Kobieta i mężczyzna siedzą przy stoliku na tle morza, obok Grand California z rozłożonym zadaszeniem
Grand California

Volkswagen Grand California – kamper z Polski podbija Europę

Grand California

Volkswagen Grand California – kamper z Polski podbija Europę

23 maja 2019

Wprowadzając Grand Californię do sprzedaży Volkswagen Samochody Dostawcze poszerza ofertę kamperów o nowy, większy model. Znana już California – skonstruowana na bazie następcy kultowego modelu Bulli – pozostanie doskonałą propozycją dla tych, którzy swój kompaktowy, rekreacyjny samochód zamierzają wykorzystywać także na co dzień jako vana. Nowym, większym modelem będzie teraz Grand California, która stwarza swoim pasażerom zupełnie nowe możliwości. Grand Californię skonstruowano w oparciu o Volkswagena Craftera, dlatego jest ona dłuższa, szersza i wyższa niż znana California T6. Większy rozmiar sprawił, że nowy model można było wyposażyć w łazienkę, większy przedział sypialny w tylnej części kabiny, kuchnię z pełnym wyposażeniem oraz jasny, stylowy salon, w którym można stanść wyprostowanym. Żeby spełnić różnorodne wymagania stawiane samochodom rekreacyjnym, Grand California jest oferowana w dwóch wersjach różniących się rozstawem osi oraz wysokością dachu; samochód można też w ramach opcji zamówić z napędem na cztery koła 4MOTION zamiast z napędem na przednią oś.

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze przygotowała Grand Californię z myślą o różnych zastosowaniach, dopasowując ją do potrzeb i wyzwań związanych z podróżami. 
Grand California jedzie po górzystym terenie
Grand California stoi na tle morza

W sam raz dla rodzin jest Grand California 600 – 6-metrowy kamper z przestrzenią do spania w tylnej części nadwozia i z wysuwanym łóżkiem nad kabiną kierowcy. Dla osób, które w wielką podróż wybierają się we dwoje przygotowano model z większym rozstawem osi i z większym wnętrzem – Grand Californię 680 z nadwoziem o długości 6,8 metra. Z tyłu znajduje się w niej jeszcze większa przestrzeń sypialna, jest też więcej miejsca na wyprawowy ekwipunek. Obydwie wersje nadwoziowe są dostępne z silnikiem 2.0 TDI o mocy 177 KM spółpracującym z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów i oferowane, do wyboru, z napędem na przednie lub na cztery koła.

Bogate wyposażenie seryjne Grand Californii obejmuje elementy zarówno kempingowe, jak i z zakresu komfortu obsługi oraz podróżowania. W każdej Grand Californii do standardu należą markiza po prawej stronie auta, panel solarny na dachu, który służy do ładowania akumulatorów, ogrzewanie powietrzne Truma Combi o mocy 6 kW z bojlerem ciepłej wody, przyłącze zewnętrzne 230 V z funkcją ładowania akumulatorów, 2 składane krzesła turystyczne i stół kempingowy i system wentylacji ssącej SOG do toalety chemicznej.