• Sprawdź ofertę modeli dostępnych od ręki
  • Moc silnika177 KM
  • Zużycie paliwa10,9 - 12,2 l
  • Liczba miejsc4
  • Liczba miejsc do spania4

Odkryj niezwykłą wolność

Niektórzy nazywają to „tęsknotą za dalekim światem”. Inni „chęcią przeżycia przygody". Obojętne, jak to nazwiesz: Dzięki Grand Californii, zaspokoisz swoją tęsknotę za nieznanymi miejscami i pełną niezależnością. To jest dokładnie to, co California oznacza od dziesięcioleci. Jej starszy brat oferuje ci teraz trochę więcej wszystkiego z w pełni wyposażonym domem na wakacje. Więcej przestrzeni. Większy komfort. Więcej wolności.

Poczuj się jak w domu – nieważne, gdzie jesteś

Samotne wioski górskie. Opuszczone plaże. Położone na uboczu szlaki turystyczne. Ekscytujące podróże są jeszcze bardziej przyjemne, gdy wiesz, że możesz polegać na swoim towarzyszu podróży w każdym miejscu i o każdej porze. Systemy nawigacyjne w Grand California zabiorą Cię niezawodnie do miejsca docelowego - nawet jeśli sam go jeszcze nie znasz. Odpowiednia ścieżka dźwiękowa i dobra rozrywka w pakiecie.

Twój najważniejszy składnik: Niezależność

Świeże owoce morza z sąsiedniego portu. Soczyste pomarańcze z plantacji na zboczu góry. Pomidory, które pachną południem i słońcem. Po co spieszyć się do zarezerwowanego stolika na ostatni moment, skoro najlepsze składniki są tak blisko? Dzięki w pełni wyposażonemu blokowi kuchennemu z lodówką, zamrażarką i przestrzenią do przechowywania, możesz w każdej chwili samodzielnie przygotować regionalne przysmaki. Grand California, Grand Kuchnia.

Zaczynamy przygodę

Przemykać po ciemku do umywalni lub drżeć w zimnych wspólnych prysznicach - z tego rodzaju przygód chętnie zrezygnujesz? Ale z porannego prysznica jednak nie? Jak dobrze, że nowa Grand California ma kompletną łazienkę z prysznicem. Bez względu na to, jak bardzo lubisz podróżować, samotnie czy we dwójkę, na odrobinę komfortu warto sobie pozwolić.

  • W końcu w cieple 

    Puste drogi, samotne zatoki, puste kempingi. Jak miło, gdy można uniknąć szczytu sezonu turystycznego. W sennym okresie pozasezonowym podróżowanie jest dwa razy przyjemniejsze. Dzięki przemyślanym systemom grzewczym w Grand California, radości tej nie przyćmiewa zimna wiosenna bryza ani chłodny jesienny poranek.

  • Więcej wody w zbiorniku, więcej swobody w głowie

    Tylko ten, kto nie musi ciągle martwić się o najbliższe źródło wody po drodze, jest naprawdę wolny. 110-litrowy zbiornik świeżej wody i 90-litrowy zbiornik na brudną wodę umożliwiają zorganizowanie obozu - jeśli jest to dozwolone - z dala od kempingów lub na łonie natury. Oba zbiorniki są wyposażone w czujnik poziomu, dzięki czemu można w porę zaopatrzyć się w wodę. Zbiornik świeżej wody jest chroniony przed mrozem i zamontowany jest we wnętrzu pojazdu.

Design

Najpiękniejsze miejsce spotkań od Sylt do Włoch

Czym byłby dom bez salonu? To tutaj wszyscy spotykają się ponownie, nawet jeśli w ciągu dnia podążali własnymi drogami, aby grać, czytać, oglądać filmy, bawić się lub po prostu wspólnie spędzać czas podczas urlopu. Nowoczesna jadalnia w Grand California zapewnia mnóstwo miejsca i komfortu.

Sypiasz wzdłuż, czy w poprzek?
Tutaj dobrze wyśpi się każdy.

Każdy z nas woli spać we własnym łóżku. Wtedy poduszka jest odpowiednio puszysta, a materac sprężynuje tak, jak najbardziej lubimy. Trzeba jednak przyznać, że w modelu Grand California śpi się nieco inaczej. Przede wszystkim można tutaj czasem usłyszeć ciche cykanie świerszczy lub szum fal. Poza tym – wszystko jest jak w domu. W Grand Californii Twoje łóżko jest zawsze przy Tobie. Dzięki obszernemu, poprzecznemu łóżku Grand California 600 oferuje mnóstwo miejsca do odpoczynku, a w Grand Californii 680 znajduje się jeszcze obszerniejsze łóżko umiejscowione wzdłuż pojazdu, które zapewnia jeszcze większy komfort. Słodkich snów!

Filmy instruktażowe

Zapraszamy Cię do świata Volkswagena Grand Californii. Zobacz filmy, by poznać rozwiązania, które zapewnią Ci komfort podczas podróży. 

Technologia & Infotainment

Technologia & Infotainment

Systemy asystujące –  poznaj systemy wspomagające kierowcę, które podejmują działania zapobiegawcze w krytycznych sytuacjach, aby można mieć pewność, że każda podróż kończy się tak przyjemnie jak się zaczyna. 

Infotaiment – cyfrowy kokpit, wielofunkcyjna kierownica nawigacja czy interfejs smartfona? Dowiedz się więcej tutaj i bądź na bieżąco z rozwojem technologicznym w Twoim samochodzie.

Grand Komfort

Energia i rozrywka – zapewnione

Dzięki instalacji fotowoltaicznej wakacje z dala od wszystkiego będą jeszcze bardziej przyjemne. Dzięki samowystarczalnemu zaopatrzeniu w energię, np. dla telewizora, nie będzie ani trochę miejsca na nudę.  

Instalacja fotowoltaiczna na dachu pojazdu (brak ilustracji)

Grand California 600 to instalacja o mocy 104 W z przodu dachu, natomiast Grand California 680 posiada instalację o mocy 174 W zamontowaną centralnie na dachu. Obydwie instalacje zasilają drugą baterię. W zależności od promieniowania słonecznego pozwalają na dłuższą samowystarczalność.

Opcjonalna instalacja satelitarna Kathrein SAT do odbioru sygnału telewizyjnego (brak ilustracji)

Antena satelitarna ustawia się automatycznie i może być automatycznie wsuwana i wysuwana. System jest dopuszczony do stosowania przy prędkościach do 130 km/h.

Znakomite osiągnięcia 

Der Grand California fährt durch eine imposante Berglandschaft. Auf dem Bild ist das Logo des Connected Car Award 2019 zu sehen.

Zwycięzca: nowa Grand California

Wielki sukces Grand California: Nowa Grand California wygrała w kategorii Transporter" w plebiscycie czytelników „Connected Car Award 2018" organizowanym przez COMPUTER BILD i AUTO BILD.

Der Grand California fährt durch Wissen voll Wildblumen. Auf dem Bild ist das Logo des Resemobile des Jahres 2019 Logo mit dem Vermerk „3. Platz“ zu sehen.

Trzecie miejsce dla Grand California

Nowa Grand California zajęła trzecie miejsce w kategorii „Busy kempingowe z łazienkami" w wyniku głosowania wśród czytelników magazynów „Promobil" i „Caravaning".

Dobierz finansowanie

Finansowanie dla klientów indywidualnych