Pracownik serwisu umieszcza akumulator w komorze silnika.

Akumulatory

Mocne i z długą żywotnością

Nowoczesne systemy wspierające kierowcę czynią prowadzenie samochodu coraz bardziej komfortowym, co przekłada się na konieczność zapewnienia niezawodnego zasilania w energię elektryczną. Tylko oryginalne akumulatory Volkswagen zasilą Twój samochód dostawczy Volkswagen odpowiednią ilością energii.

Akumulatory rozruchowe

Niezawodny dostawca energii dla Twojego samochodu dostawczego Volkswagen.

Dokładne dopasowanie

Idealnie pasuje do Twojego samochodu dostawczego Volkswagen i dostarcza odpowiednią ilość energii – także przy niskich temperaturach.

Większe możliwości

Wysoka odporność na pracę cykliczną oraz niewielkie samoistne rozładowanie dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów.

Gwarancja

Dwuletnia gwarancja producenta.

Nasz produkt

Oryginalny akumulator rozruchowy dostarcza taką ilość energii, jakiej potrzebuje Twój samochód dostawczy Volkswagen. Ponadto uczestniczy w chroniących środowisko funkcjach systemu Start-Stop oraz zasila ogrzewanie postojowe, elektronikę pokładową, systemy multimedialne oraz wszystkie inne rzeczy, które uprzyjemniają podróż.

Oryginalny akumulator rozruchowy Lead Calcium.

Nasza oferta akumulatorów rozruchowych

Niezawodność dostarczania energii oraz większa wydajność dzięki odpowiedniej zawartości ołowiu i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów.

Akumulator rozruchowy Economy Lead Calcium

Dla samochodów 5-letnich i starszych

Korzystne cenowo rozwiązanie dla pięcioletnich i starszych samochodów użytkowych Volkswagen. Akumulator rozruchowy Economy Volkswagen gwarantuje niezawodny rozruch samochodu użytkowego bez funkcji Start-Stop w prawie wszystkich warunkach pogodowych.

Jak rozpoznać, czy akumulator jest w dobrym stanie?

Pracownik serwisu umieszcza akumulator w komorze silnika.

Przewidywać i zapobiegać niesprawnościom akumulatora

Akumulatory, w których poziom elektrolitu jest za niski, często nie mają wystarczającej mocy, aby obrócić rozrusznik. W rezultacie, nie można uruchomić silnika. Możesz zapobiec takim przykrym niespodziankom, sprawdzając regularnie poziom elektrolitu w akumulatorze!

Czarno widzisz? Dobry znak.

Większość akumulatorów posiada wskaźnik poziomu elektrolitu, tzw. ALI (Acid Level Indicator). Z reguły ma on kształt okrągłego oczka. W zależności od roku produkcji akumulatora, ALI sygnalizuje poziom różnymi kolorami. Od 2009 roku poziom elektrolitu sygnalizowany jest kolorem czarnym (prawidłowy) lub jasnożółtym/przeźroczystym, który oznacza, że poziom elektrolitu obniżył się i należy wymienić akumulator. W takim przypadku nie można już ładować akumulatora ani stosować kabli rozruchowych, gdyż istnieje niebezpieczeństwo wybuchu!

Pracownik serwisu umieszcza akumulator w komorze silnika.

Bezpłatna kontrola akumulatora

Czy poziom elektrolitu jest już niższy niż minimum? Kontrola akumulatora u Partnera Serwisowego Volkswagen Samochody Dostawcze szybko wykaże, czy konieczna jest wymiana akumulatora.

Jeżeli wymiana jest konieczna, zalecamy wydajny oryginalny akumulator rozruchowy ołowiowo-wapniowy Volkswagen. Gwarantuje on wysoką dostępność energii, również przy rozruchach na zimno, oraz wydłużony okres eksploatacji.

Wskazówki i ciekawostki

Najlepszy w testach: akumulator rozruchowy Economy

Polecany dla 5-letnich i starszych samochodów użytkowych Volkswagen.

Akumulator rozruchowy Economy Lead-Calcium.

Akumulatory rozruchowe Economy Volkswagen są przystosowane do potrzeb samochodów pięcioletnich i starszych. Zapewniają wysoką niezawodność działania w różnych warunkach atmosferycznych i temperaturach oraz sprawdzoną jakość Volkswagen. Swoją korzystną cenę zawdzięczają między innymi nieznacznie obniżonej zawartości ołowiu, która jednak mimo wszystko jest wyższa niż w innych dostępnych na rynku produktach.

Wysoka jakość akumulatora rozruchowego Economy Volkswagen została potwierdzona również przez zlecony przez nas test porównawczy, przeprowadzony przez niezależny instytut badawczy Fakt GmbH. Wyniki testu:

  • najlepsza zdolność rozruchu po zakupie
  • niewielkie zużycie i najdłuższa żywotność
  • bardzo dobra zdolność zimnego rozruchu
  • niewielka tendencja do głębokiego rozładowania

Uzyskując 441 z 500 możliwych punktów w teście, akumulator rozruchowy Economy Volkswagen wyraźnie wyprzedził trzech konkurentów.

Wyniki testów

Wyniki testów

Producent

Nazwa produktu

Pojemność

Wyniki testów

Volkswagen Samochody Dostawcze

Akumulator rozruchowy Economy

72 Ah

441 punktów

Dostawca 1

Produkt 1

74 Ah

411 punktów

Dostawca 2

Produkt 2

74 Ah

409 punktów

Dostawca 3

Produkt 3

74 Ah

385 punktów

Nazwa produktu

Akumulator rozruchowy Economy

Pojemność

72 Ah

Wyniki testów

441 punktów

Wyniki poszczególnych testów

Najlepsza zdolność rozruchu po zakupie

Akumulator rozruchowy Economy Volkswagen uzyskał najlepsze wyniki pomiarów bezpośrednio po zakupie i po elektronicznie regulowanym naładowaniu do pełna.

Niewielkie zużycie i najdłuższa żywotność

Akumulator rozruchowy Economy Volkswagen przetrzymał 17 kompletnych cykli rozładowania i ładowania, znacznie wyprzedzając testowane produkty konkurencyjne.

Bardzo dobra zdolność zimnego rozruchu

Akumulator rozruchowy Economy Volkswagen po (symulowanej) zimowej nocy, bez problemu 14 razy uruchomił zimny silnik przy – 20°C. Więcej zimnych rozruchów umożliwił tylko jeden z testowanych konkurentów.

Niewielka tendencja do głębokiego rozładowania

Po pozostawieniu włączonych świateł samochodu dopiero po 9,62 godziny, akumulator rozruchowy Economy Volkswagen nie był w stanie uruchomić silnika.

Umów wizytę w serwisie i zapytaj o voucher

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).