Transporter, Caddy i Crafter jadą ulicą, w tle wieżowce

Volkswagen Samochody Dostawcze i Hermes Europe uruchamiają program „Future Logistics Challenge

Volkswagen Samochody Dostawcze i Hermes Europe uruchamiają program „Future Logistics Challenge

16 lipca 2019

Volkswagen Samochody Dostawcze i Hermes Europe przy wsparciu akceleratora przedsiębiorczości betahausX uruchamiają program „Future Logistics Challenge”. Konkurs trwający cztery miesiące ma na celu znalezienie najlepszych pomysłów, które łączą dostawę paczek i sektor samochodowy. Europejskie start-upy mogą zgłaszać swoje rozwiązania w dwóch kategoriach „Delivery Driver Experience” i „Smart Delivery Vehicle” do 23 września 2019 r. Celem programu jest znalezienie nowatorskich rozwiązań, które usprawniłby pracę dostawców przesyłek.

Spotkanie w Berlinie

Sposobów na usprawnienie pracy dostawców przesyłek jest wiele, począwszy od analizowania danych za pomocą sieci multimodalne, przez wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, optymalizację komunikacji, lepsze zarządzanie cyfrowym przepływem informacji aż do interaktywnych aplikacji dla kierowców. Dziesięć start-upów, które zostaną wyłonione w drodze konkursu przetestuje swoje pomysły z ekspertami z Volkswagen Samochody Dostawcze i Hermes Europe podczas dwudniowego spotkania w Berlinie w dniach 21 i 22 października.

5 listopada finaliści konkursu zaprezentują swoje rozwiązanie ekspertom z betahausX w Berlinie. W skład jury wchodzą Kay Schiebur, członek zarządu Otto Group ds. Usług, Marco Schlüter, dyrektor Hermes Germany, Alexander Hitzinger, szef Centrum Jazdy Autonomicznej Volkswagena i członek zarząd ds. Rozwoju w Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Heinz-Jürgen Löw, członek zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu w Volkswagen Samochody Dostawcze, a także zewnętrzny ekspert ds. start-upów. Dwa najbardziej obiecujące start-upy otrzymają dofinansowanie w wysokości do 125.000 euro, co umożliwi im dalszy rozwój pomysłów wspólnie z ekspertami z Volkswagen Samochody Dostawcze i Hermes Europe.

Samochód dostawczy ma zasadnicze znaczenie w codziennej pracy kurierów i jest jednym z podstawowych narzędzi roboczych. Całe otoczenie dostaw ostatniej mili jest niezwykle ważne w logistyce firm kurierskich, a ich praca staje się coraz bardziej wymagająca nie tylko ze względu na fakt, że rośnie liczba przesyłek, ale również na to, że miasta są coraz bardziej zatłoczone, a znalezienie kurierów – coraz trudniejsze. Cyfrowe pomysły, które łączą ze sobą samochody, kurierów i logistykę w optymalny i nowy sposób mają ogromny potencjał, dzięki któremu praca kurierów może być jednocześnie łatwiejsza i bardziej wydajna”.
Susanne Brand    
Szefowa działu Innowacji w Hermes Europe    

 

Mobilność i logistyka należą obecnie do najbardziej dynamicznie rozwijających się i wymagających obszarów w wielu miastach. Dostawcy usług i branża motoryzacyjna są powiązani nie tylko z trwającą, intensywną transformacją w dziedzinie mobilności, ale także partnerską współpracą w zakresie rozwoju flot pojazdów kurierskich. Przy stale rosnącej liczbie przesyłek pojazdy kurierskie zyskują kluczową rolę. Artur Hasselbach, dyrektor ds. Rozwoju nowych przedsiębiorstw w Volkswagen Samochody Dostawcze wyjaśnia, że „Innowacyjni klienci nie tylko potrzebują innowacyjnych pojazdów, ale także innowacyjnych rozwiązań w zakresie mobilności wraz z odpowiednimi koncepcjami jej wykorzystania i z nowymi partnerami. Aby spełnić nowe oczekiwania nabywców, zmieniamy się z producenta pojazdów w operatora platformy lub jej uczestnika. Dzięki temu możemy promować zarówno innowacje wewnętrzne, jak i zewnętrzne”.

W przyszłości kurier, korzystając z inteligentnych rozwiązań cyfrowych, będzie miał możliwość przekształcenia kolejności dostaw tak, aby były one jeszcze bardziej wydajne, a tym samym bardziej ekologiczne i opłacalne. Obok alternatywnych układów napędowych coraz ważniejsze staje się opracowanie nowych koncepcji pojazdów, które będą optymalnie dostosowane do potrzeb logistycznych.

W 2018 r. w ramach podobnego programu Volkswagen Samochody Dostawcze promował przyszłych przedsiębiorców: ponad 70 nowych firm z ponad dziesięciu krajów miało okazję wdrożyć swoje rozwiązania w zakresie mobilności, transportu lub łączności z wykorzystaniem lekkich samochodów dostawczych. Z tej grupy wyłoniono trzech zwycięzców, którzy przedstawili rozwiązanie problemu ładowania samochodów elektrycznych i rowerów e-cargo.

Każdemu z finalistów Volkswagen Samochody Dostawcze zapewnił finansowanie w wysokości do 50.000 euro, aby mógł przetestować swój produkt lub usługę wraz z potencjalnymi klientami w ramach wspólnych projektów.

Więcej informacji na temat „Future Logistics Challenge” oraz o tym jak przystąpić do programu znajduje się na stronie: www.betahausx.com/future-logistics-challenge.

Może zainteresują Cię również:

Genewskie ABC: Amarok, Bulli i Cargo e-Bike

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje Multivana 6.1 

Poczta Polska testuje e-Craftera

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.
  Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Informujemy, iż całkowita cena danego modelu wymaga dodatkowej weryfikacji i potwierdzenia z Autoryzowanym Dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Brak informacji o cenie niektórych elementów wyposażenia nie oznacza, że wchodzą one w skład wyposażenia standardowego. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. Wszelkie informacje prezentowane w pliku pobranym z Konfiguratora lub jego wydruku są aktualne na dzień pobrania pliku. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html
 • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km.
  Wszystkie powyższe wartości podano na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego. Wartości oparte na NEDC nie są porównywalne z wartościami opartymi na WLTP. Pojazdy z roku modelowego 2020 i 2021 uzyskały homologacje zgodnie z procedurą WLTP, więcej informacji na stronie: WLTP. Dane na podstawie świadectw homologacji typu: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html
  O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen Samochody Dostawcze lub sprawdź na stronie vwdostawcze.pl
 • Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państw o na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html