Rolnictwo i leśnictwo

Potężne jak sama natura

Nasze solidne pojazdy dostawcze z napędem na cztery koła 4MOTION są zaprojektowane specjalnie tak, aby sprostać wymogom dróg leśnych oraz środowiska rolniczego. Nie tylko poradzą sobie z niemal każdym terenem, ale także zapewnią Ci odpowiednio dużo miejsca do przechowywania dużych narzędzi czy maszyn. Co więcej, firmy zabudowujące, z którymi współpracujmy na codzień mogą zaproponować Tobie dodatkowe, specjalne rozwiązania, dostosowane do Twoich potrzeb.

Pojazdy dla rolnictwa

Działania rolnicze wymagają wszechstronnej floty. Oprócz ciągników niezbędne są solidne pojazdy użytkowe z napędem na cztery koła 4MOTION, dużą platformą ładunkową oraz solidnym hakiem holowniczym. Możesz wykorzystać pojazdy skrzyniowe oraz pick-upy Amarok w celu niezawodnego i bezpiecznego transportu plonów do magazynu albo dostarczać towary na stoiska.

Pojazdy dla leśnictwa

Pracujesz w leśnictwie? Oferujemy Ci solidne pojazdy w wersji skrzyniowej, Kombi oraz Furgon z napędem na cztery koła 4MOTION do prac leśnych — dostępne na życzenie z podwoziem przystosowanym do ciężkich warunków, ręczną blokadą mechanizmu różnicowego oraz ochroną podwozia. Samochody Dostawcze Volkswagen zostały zaprojektowane z myślą o wysokiej wytrzymałości oraz funkcjonalności, co czyni je idealnym wyborem dla myśliwych. Wszystkie te pojazdy zapewniają mnóstwo miejsca na sprzęt łowiecki, niezbędne materiały budowlane lub zimowy pokarm.

Modele dla rolnictwa i leśnictwa

Caddy.

Caddy w wersji Cargo oraz Kombi

Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, które wymagają szybkich i profesjonalnych rozwiązań. Caddy Cargo i Caddy Kombi to dwa kompaktowe modele, które zapewnią Ci najlepsze wsparcie w niemal każdej sytuacji. Jeśli często przewozisz ciężkie lub duże towary, na pewno docenisz wysoką ładowność użytkową oraz dużą objętość przestrzeni ładunkowej modelu Caddy Cargo Maxi. Dzięki opcjonalnemu napędowi na cztery koła 4MOTION Caddy świetnie  sprawdza się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Gama modeli Volkswagen Transporter.

Transporter w wersji Furgon, Kombi oraz Skrzyniowy

Jedyny w swoim rodzaju: sprawdzona jakość auta, idealna do zadań w obszarze leśnictwa i rolnictwa. Został zaprojektowany tak, aby codziennie dostarczać przekraczające oczekiwania osiągi — zarówno na obszarach leśnych, polnych czy podczas prac ogrodniczych oraz kształtowania krajobrazu. Transporter jest jedynym pojazdem w swojej klasie dostępnym z opcjonalnym napędem na cztery koła 4MOTION oraz opcjonalną 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG. Dzięki temu ma najlepsze właściwości terenowe, a także oferuje największą gamę wariantów w swojej klasie. Znajdź najlepszą konfigurację swojego Transportera.

Dowiedz się więcej o Transporter Furgon

Dowiedz się więcej o Transporter Kombi

Dowiedz się więcej o Transporter 6.1 Skrzyniowy

Volkswagen Crafter w wersji Furgon oraz Skrzyniowy.

Crafter w wersji Furgon oraz Skrzyniowy

Crafter to samochód użytkowy inne niż wszystkie. Oferuje ekonomiczne rozwiązania transportowe zorientowane na klienta. Crafter został zaprojektowany tak, aby odpowiadać na potrzeby i wymagania różnorodnej  grupy użytkowników co sprawiło, że jest najlepszym samochodem użytkowym w swojej klasie. Opcjonalny fabryczny napęd na cztery koła 4MOTION sprawia, że Crafter gotowy jest na najtrudniejsze wyzwania – również w branży leśnictwa oraz rolnictwa.

Dowiedz się więcej o Crafter Furgon

Dowiedz się więcej o Crafter Skrzyniowy

Volkswagen Amarok.

Amarok

Bezpieczeństwo na niemal każdym terenie: Nowy Amarok jako jedyny pickup w swojej klasie jest seryjnie wyposażony w system automatycznego hamowania po kolizji, 17-calowy układ hamulcowy z przodu i 16-calowy układ hamulcowy z tyłu. Co więcej, system stabilizacji przyczepy maksymalnie zapobiega jej przechyleniu.

Dowiedz się więcej o Amarok

Specjalne nadwozia i zabudowy dla rolnictwa i leśnictwa

Zabudowa Volkswagen Transporter skrzynia/wywrotka na podwoziu.

Transporter skrzynia/wywrotka na podwoziu

Czy przewozisz materiały i paczki o dużych rozmiarach? Nadwozie wywrotki ze stali ocynkowanej jest idealnym wyborem dla Ciebie. Jest sterowane zdalnie z kabiny. Podłoga została wykonana z odpornych na zużycie stalowych blach z wbudowanymi zaczepami mocującymi. Przednią ścianę oraz burty wykonano z profili z anodyzowanego aluminium o wysokości 400 mm. Ściany boczne można złożyć, a tylna ściana jest składana i montowana wahadłowo. Wszystko to dla łatwego załadunku i rozładunku.

Dowiedz się więcej

Volkswagen Crafter 35 Skrzyniowy z podwójną kabiną.

Crafter Skrzyniowy z podwójną kabiną

Standardowe wyposażenie Craftera Skrzyniowego przykładowo obejmuje 4-miejscową kanapę w drugim rzędzie, 2-miejscową kanapę Komfort Plus z przodu ze składanym oparciem, a także przednią szybę wykonaną ze szkła termoizolacyjnego. Opcjonalnie można doposażyć go w dodatkowy schowek czy uchwyty na kubki. Lane Assist, skrzynia oraz platforma ze składanymi aluminiowymi burtami sprawiają, że Twój nowy Crafter jest zawsze gotowy na duże wyzwania.

Zbliżenie na osłonę silnika „Desert” w Volkswagen Amarok.

Amarok z osłoną silnika „Desert”

Uszczelniona osłona silnika została wykonana z aluminium o grubości 5 mm  Chroni silnik, obudowę mechanizmu różnicowego osi przedniej, a także punkty obrotu wahacza poprzecznego. Osłona została zaprojektowana tak, aby spełniać wymagania takich branż jak leśnictwo czy rolnictwo.

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).