Para stoi na plaży z Volkswagenem Pojazdy użytkowe California i obserwuje zachód słońca.
California

30 lat wolności.
A przygoda toczy się dalej.

California

30 lat wolności.
A przygoda toczy się dalej.

22 sierpnia 2018

California. Synonim niezależności i wolności. Dom na kółkach dla milionów podróżnych. A do tego gotowy na kolejne 30 lat niezapomnianych przeżyć.

Tworzy historie niezpomnianych podróży: California

1988 to rok, w którym zespół AC/DC nagrał swój trzynasty album, na ekranach kin pojawił się „Rain Man“, a na CARAVAN SALON w Essen przedstawiony został światu model Volkswagen California. Już od pierwszego dnia stał się on synonimem wolności. W oparciu o model T3, oferował przemyślany projekt przestrzeni pomimo swojej bardzo małej powierzchni. Dzięki temu niezawodnie przewoził kierowców krętymi uliczkami włoskich wiosek, pokonywał serpentynowe drogi i tętniące życiem śródmieścia wielkich metropolii. Trzydzieści lat później ten łatwo adaptujący się samochód kempingowy wciąż pozostaje ulubionym hotelem na kółkach wśród miłośników podróży. W międzyczasie model California T3 88 został uhonorowany tablicą rejestracyjną dla oldtimerów, a kolejne pokolenia są na najlepszej drodze, aby pójść w jego ślady.

Sprawia, że spontaniczność jest maksymalnie wygodna: Grand California

Wir sehen einen Volkswagen Nutzfahrzeuge Grand California 600 und einen Grand California 680 aus der Vogelperspektive.
Ein Volkswagen Nutzfahrzeuge Grand California steht auf einer Bergkuppe. Ein zweiter fährt im Hintergrund die Serpentinen hinauf.

Bez względu na to, czy od miesięcy przygotowujecie się do długiej podróży, czy planujecie spontaniczny weekendowy wypad – na wakacjach wszystkiego jest więcej, prawda? Więcej dobrego jedzenia. Więcej snu. Więcej niezapomnianych przeżyć. I oczywiście – więcej wygody. To dlatego stworzono Grand Californię. Mieszka się w niej prawie tak komfortowo jak w domu, dzięki pięciu niezależnym strefom mieszkalnym – w tym łazience.

Nowe modele na bazie Craftera: Grand California 600 i Grand California 680, oferują nie tylko maksimum przestrzeni umożliwiającej miłe spędzanie czasu razem w podróży. To również wszystkie udogodnienia konieczne w trasie. Znajdziecie tu wystarczająco dużo miejsca, żeby przewieźć ulubione ubrania, kilkadziesiąt przytulanek, czy trzy deski surfingowe z wyposażeniem.

Kiedy rankiem pierwsze promienie słońca migną przez Wasz panoramiczny dach, z przyjemnością spędzicie kilka chwil dłużej w komfortowych łóżkach. Gdy przyjdzie pora śniadania, kuchenny blok z dwupalnikową kuchenką gazową i lodówką zaprosi Was do samodzielnego wyczarowania typowych lokalnych przysmaków. Jest tu miejsce na jedzenie, rozmowę, zabawę i relaks w przytulnym wnętrzu. Amatorzy spędzania całego czasu na świeżym powietrzu będą mogli na krótko wysunąć markizę i rozstawić sprytnie zintegrowane z resztą pojazdu kempingowe meble – oto pokój na świeżym powietrzu!

W nowej Grand Californii do dyspozycji jest nawet prywatna łazienka. Oznacza to, że już nigdy nie będziecie musieli przedzierać się z latarką przez ciemny kemping. A jeżeli i to nie przekonało Was jeszcze w pełni do Grand Californii, możecie odbyć swoją pierwszą jazdę próbną. Obydwa warianty Grand California – modele 600 i 680, posiadają system wspomagający, m.in. czujnikowe zabezpieczenie krawędzi. W prowadzeniu są niemal tak proste, jak samochody osobowe. Wszystkie szczegóły dotyczące Grand Californii znajdziecie tutaj.

--:--

Może zainteresują Cię również:

Nowa California 6.1

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje Transportera 6.1

Volkswagen Grand California – kamper z Polski podbije Europę

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

  • Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %). Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
  • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html