Koła i opony zimowe

By nie zostać na lodzie… Zaopatrz się w koła zimowe z odpowiednim bieżnikiem. A najlepiej, powierz to zadanie naszym ekspertom od przyczepności. 

Koła, opony, serwis

Koła, opony, serwis

A service employee looks at the wheels of a blue VW car – Wheel and Tyre Services

Kiedy wymieniać opony na zimę? Gdy temperatura spadnie poniżej 7°C. Podjedź wtedy do nas, a my wszystkim się zajmiemy: wymianą, doborem kół i opon, przechowaniem. Potrzebujesz nowych opon? Mamy je dla Ciebie wraz z opcją ubezpieczenia na 36 miesięcy i montażem. 

Komplet kół Volkswagen

Nie wymyśliliśmy kół na nowo. Udoskonaliliśmy je

Dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy ważne jest, by decydować się na komplet kół. Te, które oferujemy są dopasowane do Twojego samochodu, nie tylko pod kątem wizualnym i technicznym, ale też wyróżniają się precyzją dopasowania obręczy do opony. Poczujesz różnicę.

Zalety nie do przebicia

Sprawdź, czym charakteryzują się opony zimowe Volkswagen.

1
Stabilne zachowanie podczas jazdy:

Brak utraty ciśnienia po przebiciu opony: samochód nadal zachowuje się stabilnie na drodze.

2
Ochrona przed licznymi uszkodzeniami:

Pełna ochrona nawet w przypadku kilku uszkodzeń.

3
Zachowany taki sam komfort jazdy:

W porównaniu do opon standardowych.

4
Oszczędność miejsca i paliwa:

Z uwagi na możliwość zrezygnowania z koła zapasowego.

5
Większe bezpieczeństwo przy niskich temperaturach:

Lepsza przyczepność i krótsza droga hamowania przy temperaturze poniżej 7°C, nieważne czy pada śnieg czy deszcz.

6
Dobra stabilność na zimowych drogach:

Bieżnik dobrze odprowadza wodę i zapewnia lepsze prowadzenie boczne.

7
Większa przyczepność na lodzie i śniegu:

Mieszanka gumy bieżnika, rowki i lamelki są idealnie dostosowane do zimowych warunków.

Pewność – na lodzie i śniegu 

Co zapewnia przyczepność zimowym oponom, które polecamy? 

 • Wytrzymałe ogumienie

  To zawartość naturalnego kauczuku zapewnia oponie optymalne właściwości w zimowych warunkach.
  Odpowiednio duża zawartość naturalnego kauczuku w ogumieniu opon zimowych powoduje, że powierzchnia opony pozostaje miękka, a guma nie twardnieje nawet w niskich temperaturach.

 • Wyprofilowany bieżnik

  Odpowiednia rzeźba i głębokość bieżnika decyduje o przyczepności na lodzie i śniegu.
  Bieżnik zapewnia dobrą stabilność na zimowych drogach. Dobrze odprowadza wodę i dba o lepsze prowadzenie boczne. Śnieg może wciskać się w głębokie rowki. Dzięki lamelkom bieżnika opona ma lepszą przyczepność na lodzie i śniegu. Drobne nacięcia tworzą krawędzie „wczepiające się” w podłoże, co ułatwia ruszanie. Zalecamy na zimę min. 4 mm głębokości bieżnika.

 • Lamelki bieżnika

  Specjalnie zaprojektowane nacięcia na bieżniku gwarantują stabilność w zimowych warunkach. 
  Odpowiednia rzeźba i żłobienia sprawiają, że opona lepiej wczepia się w podłoże, co ułatwia ruszanie. Do lamelek skuteczniej przywiera śnieg, a śnieg najlepiej przywiera do śniegu.

Zimowe koła i opony FAQ

 • A VW service employee checks the left front tyre of a Volkswagen – tyre packages

  Przechowywanie opon

  W jakich warunkach opony zachowują pełnię swoich właściwości. Najlepiej jest przechowywać je w chłodnych, ciemnych i suchych miejscach, dotyczy to zarówno opon letnich i zimowych. Nie masz miejsca? Chętnie przechowamy Twoje opony.

 • A close-up of a VW tyre – Tyre Warranty

  Gwarancja na opony

  Z ubezpieczeniem opon nie musisz się już martwić o awarie opon. Obejmuje ono uszkodzenia spowodowane przez krawężniki, ostre przedmioty i wandalizm. Jeśli kupisz nowe opony lub komplet  kół, masz je pod ochroną przez 36 miesięcy, bez dodatkowych kosztów.

Poznaj znaczenie symboli i liter na Twoich oponach zimowych 

Symbol płatka śniegu, zwany tez symbolem Alpine lub 3PMSF, jest obowiązkowy dla wszystkich opon zimowych wyprodukowanych po 1 stycznia 2018 roku. Opony z tym symbolem zaliczyły porównawczy test hamowania na śniegu. Ale bez obaw, nie trzeba natychmiast wymieniać opon zimowych, już posiadanych. Przewidziano bowiem okres przejściowy: opony M+S wyprodukowane przed 31 grudnia 2017 roku mogą być stosowane jeszcze do 30 września 2024 roku.

M+S lub czasem M/S względnie MS - „mud” (błoto) i „snow” (śnieg). Oznaczenie to może stosować każdy producent, gdyż dla opon z tym oznakowaniem nie są określone żadne kryteria badań w warunkach zimowych. Zatem litery M i S tylko w ograniczonym stopniu mówią o właściwościach zimowych opon. Dotychczas wystarczało takie oznakowanie, by spełnić obowiązek stosowania opon zimowych w konkretnych sytuacjach. Lecz dla opon wyprodukowanych po 1 stycznia 2018 to oznaczenie już nie obowiązuje. Teraz opony muszą być oznaczone symbolem płatka śniegu.

Mogą zainteresować Cię również:

Oferty specjalne i pakiety przeglądów serwisowych

Serwis i naprawa samochodów

ServicePlus - więcej plusów dla Twojego biznesu

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).