Wydarzenia

Volkswagen Transporter na Retro Motor Show 2019 

Wydarzenia

Volkswagen Transporter na Retro Motor Show 2019 

25 października 2019

Podczas trwającej w dniach od 25 do 27 października wystawy Retro Motor Show 2019, odbywającej się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, zwiedzający, oprócz wielu historycznych modeli różnych marek, będą mieli okazję obejrzeć kompleksowe stoisko Auto Świat Classic poświęcone historii Volkswagena Transportera. Głównym powodem stworzenia takiej tematycznej ekspozycji jest czterdziestolecie powstania Volkswagena T3.

Na stoisku przejść będzie można przez historię modelu Volkswagen Transporter. Od modeli najstarszych – T1, aż po najnowszą wersję Volkswagena Multivana 6.1.

Kolekcję otwiera Volkswagen T1 model SO-42 Westfalia z 1967 roku, wyprodukowany w Hanowerze, ale w wersji przeznaczonej na rynek amerykański. Auto w oryginalnym stanie sprowadzono do Polski 6 lat temu, po czym odrestaurowano je z zachowaniem wszelkich detali. Samochód wyposażony jest w benzynowy silnik o pojemności 1500 cm3 i mocy 44 KM oraz w manualną, czterobiegową skrzynię biegów. Oryginalny kolor nadwozia nosi nazwę Velvet Green L512. Pojazd ten rozwija prędkość max 100 km/h. Zabudowa w stanie fabrycznym posiada wiele udogodnień przydatnych podczas wyjazdu na camping. Ciekawostką są uchylane przednie okna typu safari. Jest to jedyny w Polsce egzemplarz tego auta zachowany w takim stanie i oryginalnym wnętrzu.

Aż dwa samochody będą reprezentować drugą generację (T2) Volkswagena Transportera. Pierwszy z nich to kremowo-pomarańczowy T2b furgon z 1973 roku. Pojazd ten, z typowo dostawczą zabudową, ma już mocniejszy silnik o pojemności 1600 cm3 i mocy 50 KM. Drugi – T2b Westfalia z 1978 roku, podobnie jak prezentowany T1, przeznaczony był na rynek amerykański. Wyposażono go w 2-litrowy silnik ze wtryskiem paliwa i w automatyczną skrzynię biegów. Auto w zabudowie kempingowej Berlin z unoszonym dachem jest w 100 procentach oryginalne, łącznie z lakierem o nazwie L13A Dakota Beige.