The Volkswagen ID. Buzz drives in the bleed.

ID. Buzz
Nowy wymiar mobilności

1.
Concept Car

Witaj, przyszłość! Witaj, ID. Buzz!

Od ponad 70 lat kultowy model Volkswagen T1 inspiruje i rozkochuje w sobie ludzi na całym świecie. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze odpowiada na potrzeby swoich użytkowników i przenosi naszą wspólną fascynację w erę mobilności elektrycznej. Składając hołd legendarnemu busowi Volkswagena T1 i przedstawiając światu jego najmłodszego następcę ID. Buzz. Posiadający ducha swoich przodków, z myślą o przyszłości został przemyślany i zaprojektowany całkowicie na nowo. W pełni połączony z siecią, intuicyjny, zapewniający nowy wymiar komfortu i inteligentnej użyteczności w codziennym życiu. To wszystko z myślą o maksymalnej wolności i niezależności. ID. Buzz to coś znacznie więcej niż tylko pojazd z silnikiem elektrycznym. To kompan każdej podróży i jest stworzony dla każdego, kto chce razem z nami wkroczyć w nową erę mobilności.

--:--

Nie tylko piękny, ale też inteligentny: 
ID. Buzz i jego wzornictwo

Nawiązanie do pierwszego busa VW, a jednocześnie pełna niezależność. Design samochodu ID. Buzz to coś więcej niż tylko wygląd. Inteligentne funkcje, czujniki i powierzchnie dotykowe zamiast uchwytów i przycisków, koncepcja wzornicza mająca na celu maksymalne wykorzystanie przestrzeni: to i nie tylko to można odkryć w ID. Buzz.

Przednie reflektory Volkswagena ID. Buzz w zbliżeniu.

Inteligentne reflektory LED

Inteligentne reflektory LED, które komunikują się interaktywnie z kierowcami i pieszymi. Podczas skręcania spoglądają w żądanym kierunku, wykrywają pieszych i rowerzystów na skraju drogi i dyskretnie zwracają na siebie uwagę za pomocą sygnałów świetlnych.

Czujniki: jak widzieć, nie będąc widzianym

Tak samo uderzające jak wzornictwo ID. Buzz są jego czujniki, dyskretnie zintegrowane z nową konstrukcją. Skanują one otoczenie wewnątrz i na zewnątrz pojazdu, aby uczynić podróż tak przyjemną i miłą, jak tylko to możliwe. Są przygotowane do autonomicznej jazdy.

Kobieta i mężczyzna siedzą na plaży przed Volkswagenem ID. Buzz.
Chłopiec i dziewczynka bawią się we wnętrzu Volkswagena ID. Buzz.

Nowy poziom elastyczności

Katalizator? Zbiornik paliwa? ID. Buzz ich nie potrzebuje. A to oznacza więcej miejsca. I właśnie to ID. Buzz wykorzystuje do maksimum. Zoptymalizowana aerodynamika na zewnątrz i dużo przestrzeni wewnątrz. Dzięki elastycznej konfiguracji daje on swobodę, jakiej sobie życzysz.

Praktyczny i oszałamiający

ID. Buzz definiuje na nowo to, czym współcześnie może być samochód. Niezależnie od tego, czy jest to mobilny dom, czy zaawansowany samochód dostawczy: wie, jak być najlepszym towarzyszem podróży i zapewnić Ci bezproblemowe dotarcie do celu.

Wpuść słońce

Uchylny i przesuwny dach panoramiczny, który naprawdę zasługuje na swoją nazwę: rozciąga się niemal na całą długość samochodu ID. Buzz, zawsze otwarty na widoki nieba. Ciesz się maksimum naturalnego światła (i gwiaździstymi nocami).

Gdy trzeba przewieźć ładunek: 
ID. Buzz Cargo

Sprytny, zwinny, wytrzymały: jeśli cenisz Transportera, pokochasz ID. Buzz Cargo. Wykorzystuje on każdy centymetr przestrzeni, którą wygospodarowaliśmy na sprytne rozwiązania w zakresie montażu i przebudowy. Dostarcza on również dodatkową energię przez dach solarny (np. do gniazdka 230 V). Potrafi tak wiele, że jest czymś znacznie więcej niż tylko samochodem dostawczym z silnikiem elektrycznym. To ID. Buzz Cargo.

Nie tylko wszechstronny, ale i wyjątkowy

Ładowanie bez stacji ładowania

Dach solarny zwiększa i tak już duży zasięg ID. Buzz Cargo. Wykorzystanie energii słońca. Sprytny, zrównoważony rozwój na zupełnie nowym poziomie.

Wykonany z miłością. W Hanowerze

Volkswagen ID. Buzz Cargo jadący z przodu.

66 lat przed rozpoczęciem produkcji modelu ID. Buzz w 2022 r. pierwszy bus VW wyprodukowany w Hanowerze zjechał z linii produkcyjnej. Dla głównego zakładu marki Volkswagen Samochody Dostawcze jest to dla nas zaszczyt i zobowiązanie, aby zbudować również jego następcę. Wiele rzeczy zostało przeniesionych i wiele zostało zbudowanych na nowo. W Hanowerze z nadzieją patrzymy w przyszłość.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

  • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %).
    Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Informujemy, iż całkowita cena danego modelu wymaga dodatkowej weryfikacji i potwierdzenia z Autoryzowanym Dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Brak informacji o cenie niektórych elementów wyposażenia nie oznacza, że wchodzą one w skład wyposażenia standardowego. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. Wszelkie informacje prezentowane w pliku pobranym z Konfiguratora lub jego wydruku są aktualne na dzień pobrania pliku. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
    Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html
  • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km.
    Wszystkie powyższe wartości podano na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego. Wartości oparte na NEDC nie są porównywalne z wartościami opartymi na WLTP. Pojazdy z roku modelowego 2020 i 2021 uzyskały homologacje zgodnie z procedurą WLTP, więcej informacji na stronie: WLTP. Dane na podstawie świadectw homologacji typu: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html
    O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen Samochody Dostawcze lub sprawdź na stronie vwdostawcze.pl