Der ID. Buzz Cargo parkt an einer Ladesäule.
1,2
Elektromobilność

Naszym celem jest zapewnienie mobilności, która jest nie tylko elektryczna, lecz funkcjonuje w sposób zrównoważony.

Do osiągnięcia wspólnych celów klimatycznych niezbędna jest redukcja emisji CO2 także w sektorze transportowym. Dlatego też, realizujemy jednolitą strategię, która polega na zapewnieniu w sposób zrównoważony przyjaznej środowisku i wydajnej mobilności w sposób zrównoważony. Nowy model ID. Buzz Cargo to idealny przykład odzwierciedlający tę szeroką strategię. Chcemy zapewnić naszym Klientom praktycznie wszystko na raz, aby przejście na transport ekologiczny było atrakcyjne: począwszy od innowacyjnych pojazdów elektrycznych, poprzez łatwe ładowanie aż po przyjazny środowisku recykling.

Der ID. Buzz Cargo von hinten.

Patrząc całościowo: nowoczesna elektryczna mobilność w podejściu 360°

Zmiany klimatyczne oznaczają ogromne wyzwania dla środowiska, przyrody i społeczeństwa. Dlatego opowiadając się za paryskim porozumieniem klimatycznym, wyznaczamy sobie ambitne cele. Chcemy, aby do 2050 r. nasz bilans emisji CO2 był neutralny dla środowiska, ponosząc odpowiedzialność za całość łańcucha wartości w powstawaniu naszych pojazdów. Tylko działając całościowo w zrównoważony sposób, będziemy mogli osiągnąć swoje cele. Zatem realizując nasze 360-stopniowe podejście w zakresie elektromobilności, zmodyfikujemy każdy etap łańcucha wartości w taki sposób, aby możliwie jak najbardziej zbliżyć go do osiągnięcia neutralności emisyjnej – począwszy od wydobycia surowców i łańcucha dostaw, produkcji i eksploatacji pojazdów, a na recyklingu kończąc. Tak jak ma to miejsce w przypadku nowego modelu ID. Buzz Cargo: pierwszego pojazdu transportowego marki Volkswagen Samochody Dostawcze, który w całości został stworzony jako pojazd elektryczny, poczynając od pierwszego szkicu, aż po zamontowanie ostatniej klamki. Dlatego przekazując użytkownikowi model ID. Buzz Cargo, nie tylko zapewniamy, że został wyprodukowany przy neutralnym bilansie emisyjnym3, lecz dbamy również o to, aby jazda nim była całkowicie bezemisyjna. Samochody można nabyć z dostępną na zamówienie odpowiednią ładowarką naścienną ID. Charger Pro4 do korzystania w domu.  Ładowanie ID. Buzz Cargo prądem ekologicznym, jak np. w ramach oferty Polenergia lub z instalacji fotowoltaicznej na terenie Twojej firmy przyczynia się do świadomego ekologicznie użytkowania. Dzięki temu nowy elektryczny pojazd transportowy zmienia zarówno naszą firmę, jak i naszą koncepcję mobilności w duchu zrównoważonego rozwoju.

  • Die VW Wallbox.

    Inteligentne ładowanie w domu własną ładowarką

    Elektromobilność posiada zaletę znacznie ułatwiającą codzienne życie: pojazdy elektryczne jak nowy ID. Buzz Cargo można bardzo łatwo ładować w domu. 

    Korzystanie z certyfikowanego, neutralnego emisyjnie, ekologicznego prądu, jak np. w ramach oferty Polenergia i fakt wyprodukowania ID. Buzz Cargo w sposób neutralny3 pod względem emisji COświadczą o tym, że użytkowanie tego pojazdu jest niezwykle ekologiczne.

  • Przemieszczanie się po całej Europie z wygodnym ładowaniem w trasie

    Przemieszczanie się po całej Europie z wygodnym ładowaniem w trasie

    Dzięki ID. Buzz Cargo Twoja działalność staje się jeszcze bardziej elastyczna. Pojazd można ładować wtedy, gdy i tak musi stać – również w trasie: np. na publicznej stacji ładowania przy autostradzie, przed supermarketem lub sklepem budowlanym, na parkingu lub na ulicy klienta. Maksymalna moc w przypadku ładowania prądem przemiennym (AC) wynosi 11 kW. W przypadku szybkiego ładowania (DC) – np. na autostradzie – naładowanie akumulatora5 z poziomu 5% do poziomu 80% może trwać ok. 30 minut, przy możliwości osiągnięcia maksymalnej mocy ładowania wynoszącej 170 kW. Aby uprościć ładowanie w przyszłości, dzięki rozwiązaniu Plug & Charge6 użytkownik będzie musiał jedynie podłączyć przewód, by je rozpocząć. W przypadku tej technologii dane uwierzytelniające są jednorazowo zapisywane w pojeździe. Dzięki temu stacja ładowania rozpoznaje potem użytkownika automatycznie, co znacznie zwiększa komfort eksploatacji. Technologia ta jest stopniowo wdrażana w oparciu o normę ISO, a w przyszłości pozwoli to na coraz szerszy zakres użytkowania stacji ładowania Plug & Charge5.

  • Der ID. Buzz Cargo im Close-Up von vorne.

    Ładowanie na terenie firmy: indywidualne rozwiązania odpowiednio do Twojej mobilności

    Ochrona klimatu, innowacyjność i praktyczność w jednym: Nowy model ID. Buzz Cargo ułatwia firmom przejście na nowoczesną elektryczną mobilność. Jednocześnie nasuwa to pytanie: jakie możliwości ładowania muszą być dostępne na terenie firmy? Dzięki odpowiedniej stacji ładowania takiej jak ID. Charger Pro można naładować wygodnie ID. Buzz Cargo w trakcie czasu pracy lub w nocy. Inteligentna i wydajna stacja ładowania ID. Charger Pro umożliwia naliczanie prądu zgodnie z europejską dyrektywą ds. przyrządów pomiarowych, co gwarantują m.in. specjalnie zaprojektowane cyfrowe systemy dostępu do sieci i naliczania pobieranej energii. W przypadku konieczności szybszego ładowania z uwagi na np. wykorzystywanie pojazdu w ciągu dnia do celów dostawczych należy sprawdzić możliwość nabycia stacji ładowania o większej mocy. Chciałbyś ładować większą liczbę pojazdów w jednym miejscu i umożliwić to swoim gościom? W takich sytuacjach zaleca się zainstalowanie systemu zarządzania obciążeniem sieci. W przypadku dużych flot pojazdów ta inteligentna technologia zapewnia optymalne rozdzielenie dostępnej mocy ładowania na wszystkie pojazdy elektryczne. Pozwala to na zaoszczędzenie wysokich kosztów inwestycji związanych z rozbudową dostępu do sieci energetycznej oraz uniknięcie powstawania momentów szczytowego zapotrzebowania na prąd powodujących wzrost rocznych kosztów. Poza tym dach budynku Twojej firmy stanowi idealne miejsce na instalację fotowoltaiczną zasilającą własne stacje ładowania. Możesz nie tylko ekologicznie użytkować nowy ID. Buzz Cargo, lecz także trwale odciążyć publiczną sieć energetyczną, stając się bardziej niezależnym od wahań cen energii elektrycznej.

Baterie  i recykling: niezawodność, żywotność, zrównoważony rozwój

Dłuższe okresy przeglądowe, mniej wizyt w warsztacie i niższe koszty eksploatacji: w przeciwieństwie do silników spalinowych silniki elektryczne prawie nie wymagają przeglądów. A to choćby dlatego, że nie posiadają podatnych na zużycie części, takich jak pasek zębaty, ani nie trzeba wymieniać oleju. Jako że nowoczesne pojazdy elektryczne jak nowy ID. Buzz Cargo zostały zaprojektowane z myślą o długim użytkowaniu, wielu potencjalnym klientom nasuwa się zazwyczaj tylko jedno pytanie: jak długa jest żywotność akumulatora? W nowym ID. Buzz Cargo postawiono na wysoką jakość. W przypadku jego wysokonapięciowego akumulatora litowo-jonowego gwarantujemy zachowanie przynajmniej 70% pojemności użytecznej (netto) przez okres 8 lat lub do 160 tys. km przebiegu7. Akumulator charakteryzuje się wysoką gęstością energii i mocy. Ponadto posiada wysoką wytrzymałość cykliczną, niski poziom samorozładowywania i nie wymaga konserwacji.

 

Na jej żywotność mają jednak wpływ czynniki takie jak liczba i rodzaj procesów ładowania (AC/DC), przestrzeganie limitów ładowania czy temperatura otoczenia. Z upływem czasu nieuchronnie prowadzi to do zmniejszenia zasięgu. Co jednak nie oznacza, że stare akumulatory są wyrzucane. Wręcz przeciwnie –  nasi klienci mogą w istotny sposób przyczynić się do podniesienia poziomu zrównoważenia naszej całościowej strategii. W tym obszarze należy wymienić zastosowania typu second-life, w ramach których po zakończeniu cyklu życia akumulatora w pojeździe są one przez nas wykorzystywane np. w systemach magazynowania energii. Równocześnie dążymy do zapewnienia recyklingu wysokiego odsetka surowców w ramach wtórnego wykorzystania. Na przykład już dziś w naszym pilotażowym zakładzie w Salzgitter potrafimy odzyskać nawet 97% surowców do produkcji akumulatorów, takich jak nikiel, miedź i lit.

To również może Cię zainteresować:

W pełni elektryczny, w pełni połączony, całkowicie nowy

Wejdź do świata elektromobilności

Samochody elektryczne Volkswagena