Takat

Kampania przywoławcza dotycząca poduszek powietrznych Takata

Globalne kampanie przywoławcze w celu wycofania wadliwych poduszek powietrznych Takata, stwarzających ryzyko śmiertelnych obrażeń, odnoszą się również do niektórych modeli Volkswagen Samochody Dostawcze.
Tu znajdziesz więcej informacji na ten temat i sprawdzisz, czy problem dotyczy również Twojego pojazdu.

Ryzyko śmiertelnych obrażeń spowodowanych wadliwymi poduszkami powietrznymi

Od wielu lat firma Takata dostarcza przemysłowi motoryzacyjnemu poduszki powietrzne z wadliwymi generatorami gazu, które mogą z biegiem czasu ulegać zmianom na skutek czynników atmosferycznych (ciepła i wilgoci), stwarzając w razie wypadku zagrożenie dla kierowcy i pasażerów.

Oprócz samochodów wielu innych producentów, również modele Volkswagen Samochody Dostawcze są objęte globalnymi kampaniami wycofywania poduszek powietrznych Takata.

W razie wypadku wadliwa poduszka powietrzna stanowi poważne zagrożenie dla Ciebie i Twoich pasażerów. Tu znajdziesz więcej informacji na ten temat i sprawdzisz, czy problem dotyczy również Twojego pojazdu.

 

Czy Twój samochód jest dotknięty problemem?

Te poduszki powietrzne są zainstalowane w różnych modelach Volkswagen Samochody Dostawcze, które zostały wprowadzone na rynek w Twoim kraju w latach 2005-2018. Za pomocą dostępnego poniżej narzędzia możesz sprawdzić, czy problem ten dotyczy Twojego samochodu. Wystarczy wpisać numer identyfikacyjny pojazdu (VIN). Prosimy o regularne powtarzanie tej czynności, ponieważ listy pojazdów są systematycznie aktualizowane.

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić, czy problem dotyczy Twojego pojazdu

Ważna informacja: Lista pojazdów dotkniętych problemem będzie systematycznie aktualizowana w oparciu o nasze analizy. Dlatego prosimy o regularne sprawdzanie danych swojego pojazdu.

Jeśli nie masz pod ręką numeru VIN, ale posiadasz model z wyżej wymienionego okresu, niezwłocznie skontaktuj się z partnerem serwisowym Volkswagen Samochody Dostawcze w celu uzyskania wyjaśnień.

Co to jest numer VIN i gdzie mogę go znaleźć?

VIN (numer identyfikacyjny pojazdu) to unikalny identyfikator pojazdu utworzony zgodnie z międzynarodowymi standardami. Ten 17-cyfrowy numer można znaleźć w dokumentach pojazdu i w dolnej części przedniej szyby.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu numeru VIN? Pracownicy lokalnego salonu dealerskiego chętnie pomogą Ci w sprawdzeniu, czy problem dotyczy Twojego samochodu.

Wizualizacja lokalizacji na przedniej szybie, gdzie znajduje się numer VIN w pojeździe
Na przedniej szybie
Wizualizacja numeru VIN Volkswagena w dowodzie rejestracyjnym
 W dokumentach samochodu

Jak duże jest ryzyko?

Jeśli poduszka powietrzna zostanie wyzwolona podczas wypadku, poziom ciśnienia wytwarzanego podczas zapłonu generatora gazu może być zbyt wysoki. Może to spowodować wyrzucenie kawałków metalu do wnętrza pojazdu, co z kolei może stać się przyczyną poważnych obrażeń, a w najgorszym przypadku nawet śmierci.

 

Co należy zrobić?

Jeśli Twój pojazd jest dotknięty problemem, niezwłocznie skontaktuj się z partnerem serwisowym Volkswagen Samochody Dostawcze w celu jak najszybszej wymiany wadliwych komponentów. Zajmie to około godziny i zostanie wykonane bezpłatne.

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, dlatego prosimy o niezwłoczne sprawdzenie pojazdu i w razie potrzeby jego naprawę.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).