The Volkswagen ID. Buzz drives in the bleed.

ID. Buzz
Nowy wymiar mobilności

1.
Concept Car

Witaj, przyszłość! Witaj, ID. Buzz!

Od ponad 70 lat kultowy model Volkswagen T1 inspiruje i rozkochuje w sobie ludzi na całym świecie. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze odpowiada na potrzeby swoich użytkowników i przenosi naszą wspólną fascynację w erę mobilności elektrycznej. Składając hołd legendarnemu busowi Volkswagena T1 i przedstawiając światu jego najmłodszego następcę ID. Buzz. Posiadający ducha swoich przodków, z myślą o przyszłości został przemyślany i zaprojektowany całkowicie na nowo. W pełni połączony z siecią, intuicyjny, zapewniający nowy wymiar komfortu i inteligentnej użyteczności w codziennym życiu. To wszystko z myślą o maksymalnej wolności i niezależności. ID. Buzz to coś znacznie więcej niż tylko pojazd z silnikiem elektrycznym. To kompan każdej podróży i jest stworzony dla każdego, kto chce razem z nami wkroczyć w nową erę mobilności.

--:--

Nie tylko piękny, ale też inteligentny: 
ID. Buzz i jego wzornictwo

Nawiązanie do pierwszego busa VW, a jednocześnie pełna niezależność. Design samochodu ID. Buzz to coś więcej niż tylko wygląd. Inteligentne funkcje, czujniki i powierzchnie dotykowe zamiast uchwytów i przycisków, koncepcja wzornicza mająca na celu maksymalne wykorzystanie przestrzeni: to i nie tylko to można odkryć w ID. Buzz.

Przednie reflektory Volkswagena ID. Buzz w zbliżeniu.

Inteligentne reflektory LED

Inteligentne reflektory LED, które komunikują się interaktywnie z kierowcami i pieszymi. Podczas skręcania spoglądają w żądanym kierunku, wykrywają pieszych i rowerzystów na skraju drogi i dyskretnie zwracają na siebie uwagę za pomocą sygnałów świetlnych.

Czujniki: jak widzieć, nie będąc widzianym

Tak samo uderzające jak wzornictwo ID. Buzz są jego czujniki, dyskretnie zintegrowane z nową konstrukcją. Skanują one otoczenie wewnątrz i na zewnątrz pojazdu, aby uczynić podróż tak przyjemną i miłą, jak tylko to możliwe. Są przygotowane do autonomicznej jazdy.

Kobieta i mężczyzna siedzą na plaży przed Volkswagenem ID. Buzz.
Chłopiec i dziewczynka bawią się we wnętrzu Volkswagena ID. Buzz.

Nowy poziom elastyczności

Katalizator? Zbiornik paliwa? ID. Buzz ich nie potrzebuje. A to oznacza więcej miejsca. I właśnie to ID. Buzz wykorzystuje do maksimum. Zoptymalizowana aerodynamika na zewnątrz i dużo przestrzeni wewnątrz. Dzięki elastycznej konfiguracji daje on swobodę, jakiej sobie życzysz.

Praktyczny i oszałamiający

ID. Buzz definiuje na nowo to, czym współcześnie może być samochód. Niezależnie od tego, czy jest to mobilny dom, czy zaawansowany samochód dostawczy: wie, jak być najlepszym towarzyszem podróży i zapewnić Ci bezproblemowe dotarcie do celu.

Wpuść słońce

Uchylny i przesuwny dach panoramiczny, który naprawdę zasługuje na swoją nazwę: rozciąga się niemal na całą długość samochodu ID. Buzz, zawsze otwarty na widoki nieba. Ciesz się maksimum naturalnego światła (i gwiaździstymi nocami).

Gdy trzeba przewieźć ładunek: 
ID. Buzz Cargo

Sprytny, zwinny, wytrzymały: jeśli cenisz Transportera, pokochasz ID. Buzz Cargo. Wykorzystuje on każdy centymetr przestrzeni, którą wygospodarowaliśmy na sprytne rozwiązania w zakresie montażu i przebudowy. Dostarcza on również dodatkową energię przez dach solarny (np. do gniazdka 230 V). Potrafi tak wiele, że jest czymś znacznie więcej niż tylko samochodem dostawczym z silnikiem elektrycznym. To ID. Buzz Cargo.

Nie tylko wszechstronny, ale i wyjątkowy

Ładowanie bez stacji ładowania

Dach solarny zwiększa i tak już duży zasięg ID. Buzz Cargo. Wykorzystanie energii słońca. Sprytny, zrównoważony rozwój na zupełnie nowym poziomie.

Wykonany z miłością. W Hanowerze

Volkswagen ID. Buzz Cargo jadący z przodu.

66 lat przed rozpoczęciem produkcji modelu ID. Buzz w 2022 r. pierwszy bus VW wyprodukowany w Hanowerze zjechał z linii produkcyjnej. Dla głównego zakładu marki Volkswagen Samochody Dostawcze jest to dla nas zaszczyt i zobowiązanie, aby zbudować również jego następcę. Wiele rzeczy zostało przeniesionych i wiele zostało zbudowanych na nowo. W Hanowerze z nadzieją patrzymy w przyszłość.