Partner Serwisowy Volkswagena z klientem oświetla latarką nadkole samochodu dostawczego.

Amortyzatory

Zachowaj
stabilność
toru jazdy

Amortyzatory to niewidzialni pomocnicy w Twoim samochodzie, dzięki którym możesz wygodnie i bezpiecznie pokonywać zarówno ostre zakrętyi poruszać się w trudnym terenie. Amortyzatory pochłaniają wstrząsy, utrzymują koła w styczności z nawierzchnią i sprawiają, że samochód pewniej zachowuje się podczas jazdy. Szczególnie ważne dla samochodów dostawczych: pełni sprawne amortyzatory, są szczególnie ważne dla samochodów dostawczych, gdyż pozwalają na optymalne wykorzystanie pełnej ładowności pojazdu.

Oryginalne amortyzatory Volkswagen

Wybierz jakość i bezpieczeństwo. 

Zespołowa praca dla większego komfortu i bezpieczeństwa. Oryginalne amortyzatory Volkswagen są dopasowane do Twojego samochodu dostawczego i do jego masy całkowitej. Amortyzatory pochłaniają wstrząsy spowodowane nierównościami nawierzchni i stabilizują w ten sposób zachowanie się samochodu podczas jazdy, nawet gdy wieziesz ciężki ładunek lub całą rodzinę.

Bezpieczeństwo

Przy odpowiednim sposobie jazdy zapewniają stały i stabilny kontakt wszystkich opon z nawierzchnią. Redukują drgania i wspierają działanie systemów wspomagających.

Obciążenie

Ich zadaniem jest amortyzowanie drgań spowodowanych np. muldami, dziurami na nawierzchni, czy bocznym wiatrem. Zapewniają bezpieczną i spokojną jazdę także przy dużym obciążeniu ładunkiem i holowaniu przyczepy.

Oszczędność

Chronią nadwozie i podzespoły zawieszenia przed zbyt szybkim zużywaniem się.

Wskazówki i ciekawostki

Test porównawczy amortyzatorów1

Niezależny instytut badawczy TÜV NORD przeprowadził w marcu 2015 roku testy Oryginalnych amortyzatorów Volkswagen i trzech produktów konkurencyjnych. Głównym celem testów było sprawdzenie działania amortyzatorów gazowych tylnej osi w VW T5. Wszystkie testowane amortyzatory miały przejść milion zmian obciążeń, co odpowiada przeciętnej żywotności amortyzatora.

Oryginalny amortyzator Volkswagen po 1 000 000 zmian obciążeń.
Oryginalny amortyzator Volkswagen po 1 000 000 zmian obciążeń.

Oryginalny amortyzator Volkswagen

Oryginalny amortyzator Volkswagen zaliczył wymagany milion zmian obciążeń bez żadnych usterek i nieprawidłowości działania.

Amortyzator dostawcy 1 po 1 000 000 zmian obciążeń.
Amortyzator dostawcy 1 po 1 000 000 zmian obciążeń.

Amortyzator dostawcy 1 także zaliczył wymaganą liczbę miliona zmian obciążeń, jednak zaobserwowano mocne wytarcie gumy przy dolnej i górnej tulei oraz cienką warstwę oleju na uszczelkach zamykających.

Przedwczesne przerwanie testu: amortyzator dostawcy 2 po 544 175 zmianach obciążeń.
Przedwczesne przerwanie testu: amortyzator dostawcy 2 po 544 175 zmianach obciążeń.

Podczas testu doszło do znacznego wzrostu temperatury – przekroczyła ona temperaturę graniczną 80°C. Na uszczelkach zamykających stwierdzono znaczny wyciek oleju.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
Źródło: Test porównawczy produktów na zlecenie Volkswagen Nutzfahrzeuge, TÜV NORD, Institut für Fahrzeugtechnik und Mobilität, 45307 Essen (marzec 2015). Protokoły badań TÜV NORD są dostępne do wglądu w Volkswagen Nutzfahrzeuge, Vertrieb After Sales, NV-KM/O, Brieffach 2946, Postfach 21 05 80, D-30405 Hannover.
  • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %).
    Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Informujemy, iż całkowita cena danego modelu wymaga dodatkowej weryfikacji i potwierdzenia z Autoryzowanym Dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Brak informacji o cenie niektórych elementów wyposażenia nie oznacza, że wchodzą one w skład wyposażenia standardowego. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. Wszelkie informacje prezentowane w pliku pobranym z Konfiguratora lub jego wydruku są aktualne na dzień pobrania pliku. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
    Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html
  • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km.
    Wszystkie powyższe wartości podano na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego. Wartości oparte na NEDC nie są porównywalne z wartościami opartymi na WLTP. Pojazdy z roku modelowego 2020 i 2021 uzyskały homologacje zgodnie z procedurą WLTP, więcej informacji na stronie: WLTP. Dane na podstawie świadectw homologacji typu: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html
    O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen Samochody Dostawcze lub sprawdź na stronie vwdostawcze.pl