Der Transporter 6.1 von schräg vorne.
Transporter 6.1

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje Transportera 6.1

20 lutego 2019

Ikona najnowszego stanu techniki. Niezależnie od tego, czy chodzi o transport ludzi, narzędzi czy towarów - Transporter od ponad 70 lat jest doskonałym codziennym towarzyszem. Czy można udoskonalić coś, co już jest perfekcyjne? Można spróbować. Poprzez konsekwentne kontynuowanie sprawdzonych mocnych stron, a przy tym wyznaczanie nowych standardów. Rezultat to Transporter 6.1. Wytrzymały, pojemny i wszechstronny samochód użytkowy dla wszystkich, którzy na co dzień muszą wykonywać pracę najlepiej, jak potrafią. Transporter 6.1 świętował swoją premierę na największych na świecie targach maszyn budowlanych Bauma w Monachium w kwietniu 2019 roku. 

Błyskotliwa prezencja.

W przypadku samochodu użytkowego najbardziej liczy się jego funkcyjność, ale czemu nie miałby przy tym świetnie wylądać? Transporter 6.1. jest charakterystyczny dzięki nowym kołom z lekkiego metalu, reflektorom H7 i zmodyfikowanemu projektowi kratki chłodnicy. W jego wnętrzu znajdują się nowe, bardziej wytrzymałe, ciemne pokrowce, które przyciągają wzrok podobnie, jak zmodernizowany kokpit.

Transporter 6.1 z boku

Komfort na wyciągnięcie ręki

Nawet najpiękniejszy Transporter okaże się nieprzydatny, jeśli nie spełni wysokich wymagań praktyczności i wygody. Transporter 6.1 łączy w sobie wszystkie funkcjonalne i wizualne cechy przydatne w wielu branżach. We wnętrzu znajdują się liczne schowki, funkcja podpięcia długich przedmiotów oraz zamykany schowek pod opcjonalnym podwójnym siedzeniem pasażera. Szczególnie praktyczna jest opcjonalna blokada przestrzeni ładunkowej, która umożliwi Ci oddzielenie jej od kabiny.

Elektromechaniczny układ kierowniczy oferuje aktywne wsparcie w niemal wszystkich sytuacjach drogowych i stanowi podstawę dla najnowocześniejszych systemów wspomagania kierowcy, takich jak wspomaganie przeciwsterowania lub asystent bocznego wiatru. Ponadto Transporter 6.1 został fabrycznie wyposażony  w zoptymalizowane, ergonomiczne stanowisko pracy kierowcy z bezstopniową regulacją kierownicy, tak by móc cieszyć się dniem i być zrelaksowanym także podczas pracy za kierownicą.

Tablica rozdzielcza transportera 6.1

Kokpit Twoim centrum informacyjno-rozrywkowym

Przedni rząd siedzeń Transportera 6.1.
Systemy wspomagania kierowcy wyznaczają nowe standardy w swojej klasie.

System informacyjno-rozrywkowy „Discover Media” zainstalowany w konsoli środkowej zapewni Ci relaksującą i komfortową jazdę. Obojętnie, czy potrzebujesz wykonać telefon podczas jazdy, potrzebujesz aktualnych informacji o sytuacji na drodze, albo po prostu szukasz rozrywki, intuicyjny system nawigacji „Discover Media” spełni wszystkie Twoje życzenia i zapewni Ci dostęp do szerokiej gamy funkcji. Dzięki niemu nie tylko pewnie dojedziesz do celu, ale będziesz mieć również dostęp do najlepszej rozrywki w trakcie jazdy.

Szczegółowy widok wyposażenia Volkswagena Transporter 6.1

Zabezpieczenie boczne

Piktogram symbolizuje funkcję zabezpieczenia bocznego.
Asystent zabezpieczenia bocznego
Piktogram symbolizuje funkcję asystenta wiatru bocznego
Asystent bocznego wiatru 
Piktogram symbolizuje funkcję asystenta pasa ruchu „Lane Assist”
Asystent pasa ruchu „Lane Assist”
Piktogram symbolizuje funkcję asystenta opuszczania miejsca parkowania.
Asystent opuszczania miejsca parkowania
Piktogram symbolizuje funkcję asystenta parkowania „Park Assistant”
Asystent parkowania „Park Assistant”
Piktogram symbolizuje funkcję automatycznego sterowania odległością ACC
Automatyczne sterowanie odległością ACC

Dynamika, najnowszy stan

Silnik w szczegółach.

Nowoczesna technologia BlueMotion zastosowana w silniku Transportera 6.1 zapewnia moc i osiągi silnika oraz oszczędność. Samochód jest dostępny w różnych wariantach silników i skrzyni biegów. Opcjonalna dwusprzęgłowa skrzynia biegów (DSG) jest szczególnie wygodna w użytkowaniu i oszczędna: zapewnia brak przerw w przenoszeniu momentu obrotowego na koła podczas zmiany przełożeń. Transporter 6.1 posiada opcjonalny napęd na cztery koła 4MOTION, dzięki czemu pozostaje najbardziej terenowym pojazdem w swojej klasie.

Może zainteresują Cię również:

Genewskie ABC: Amarok, Bulli i Cargo e-Bike

California – 30 lat wolności. A przygoda toczy się dalej.

Uruchamiamy program „Future Logistics Challenge”

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).