Gwarancja Mobilności
Nasza pomoc drogowa jest dostępna całą dobę - bez dodatkowych kosztów, zawsze do Twojej dyspozycji.

Niezależnie od sytuacji

Zarówno na miejscu, jak i w podróży - możesz polegać na naszej Gwarancji Mobilności dla Twojego dostawczego Volkswagena. W razie jakiegokolwiek zdarzenia na drodze, masz zagwarantowaną bezpłatną pomoc drogową dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, oraz inne bezkosztowe usługi.

Numery pomocy drogowej Volkswagen Samochody Dostawcze

Skontaktuj się z nami - służymy pomocą przez całą dobę:

Postępowanie w przypadku awarii, kradzieży, wypadku lub unieruchomienia pojazdu

W przypadku zaistnienia powyższych zdarzeń, prosimy bezzwłocznie skontaktować się Centralą Zgłoszeniową Całodobowej Pomocy Drogowej Volkswagen Samochody Dostawcze, wybierając jeden z ww. numerów telefonu oraz postępując zgodnie z poniższymi krokami:

1
Podaj operatorowi Centrali Zgłoszeniowej następujące dane: 
 • imię, nazwisko właściciela i/lub użytkownika
 • numer nadwozia (VIN samochodu)
 • numer rejestracyjny pojazdu
 • datę pierwszej rejestracji pojazdu lub datę inspekcji serwisowej
 • miejsce zdarzenia (gdzie znajduje się pojazd)
 • krótki opis sytuacji (przyczyna awarii, okoliczności kradzieży, itp.)
 • numer telefonu, pod którym dzwoniący jest osiągalny w momencie zgłoszenia (telefon kontaktowy)
2
Zastosuj się do wskazówek Centrali Zgłoszeniowej.
3
Podejmij starania mające na celu ograniczenie szkody i zapewnij bezpieczeństwo ruchu w miejscu zdarzenia.
4
Nie zlecaj czynności, o których wykonanie zwrócili się Państwo do Centrali Zgłoszeniowej, chyba, że pomoc nie dotrze w czasie do 2 godzin od chwili zawiadomienia Centrali Zgłoszeniowej.
5
Na życzenie Centrali Zgłoszeniowej, udziel wszelkich możliwych wyjaśnień w sprawie zaistniałego zdarzenia.

Gwarancja Mobilności dedykowana dla Twojego samochodu dostawczego

Niezależnie czy jeździsz elektrycznym ID. Buzzem czy spalinowym Crafterem, program Gwarnacja Mobilności dostajesz w standardzie. Dzięki Gwarancji Mobilności jesteś zawsze chroniony i możesz się zrelaksować podczas podróży. Wszystkie ważne informacje znajdziesz poniżej.

Gwarancja Mobilności dla modeli elektrycznych.

Najważnejsze fakty

 • Naprawa pojazdu w miejscu zdarzenia: 
  Centrala Zgłoszeniowa zapewnia pomoc drogową i, jeśli to  konieczne, organizuje pomoc na miejscu. W przypadku, gdy nie można naprawić samochodu na miejscu, zapewniamy holowanie do najbliższego autoryzowanego partnera serwisowego.
 • Holowanie:
  Zorganizujemy pomoc dbając o Ciebie, Twoich pasażerów i Twojego dostawczego Volkswagena. W razie problemów z naładowaniem baterii wysokonapięciowej, pomoc drogowa stara się dotrzeć do najbliższej stacji ładowania w promieniu do 50 km. 
 • Mobilność zastępcza:
  Odholowaliśmy Twojego Volkswagena do serwisu i jest on jeszcze niegotowy do jazdy? Zadbamy o Twoją mobilność zastępczą. Do łącznej kwoty 150 EUR oferujemy Tobie taksówkę, usługę transportu zbiorowego, lokalny transport publiczny, Car Sharing lub wypożyczenie roweru i/lub samochodu zastępczego na czas niezbędnych napraw do trzech dni roboczych plus weekendy i dni ustawowo wolne od pracy, bez limitu kilometrów.

Kto ma prawo do korzystania z Gwarancji Mobilności:

Gwarancja Mobilności Volkswagen Samochody Dostawcze ID. rozpoczyna się od daty wydania samochodu przez Autoryzowanego Dealera Volkswagena lub pierwszej rejestracji, trwa przez trzy lata i jest przypisana do konkretnego pojazdu. W przypadku sprzedaży samochodu uprawnienia gwarancji przechodzą na nowego właściciela.

Gwarancja Mobilności dla pozostałych samochodów.

Najważniejsze fakty

 • Naprawa pojazdu w miejscu zdarzenia:
  W przypadku zdarzenia objętego programem udzielimy pomocy najszybciej jak to będzie możliwe. Pracownik pomocy drogowej usunie przyczynę uniemożliwiającą kontynuowanie podróży i usprawni Państwa pojazd.
 • Holowanie:
  Jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa, odholujemy pojazd do najbliższego Partnera Serwisowego Volkswagen Samochody Dostawcze (nie odpowiadamy za rzeczy pozostawione w pojeździe). W razie wypadku w Polsce, odholujemy pojazd do dowolnego Partnera Serwisowego Volkswagen Samochody Dostawcze wskazanego przez Państwa.
 • Mobilność zastępcza:
  Jeśli naprawa w Partnerze Serwisowym Volkswagen przekracza 2 godziny lub brakuje części, oferujemy - samochód zastępczy bez limitu kilometrów na maksymalnie 5 dni, nocleg dla kierowcy i pasażerów w hotelu 3-gwiazdkowym ze śniadaniem, dojazd pociągiem I klasy lub, przy dystansie ponad 1000 km, samolotem w klasie ekonomicznej do miejsca docelowego lub zamieszkania (do 400 EUR na osobę), przejazdy taksówką do łącznej kwoty w złotych polskich stanowiącej równowartość 80 EUR.

Kto ma prawo do korzystania z Gwarancji Mobilności?

Gwarancja Mobilności Volkswagen Samochody Dostawcze obowiązuje od daty sprzedaży nowego samochodu do pierwszego przeglądu, nie dłużej niż 24 miesiące. Aby korzystać z programu w kolejnych latach, należy:

 1. Regularnie przeglądać samochód w Partnerach Serwisowych Volkswagen Samochody Dostawcze i potwierdzać to wpisem do książki serwisowej.
 2. Wykonywać zalecane naprawy i wymiany części eksploatacyjnych.
  Gwarancja jest odnawiana po każdym wymaganym przeglądzie w serwisie Partnera Serwisowego Volkswagen Samochody Dostawcze.

Pozostań mobilny, cokolwiek się stanie

Czasami życie może być nieprzewidywalne. Komfort jest tak samo ważny podczas podróży, jak i w obliczu nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Dlatego, jeśli masz dostawczego Volkswagena i korzystasz z autoryzowanego serwisu, jesteś objęty Gwarancją Mobilności Volkswagen Samochody Dostawcze.

Biały Volkswagen Crafter Furgon przed Salonem Volkswagen Samochody Dostawcze.

Co to oznacza?

Krótko mówiąc, nic Cię nie zatrzyma w drodze do celu! W razie jakiegokolwiek zdarzenia na trasie, możesz liczyć na bezpłatną pomoc drogową 24h przez 7 dni w tygodniu oraz inne bezkosztowe świadczenia.

Gwarantujemy:

 • pomoc na miejscu zdarzenia
 • holowanie
 • samochód zastępczy do 5 dni

Informacje podstawowe

Świadczenia w ramach Programu

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).