Der Transporter 6.1 von schräg vorne.
Der Transporter 6.1 von schräg vorne.
Der Transporter 6.1 von schräg vorne.
Der Transporter 6.1 von schräg vorne.
Transporter 6.1

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje Transportera 6.1

Transporter 6.1

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje Transportera 6.1

20 lutego 2019

Ikona najnowszego stanu techniki. Niezależnie od tego, czy chodzi o transport ludzi, narzędzi czy towarów - Transporter od ponad 70 lat jest doskonałym codziennym towarzyszem. Czy można udoskonalić coś, co już jest perfekcyjne? Można spróbować. Poprzez konsekwentne kontynuowanie sprawdzonych mocnych stron, a przy tym wyznaczanie nowych standardów. Rezultat to Transporter 6.1. Wytrzymały, pojemny i wszechstronny samochód użytkowy dla wszystkich, którzy na co dzień muszą wykonywać pracę najlepiej, jak potrafią. Transporter 6.1 świętował swoją premierę na największych na świecie targach maszyn budowlanych Bauma w Monachium w kwietniu 2019 roku. 

Błyskotliwa prezencja.

W przypadku samochodu użytkowego najbardziej liczy się jego funkcyjność, ale czemu nie miałby przy tym świetnie wylądać? Transporter 6.1. jest charakterystyczny dzięki nowym kołom z lekkiego metalu, reflektorom H7 i zmodyfikowanemu projektowi kratki chłodnicy. W jego wnętrzu znajdują się nowe, bardziej wytrzymałe, ciemne pokrowce, które przyciągają wzrok podobnie, jak zmodernizowany kokpit.

Transporter 6.1 z boku

Komfort na wyciągnięcie ręki

Nawet najpiękniejszy Transporter okaże się nieprzydatny, jeśli nie spełni wysokich wymagań praktyczności i wygody. Transporter 6.1 łączy w sobie wszystkie funkcjonalne i wizualne cechy przydatne w wielu branżach. We wnętrzu znajdują się liczne schowki, funkcja podpięcia długich przedmiotów oraz zamykany schowek pod opcjonalnym podwójnym siedzeniem pasażera. Szczególnie praktyczna jest opcjonalna blokada przestrzeni ładunkowej, która umożliwi Ci oddzielenie jej od kabiny.

Elektromechaniczny układ kierowniczy oferuje aktywne wsparcie w niemal wszystkich sytuacjach drogowych i stanowi podstawę dla najnowocześniejszych systemów wspomagania kierowcy, takich jak wspomaganie przeciwsterowania lub asystent bocznego wiatru. Ponadto Transporter 6.1 został fabrycznie wyposażony  w zoptymalizowane, ergonomiczne stanowisko pracy kierowcy z bezstopniową regulacją kierownicy, tak by móc cieszyć się dniem i być zrelaksowanym także podczas pracy za kierownicą.

Tablica rozdzielcza transportera 6.1

Kokpit Twoim centrum informacyjno-rozrywkowym

Przedni rząd siedzeń Transportera 6.1.
Systemy wspomagania kierowcy wyznaczają nowe standardy w swojej klasie.

System informacyjno-rozrywkowy „Discover Media” zainstalowany w konsoli środkowej zapewni Ci relaksującą i komfortową jazdę. Obojętnie, czy potrzebujesz wykonać telefon podczas jazdy, potrzebujesz aktualnych informacji o sytuacji na drodze, albo po prostu szukasz rozrywki, intuicyjny system nawigacji „Discover Media” spełni wszystkie Twoje życzenia i zapewni Ci dostęp do szerokiej gamy funkcji. Dzięki niemu nie tylko pewnie dojedziesz do celu, ale będziesz mieć również dostęp do najlepszej rozrywki w trakcie jazdy.

Szczegółowy widok wyposażenia Volkswagena Transporter 6.1

Zabezpieczenie boczne

Piktogram symbolizuje funkcję zabezpieczenia bocznego.
Asystent zabezpieczenia bocznego
Piktogram symbolizuje funkcję asystenta wiatru bocznego
Asystent bocznego wiatru 
Piktogram symbolizuje funkcję asystenta pasa ruchu „Lane Assist”
Asystent pasa ruchu „Lane Assist”
Piktogram symbolizuje funkcję asystenta opuszczania miejsca parkowania.
Asystent opuszczania miejsca parkowania
Piktogram symbolizuje funkcję asystenta parkowania „Park Assistant”
Asystent parkowania „Park Assistant”
Piktogram symbolizuje funkcję automatycznego sterowania odległością ACC
Automatyczne sterowanie odległością ACC

Dynamika, najnowszy stan

Silnik w szczegółach.

Nowoczesna technologia BlueMotion zastosowana w silniku Transportera 6.1 zapewnia moc i osiągi silnika oraz oszczędność. Samochód jest dostępny w różnych wariantach silników i skrzyni biegów. Opcjonalna dwusprzęgłowa skrzynia biegów (DSG) jest szczególnie wygodna w użytkowaniu i oszczędna: zapewnia brak przerw w przenoszeniu momentu obrotowego na koła podczas zmiany przełożeń. Transporter 6.1 posiada opcjonalny napęd na cztery koła 4MOTION, dzięki czemu pozostaje najbardziej terenowym pojazdem w swojej klasie.

Może zainteresują Cię również:

Genewskie ABC: Amarok, Bulli i Cargo e-Bike

California – 30 lat wolności. A przygoda toczy się dalej.

Uruchamiamy program „Future Logistics Challenge”

Może zainteresują Cię również: