VW ID. Buzz Cargo stoi na tle górskiego pejzażu.
1,2

Już teraz możesz go zamówić: nowy ID. Buzz Cargo

  • Cena od227 920 zł netto3
  • Zasięg wg WLTP: 392 - 424 km424 km
    4
  • Czas ładowania od poziomu 5% do poziomu 80%ok. 30 minut
    5

ID. Buzz Cargo: nowy wymiar mobilności dla firm

Jakie wymagania powinien spełniać nowoczesny pojazd transportowy dla Twojej firmy? Napęd elektryczny, odpowiednia pojemność transportowa i daleki zasięg – wszystko to znajdziesz w nowym ID. Buzz Cargo. Dzięki nowoczesnym sieciom, cyfrowym systemom i licznym innym inteligentnym funkcjom samochód ten oferuje jeszcze więcej możliwości. Innowacyjny pojazd ID. Buzz Cargo otwiera nowy rozdział mobilności dla firm. Wzorowany wizualnie na pierwszym modelu tzw. "Bulli" jest pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem transportowym marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Połączenie tych dwóch cech zaowocowało powstaniem wydajnego i ekologicznego samochodu dostawczego potrafiącego sprostać niemal wszystkim wyzwaniom napotykanym na co dzień w transporcie.

Innowacyjnie zaprojektowana przestrzeń ładunkowa sprawia, że ID. Buzz Cargo jest wyjątkowo pojemny. 

Nowy ID. Buzz Cargo łączy w sobie dużą pojemność akumulatora z niezwykłą zwrotnością: Niewielka średnica zawracania 11,09 m przydaje się zwłaszcza w ciasnych uliczkach miejskich. Dzięki swej nowoczesnej stylistyce przestrzeni ładunkowej nowy ID. Buzz Cargo imponuje dużą ilością miejsca, która pozwala na załadowanie do środka w poprzek dwóch w pełni załadowanych europalet. Gdyby chcieć to wyrazić w liczbach, to przestrzeń ładunkowa wynosiłaby nawet 3,9 metrów sześciennych6. Inteligentne rozmieszczenie schowków w przestrzeni pasażerskiej pozwala na bezpieczne przewożenie większości przedmiotów potrzebnych w pracy (rękawice robocze, calówka itp.). W przypadku dostępnego opcjonalnie odpowiedniego doposażenia bardzo mocny napęd elektryczny bez problemów pozwala na podłączenie przyczepy o masie do 1000 kg. Tak więc nowy ID. Buzz Cargo poradzi sobie z prawie każdym wyzwaniem nowoczesnej mobilności potrzebnej do realizacji działalności gospodarczej.

Der ID. Buzz Cargo wird an einer Ladestation geladen.

Bardziej zrównoważony rozwój w nowoczesnej mobilności dla firm

Nowy, w pełni elektryczny samochód ID. Buzz Cargo oferuje nowoczesną mobilność potrzebną do prowadzenia działalności gospodarczej – nawet w przypadku koniecznych dłuższych podróży. Tym dostarczonym z neutralnym bilansem CO27 samochodem ID. Buzz Cargo pokonasz nawet 424 km4 bez konieczności ładowania akumulatora. A w przyszłości dzięki technologii Plug & Charge8 wystarczy, że podłączysz przewód do ładowania i akumulator zostanie naładowany. Ponadto napęd elektryczny w modelu ID. Buzz Cargo umożliwi ci wjazd do zielonych stref w środku miasta, do których ograniczony wjazd mogą mieć samochody z silnikiem spalinowym. Tak więc dzięki nowemu ID. Buzz Cargo będziesz jeszcze bardziej mobilny i elastyczny.

Eine Frau sitzt auf dem Fahrersitz des ID. Buzz Cargo und verbindet ihr Handy mit dem Fahrzeug.

Technika przyszłości dostępna już dziś w ID. Buzz Cargo

Nowy ID. Buzz Cargo wspiera Cię na co dzień za pomocą szeregu cyfrowych funkcji na miarę technologii przyszłości. Wyposażenie opcjonalne obejmuje ponad 30 różnych systemów wspomagania i lepszą widoczność na drodze dzięki reflektorom LED Matrix. Nowy ID. Buzz Cargo zapewnia wysoki komfort i jakość. Jednocześnie dzięki zintegrowanej karcie SIM zawsze masz połączenie z internetem. W ten sposób jednym naciśnięciem przycisku możesz wygodnie zaktualizować cyfrowe funkcje dostępne w ID. Buzz Cargo dzięki aktualizacjom OTA („Over-the-Air“)9 za pośrednictwem We Connect10.

Doskonała wydajność

ID. Buzz Cargo laureatem nagrody ,,International Van of The Year 2023”

ID. Buzz Cargo laureatem nagrody ,,International Van of The Year 2023”

Pierwsza nagroda jeszcze przed wprowadzeniem na rynek: Nowy ID. Buzz Cargo (zużycie mocy w kWh/100 km: średnio 22,3 – 20,5 (WLTP); emisja CO2 w g/km: średnio 0) otrzymał prestiżową nagrodę branżową „International Van Of The Year 2023” (IVOTY). Samochód zaprojektowany z myślą o bez emisyjnym transportem, przekazany klientom z neutralnym bilansem pod względem emisji CO211, przekonał niezależne jury IVOTY składające się z 24 międzynarodowych dziennikarzy motoryzacyjnych zajmujących się samochodami dostawczymi.

Carsten Intra, Prezes Zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze, odebrał nagrodę podczas wieczoru otwarcia VDA „Gwiazdy Roku” na targach IAA TRANSPORTATION w Hanowerze: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z tej ważnej nagrody dla ID. Buzz Cargo. Ogromne podziękowania dla jury IVOTY oraz dla wszystkich pracowników Volkswagen Samochody Dostawcze, którzy przyczynili się do powstania- modelu ID. Buzz Cargo, najlepszego samochodu dostawczego w swojej klasie.” Jarlath Sweeney, który w imieniu jury wręczył upragnioną nagrodę jako przewodniczący IVOTY, gratuluje: „Nie zdarza się zbyt często, że pojawia się zupełnie nowa koncepcja pojazdu i od razu wywołuje tak wiele emocji na rynku. Gratulujemy zespołowi rozwojowemu Volkswagen Samochody Dostawcze tego wyjątkowego pojazdu”.

Źródło: »Logistra«, numer 9-10/2022

Zapraszamy do konfiguracji nowego ID. Buzz Cargo

Ekologiczny samochód elektryczny dla prawie każdej branży: Nowy ID. Buzz Cargo łączy w sobie trwałość z dużym komfortem eksploatacji. A do tego urzeka swoimi licznymi dodatkami, cyfrowymi funkcjami i pakietami, których zadaniem jest ułatwienie codziennego życia. One tylko czekają, abyś je odkrył. Życzymy przyjemności przy konfigurowaniu.

To również może Cię zainteresować:

W pełni elektryczny, w pełni połączony, całkowicie nowy

Wejdź do świata elektromobilności

Samochody elektryczne Volkswagena

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
ID. Buzz Cargo: Zużycie energii elektrycznej w kWh/100 km: w cyklu mieszanym 22,3-20,5 ; emisje CO₂ w g/km: w cyklu mieszanym 0. Dla tego samochodu dostępne są tylko wartości zużycia energii i wartości emisji zgodnie z WLTP, a nie wg NEDC . Zakresy danych dotyczących zużycia energii elektrycznej i emisji CO₂ zależą od wybranego wyposażenia samochodu.
2.
Na zdjęciach pojazdu prezentowane jest wyposażenie specjalne.
3.
Niewiążąca oferta cenowa producenta plus koszt transportu i rejestracji.
4.
Zasięg określony dla jazdy w trybie czysto elektrycznym zgodnie ze zharmonizowaną światową metodą kontroli samochodów osobowych oraz lekkich samochodów dostawczych (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure, WLTP) w wariancie wyposażenia najkorzystniejszym dla uzyskania dobrego zasięgu przez nowego ID. Buzz Cargo na rolkowym stanowisku kontrolnym. Rzeczywisty, wyłącznie elektryczny, poziom zasięgu WLTP może się różnić w zależności od wyposażenia. W praktyce zależy on od stylu jazdy, prędkości, używania elementów wyposażenia komfortowego/dodatkowego, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów/wielkości dodatkowego ładunku oraz od topografii.
5.
Ładowanie przy maksymalnej mocy 170 kW DC dla wariantu akumulatora „Pro” przy temperaturze otoczenia i temperaturze akumulatora wynoszącej ok 23°C oraz przy stanie początkowym naładowania wynoszącym ok 5%, np. w stacji Ionity.
6.
Pomiar wg SAE V6.
7.
Emisja CO2 jest w miarę możliwości eliminowana i ograniczana bezpośrednio przez firmę Volkswagen. Do eliminowania i ograniczania emisji obligowani są również odpowiednio poddostawcy. Emisja CO2, której firma Volkswagen nie może wyeliminować ani zredukować bezpośrednio u siebie, ani poprzez nakładanie odpowiednich wymogów w obrębie łańcucha dostaw, jest adekwatnie rekompensowana w ramach certyfikowanych projektów z zakresu ochrony klimatu.
8.
Zarówno pojazd, jak i stacja ładowania muszą posiadać funkcję Plug & Charge.
9.
Aby użytkownik mógł skorzystać z aktualizacji w trybie Over-the-air, pojazd musi być w trybie online i posiadać połączenie z internetem. Konieczne jest również posiadanie aktualnej umowy We Connect.
10.
Aby korzystać z usług We Connect, należy posiadać konto użytkownika Volkswagen ID i zalogować się za pomocą nazwy użytkownika i hasła w aplikacji We Connect. Ponadto należy zawrzeć z firmą Volkswagen AG odrębną umowę na usługi We Connect lub We Connect Plus. Dla usługi We Connect Plus od chwili przekazania pojazdu użytkownik ma 90 dni, aby zarejestrować pojazd na stronie https://www.vwdostawcze.pl/pl/aplikacje-i-uslugi-cyfrowe/myvolkswagen.html lub za pośrednictwem aplikacji Volkswagen We Connect” (dostępnej w App Store i Google Play Store) i bezpłatnie korzystać z usług przez cały czas trwania umowy. Korzystanie z mobilnych usług online w ramach We Connect umożliwia zintegrowane łącze internetowe. Związane z tym koszty transmisji danych powstałe na terenie Europy na obszarze zasięgu sieci z wyjątkiem niektórych aplikacji dla pojazdów pokrywa Volkswagen AG. W celu korzystania z poszczególnych aplikacji dla pojazdów oraz punktu dostępu sieci WLAN można zamówić płatne pakiety danych za pośrednictwem zewnętrznego partnera telefonii komórkowej „Cubic Telecom” i korzystać z nich na obszarze zasięgu sieci w wielu krajach europejskich. Informacje dotyczące warunków, cen i obsługiwanych krajów są dostępne na stronie vw.cubictelecom.com. Możliwe jest również korzystanie z mobilnego urządzenia końcowego (np. smartfonu) z funkcją mobilnego punktu dostępu Wi-Fi. W tym przypadku usługi są dostępne wyłącznie na podstawie istniejącej lub oddzielnie zawartej umowy o świadczenie usług telefonii komórkowej między użytkownikiem a operatorem telefonii komórkowej i tylko na obszarze zasięgu danej sieci komórkowej. Pobieranie danych z Internetu w ramach wymiany danych w zależności od taryfy usług telefonicznych, a w szczególności w przypadku korzystania z usługi za granicą, może generować dodatkowe koszty (np. opłaty roamingowe). Do korzystania z bezpłatnej aplikacji We Connect wymagany jest smartfon z odpowiednim systemem operacyjnym iOS lub Android oraz karta SIM z opcją transmisji danych z istniejącą lub odrębnie zawartą umową o świadczenie usług telefonii komórkowej między użytkownikiem a operatorem telefonii komórkowej. Dostępność poszczególnych usług We Connect i We Connect Plus objętych pakietami może być różna w zależności od kraju, a także w zależności od pojazdu i jego wyposażenia. Usługi te są dostępne przez ustalony okres obowiązywania umowy; w okresie obowiązywania umowy usługodawca może dokonywać w nich zmian lub zaprzestać ich świadczenia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie https://www.vwdostawcze.pl/pl/aplikacje-i-uslugi-cyfrowe/we-connect.html oraz u partnera marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Informacji na temat taryf telefonii komórkowej udziela operator sieci komórkowej. Ze względów prawnych nie ma możliwości jednoczesnego korzystania z We Connect i We Connect Fleet.
11.
Jeśli to tylko możliwe, firma Volkswagen unika i redukuje emisje CO2. Nasi poddostawcy również są zobowiązani do unikania i odpowiedniej redukcji emisji. Te emisje CO2, których firma Volkswagen nie może uniknąć ani zredukować poprzez odpowiednie zobowiązania w swoim łańcuchu dostaw, są rekompensowane w takiej samej wysokości poprzez udział w certyfikowanych projektach, których celem jest ochrona środowiska naturalnego.
  • Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %). Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
  • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html