Płyny eksploatacyjne

Bez nich ani rusz.
Płyn hamulcowy, płyn chłodniczy i płyn do spryskiwaczy.

Pomagają skutecznie zatrzymać samochód podczas hamowania, chronią silnik przed przegrzaniem, zwalczają rdzę i kamień oraz zapewniają dobrą widoczność: oryginalne płyny eksploatacyjne Volkswagen sprawią, że będziesz jeszcze bardziej zadowolony ze swojego samochodu.

Płyn hamulcowy

Płyn hamulcowy zgodny z normą VW 501 14 musi spełnić wysokie wymagania - po to, by Twój dostawczy Volkswagen zatrzymał się tam, gdzie chcesz.

Płyn hamulcowy ma wyjątkowe właściwości, które zwiększają Twoje bezpieczeństwo. Przy hamowaniu przenosi siłę z pedału hamulca na hamulce kół i w ten sposób powoduje zatrzymanie lub zmniejszenie prędkości. Hydrauliczne przenoszenie siły musi zawsze działać prawidłowo, w przeciwnym wypadku Twój samochód nie będzie zachowywał się podczas hamowania tak, jak do tego przywykłeś. Dlatego płyn hamulcowy nie może zamarzać ani gęstnieć przy bardzo silnym mrozie, a w wysokich temperaturach nie może wrzeć. Ponadto zawsze musi go być w wystarczającej ilości i jego jakość również musi być optymalna.

Normą VW 501 14 wprowadzamy nowe standardy.

Opracowaliśmy własną, nową normę dla płynu hamulcowego – normę VW 501 14. Nie pomylisz naszego oryginału z tradycyjnymi produktami lub produktami gorszej jakości. Nowy płyn hamulcowy zgodny z normą VW 501 14 otrzymasz u wszystkich Partnerów Serwisowych Volkswagen Samochody Dostawcze. Na życzenie serwis wymieni za Ciebie płyn i sprawdzi układ hamulcowy. Umów się już teraz na wizytę w serwisie.

Twoje korzyści

 • Lepsza skuteczność w niskich temperaturach. Nowy płyn hamulcowy zgodny z normą VW 501 14 zapewnia większą skuteczność w temperaturach między 0 a -40°C.
 • Dłuższy okres między wymianami. W nowych samochodach dostawczych Volkswagen okres między wymianami wydłuża się do trzech lat.
 • Lepsza stabilność na zakrętach.

Co warto wiedzieć o płynie hamulcowym?

Płyn chłodniczy

Oryginalny dodatek do płynu chłodniczego G13 skutecznie chroni silnik także przy dużych obciążeniach i wydłuża w ten sposób jego okres eksploatacji.

Nowoczesne silniki chłodzone cieczą potrzebują dodatku do płynu chłodniczego, który długotrwale chroni jednostkę napędową i układ chłodzenia. Zalecamy G13 Volkswagen. Zachowuje on stabilność cieplną do 135°C i dzięki dodatkowi antykorozyjnemu lepiej odprowadza ciepło z metali lekkich, na przykład aluminiowych głowic cylindrów. Tymczasem dobrze schłodzona głowica cylindrów przedłuża żywotność silnika. G13 doskonale nadaje się także do starszych silników z żeliwa szarego i można go mieszać ze wszystkimi jego poprzednikami.

Twoje korzyści

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %).
  Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Informujemy, iż całkowita cena danego modelu wymaga dodatkowej weryfikacji i potwierdzenia z Autoryzowanym Dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Brak informacji o cenie niektórych elementów wyposażenia nie oznacza, że wchodzą one w skład wyposażenia standardowego. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. Wszelkie informacje prezentowane w pliku pobranym z Konfiguratora lub jego wydruku są aktualne na dzień pobrania pliku. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html
 • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km.
  Wszystkie powyższe wartości podano na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego. Wartości oparte na NEDC nie są porównywalne z wartościami opartymi na WLTP. Pojazdy z roku modelowego 2020 i 2021 uzyskały homologacje zgodnie z procedurą WLTP, więcej informacji na stronie: WLTP. Dane na podstawie świadectw homologacji typu: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html
  O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen Samochody Dostawcze lub sprawdź na stronie vwdostawcze.pl