Stoisko Volkswagen Samochody Użytkowe podczas targów
Crafter Kamper

Konferencja prasowa marki Volkswagen Samochody Dostawcze podczas targów Motor Show 2019

Crafter Kamper

Konferencja prasowa marki Volkswagen Samochody Dostawcze podczas targów Motor Show 2019

28 marca 2019

„Od prawie 70 lat marka Volkswagen Samochody Dostawcze dostarcza klientom pojazdy, który są zarówno największym wsparciem podczas ciężkiej pracy, jak i najlepszym kompanem realizowanych pasji. Nasze modele na przestrzeni lat tworzyły historię i stały się ikonami” – powiedział Piotr Łakomy, Dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze podczas konferencji prasowej. Gwiazdą tegorocznych targów Motor Show 2019 jest pokazany po raz pierwszy w Polsce model ID. BUZZ Cargo, który rozpoczyna nową erę w historii samochodów dostawczych. Na stoisku zaprezentowana została, także w strefie PRACA, gama modelowa samochodów elektrycznych, a w strefie PASJA gama samochodów z opcją spania.

Piotr Łakomy podczas konferencji, obok I.D. BUZZ Cargro przed odsłoną

Przedstawicielem aut elektrycznych nowej generacji jest ID. BUZZ Cargo –pierwszy dostawczy model, w którego konstrukcji wykorzystano modułową platformę Volkswagena do budowy samochodów elektrycznych (MEB). Model ten wyróżnia się nowoczesną stylistyką i niezwykle przestronnym wnętrzem oraz cyfrowym systemem Cargo. Dzięki zastosowaniu platformy MEB – zależnie od wielkości akumulatora – zasięg ID. BUZZ CARGO może wynosić od około 330 km do ponad 550 km (wg WLTP).

ID. BUZZ Cargo zaprezentowany podczas targów

Samochody idealne do pracy i realizacji pasji

Cała gama elektrycznych Volkswagenów na stoisku podczas targów Motor Show 2019
Marka Volkswagen Samochody Dostawcze, to nie tylko praca, to także pasja, rodzina i podróże  
Piotr Łakomy
Dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Cała gama zapewni klientom zasięgi w granicach od 170 do 400km. Są to wartości, które pokrywają potrzeby większości naszych klientów świadczących usługi w obrębie miasta. Samochody te idealnie nadają się do realizacji dostaw do klienta finalnego, przewozu osób czy realizacji zadań w firmach energetycznych.

„Marka Volkswagen Samochody Dostawcze, to nie tylko praca, to także pasja, rodzina i podróże” – powiedział Dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze, wskazując na Caddy Beach, Amaroka, Californię i Grand Californię. Już najmniejszy z oferowanych kamperów – Caddy Beach – w standardzie oferuje duże i komfortowe łóżko oraz wiele praktycznych schowków. Do jego wyposażenia seryjnego należą zasłona kryjąca przedniej szyby oraz magnetyczne zasłony okien bocznych. Caddy Beach, w połączeniu z opcjonalnym pakietem „Camping”, można łatwo powiększyć do rozmiarów małego domku wakacyjnego za sprawą namiotu o wymiarach 2,3 x 2,9 m rozkładanego za tylną klapą. Opcję spania dla dwóch osób, w namiocie rozkładanym na dachu, oferuje również Amarok.

Caddy Beach i California podczas targów Motor Show

California oraz Grand California pierwszy pełnowymiarowy camper w ofercie marki. California debiutowała w 1988 roku, opracowano ją w oparciu o Transportera trzeciej generacji. Dzisiejsza California jest konstruowana na bazie modelu szóstej generacji. W ubiegłym roku najbardziej popularne rekreacyjne auto na świecie obchodziło jubileusz 30-lecia powstania i świętowano wyprodukowanie stutysięcznego egzemplarza jego obecnej generacji. W sumie, podczas 30 lat istnienia tego modelu, Californię wyprodukowano w 160.000 egzemplarzach. Większa Grand California została zbudowana na bazie Craftera z wysokim dachem i jest wyposażona nie tylko w przestrzeń sypialną i kabinę sanitarną, w której znajdują się prysznic i toaleta, ale również w przestrzeń kuchenną. Model ten oferowany jest w dwóch wersjach 600 i 680. Wersja 600 w odróżnieniu do wersji 680 wyposażona jest dodatkowo w panoramiczny dach, pod którym znajduje się drugie łóżko. Przestronne wnętrze Grand Californii i wbudowane ogrzewanie postojowe, pozwalają na komfortową podróż bez względu na pogodę.

Szczegółowe informacje o prezentowanych modelach znajdują się na stronie: www.vwpressbank.plOpens an external link

Może zainteresują Cię również:

Pełna gama elektrycznych samochodów dostawczych Volkswagen

Wspieramy Dominikę Kasieczko podczas zawodów Red Bull X-Alps 

Volkswagen Grand California – kamper z Polski podbije Europę

Może zainteresują Cię również: