Olej silnikowy

Twój samochód dostawczy Volkswagen
zasługuje na oryginał:
Oryginalny olej silnikowy Volkswagen.

Smaruje, chroni i czyści silnik: oryginalny olej silnikowy Volkswagen został opracowany specjalnie dla Twojego samochodu dostawczego Volkswagen. Dlaczego olej olejowi nierówny, jakie są rodzaje oleju oraz co powinieneś wiedzieć o filtrze oleju i jego wymianie? Dowiedz się tutaj!Opens an external link

Umów wizytę w serwisie i zapytaj o voucher

Odpowiedni olej silnikowy

Optymalnie chroni Twój samochód dostawczy Volkswagen.

Oryginalny olej silnikowy o wysokich parametrach Volkswagen LongLife III.

Olej silnikowy o wysokich parametrach LongLife III

Eliksir życia dla Twojego silnika

Kilka tysięcy obrotów na minutę, nacisk powyżej 10 ton na cm2 i temperatury do 2000°C. Trudno uwierzyć, co musi znieść silnik podczas jazdy.

Oryginalny olej silnikowy Volkswagen pomaga sprostać tym zadaniom: szybko odprowadza ciepło, wiąże zanieczyszczenia i redukuje tarcie.

Oryginalny olej silnikowy Volkswagen jest precyzyjnie dostosowany do wymagań silników Volkswagen. Wszystko po to, by silnik Twojego samochodu dostawczego Volkswagen zawsze spisywał się na medal.

Pomiar poziomu oleju – na co trzeba zwrócić uwagę?

Zimny czy ciepły silnik? Jeszcze wystarczająca ilość oleju czy już za mało? Dowiedz się, jak prawidłowo sprawdzić poziom oleju.

1
Rozgrzej silnik

Przejedź swoim samochodem dostawczym Volkswagen co najmniej 10 kilometrów.

Prawidłowy pomiar poziomu oleju 1.
2
Daj odpocząć

Zaparkuj samochód na równej powierzchni i wyłącz silnik. Poczekaj 2 minuty, aż ciepły olej spłynie do miski olejowej.

Prawidłowy pomiar poziomu oleju 2.
3
Wyjmij wskaźnik poziomu oleju

Otwórz maskę silnika i wyjmij wskaźnik poziomu oleju.

Prawidłowy pomiar poziomu oleju 3.
4
Oczyść wskaźnik

Oczyść wskaźnik poziomu oleju czystą szmatką nie pozostawiającą włókien.

Prawidłowy pomiar poziomu oleju 4.
5
Sprawdź poziom oleju

Wsuń wskaźnik do otworu powoli, aby uniknąć efektu spiętrzenia się oleju na wskaźniku.

Prawidłowy pomiar poziomu oleju 5.
6
Odczytaj poziom oleju
Prawidłowy pomiar poziomu oleju 6.

Należy zawsze mieć
w samochodzie 1 l oleju

Idealna na dłuższe trasy: 1-litrowa butelka oryginalnego oleju Volkswagen.

Idealny partner dla Twojego silnika

Ręka Partnera Serwisowego Volkswagena uzupełniającego olej.

Przedłuż życie silnika Twojego samochodu z usługą wymiany oleju! Fachowo wymienimy zużyty olej, filtr oleju i korek spustowy. Wszystko na oryginalne części Volkswagen.

Co zyskasz, korzystając z naszej usługi?

  • Gwarancję obsługi na najwyższych poziomie
  • Zastosowanie oryginalnych części i oleju silnikowego Volkswagen
  • Bezproblemową eksploatację Twojego samochodu dostawczego Volkswagen

Czy już czas na wymianę oleju?

Czy wiesz, że olej silnikowy nawet najlepszego gatunku zużywa się wraz z upływem czasu i coraz gorzej wiąże zanieczyszczenia? W instrukcji obsługi znajdziesz informację, kiedy należy wymienić olej. Pamiętaj o tym, aby bezwzględnie przestrzegać zalecanego okresu wymiany oleju silnikowego – jest to warunek zachowania gwarancji.

  • Okres stały. W samochodach ze stałym okresem wymiany oleju silnikowego podany przebieg oraz czas są wcześniej określone i wyznaczone. Przebieg i czas zależny jest od modelu samochodu dostawczego Volkswagen.
  • Okres zmienny. W samochodach ze zmiennym okresem termin wymiany oleju silnikowego określany jest przez specjalny sterownik.

Filtr oleju zapycha się, ponieważ stale zbiera pozostałości po spalaniu paliwa i zanieczyszczenia, które odbierane są przez olej. To dlatego powinien być wymieniany wraz z olejem!

Czy wymieniać także filtr oleju?

Partner Serwisowy sprawdza filtr oleju.

Filtr oleju zbiera pozostałości po spalaniu paliwa i zanieczyszczenia, które odbierane są przez olej, i z czasem się zapycha. Dlatego powinien być wymieniany wraz z olejem!

Jaka jest funkcja oleju w silniku?

Olej olejowi nierówny

Na pierwszy rzut oka wszystkie oleje są takie same: złote, płynne i lekko lepkie. Jednak stosując niewłaściwy olej, ryzykujesz nie tylko uszkodzenie silnika, lecz także utratę gwarancji. To wystarczający powód, aby dokładniej przyjrzeć się rodzajom oleju!

Różne rodzaje olejów

Gdzie znajdę normy jakościowe oleju do mojego samochodu?

Parametry lepkości i jakości oznaczane są literami i cyframi. Specyfikacje określają, jaki olej nadaje się do danego rodzaju silnika. Aby silnik pozostał czysty, kwaśne produkty spalania były neutralizowane i nie tworzył się osad, należy używać tylko oleju zalecanego przez producenta samochodu.

W Instrukcji użytkowania pojazdu znajdziesz informacje o oleju, jaki należy stosować w Twoim samochodzie dostawczym Volkswagen! Porównaj specyfikację w Instrukcji z opisem na butelce oleju (norma VW).

Olej silnikowy Volkswagen LongLife III FE SAE 0W-30.

SAE

Ważnym parametrem oleju silnikowego jest lepkość, tzn. czy jest płynny, czy raczej gęsty. Lepkość podana jest na opakowaniu jako klasyfikacja SAE (Society of Automotive Engineers).

Olej silnikowy Volkswagen LongLife III FE SAE 0W-30.

Cyfra przed W

Podaje lepkość w temperaturach ujemnych. Im mniejsza cyfra, tym olej w niskich temperaturach jest bardziej płynny i lepiej rozchodzi się po silniku.

Olej silnikowy Volkswagen LongLife III FE SAE 0W-30.

W

Skrót od „Winter” („Zima”).

Olej silnikowy Volkswagen LongLife III FE SAE 0W-30.

Cyfra po W

Płynność w wysokich temperaturach. Także tutaj obowiązuje zasada, że im mniejsza cyfra, tym lepiej olej rozpływa się przy temperaturze 100°C.

Olej silnikowy Volkswagen LongLife III FE SAE 0W-30.

Norma VW

Specyfikacja oleju silnikowego Volkswagen. Znajdziesz ją w Instrukcji użytkowania.

Olej silnikowy Volkswagen LongLife III FE SAE 0W-30.

G

Numer producenta.

Co to jest lepkość i dlaczego jest ważna?

Jak gęsty lub płynny jest olej silnikowy? Jak szybko rozchodzi się po silniku w niskich temperaturach? Czy przy wysokich temperaturach tworzy stabilną warstwę poślizgową? Aby olej pasował do Twojego silnika, musi mieć określoną lepkość, którą możesz odczytać z klasyfikacji SAE. Objaśnienie, jak to dokładnie wygląda i jakie są klasy, znajdziesz tutaj.

 

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).