Czerwony Multivan 6.1 z przodu po przekątnej
Multivan 6.1

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje Multivana 6.1

18 lutego 2019

Od ponad 70 lat Multivan jest idealnym towarzyszem wszelakich wyzwań, jakie stawia na naszej drodze codzienność. Jego dostosowywana do potrzeb klientów, przytulna przestrzeń i nieporównywalny wygląd  od zawsze były inspirujące. Zastanawialiśmy się, czy bylibyśmy w stanie jeszcze bardziej udoskonalić to, co doskonałe. Dlatego, wspólnie z naszymi klientami, opracowaliśmy wszechstronny model samochodu spełniający wszelkie nowoczesne wymagania.

 

Multivan 6.1 na żywo

Multivan 6.1 został po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności podczas Geneva Motor Show w marcu 2019 roku. To tam wszyscy fani mogli z bliska przyjrzeć się pojazdowi uznawanemu za prawdopodobnie najlepszego towarzysza podróży. Tam przekonali się również o jego nowoczesnych systemach informacyjno-rozrywkowych i wspomagających kierowcę, oraz o jego bezkompromisowej wielofunkcyjności.

Tablica rozdzielcza Multivana 6.1 w szczegółach
Studium koncepcyjne Multivana 6.1
Multivan 6.1 z profilu

Wielkie wejście

Oprócz przeprojektowanego wyglądu zewnętrznego i nowych felg z metalu lekkiego, reflektorów (H7 i LED) oraz świateł tylnych (standardowych i LED), w Multivanie 6.1 znajduje się kolejna, ulepszona wersja elektroniki pokładowej, a także komfortowe wnętrze zapewniające użytkownikom odpowiednią przestrzeń. Nowe wyposażenie samochodu umożliwia wygodne życie w ciągłym ruchu.

Z myślą o komforcie

Tablica rozdzielcza Multivana 6.1

Oczywiście, Multivan 6.1 oferuje również wiele innowacyjnych i użytecznych udogodnień, które podwyższają poziom komfortu. Obejmują one znacznie ulepszone wyposażenie standardowe i wiele dodatków przyczyniających się do nieskomplikowanej obsługi samochodu. Podwyższona pozycja foteli i opcjonalna elektryczna regulacja odcinka lędźwiowego w czterech kierunkach zapewniają doskonały komfort jazdy.

Całkowicie nowa koncepcja z elektromechanicznym układem kierowniczym oferuje aktywne i adaptacyjne wsparcie w praktycznie wszystkich sytuacjach drogowych. Jednocześnie stanowi podstawę dla szerokiej gamy zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, takich jak asystent wiatru bocznego, parkowania, utrzymywania pasa ruchu i wyjazdu, oraz system rozpoznawania znaków drogowych.

Duże, cyfrowe wyświetlacze pokazują w całkowicie nowy sposób istotne informacje.

Przyszłość w zasięgu wzroku

Multivan 6.1 na nowo definiuje sprawdzone standardy dzięki swojemu zmodernizowanemu, modułowemu panelowi sterowania. Dostępny na życzenie „Digital Cockpit” o wysokiej rozdzielczości 26 cm (10,25 cala) oprócz prędkości i wskaźnika paliwa dostarcza kierowcy wielu dodatkowych informacji. 

Nie ma znaczenia, czy podczas jazdy prowadzisz rozmowę telefoniczną, otrzymujesz najnowsze informacje o ruchu drogowym, czy po prostu dobrze się bawisz: opcjonalny intuicyjny system nawigacji „Discover Pro” to centrum informacyjno-rozrywkowe Multivana 6.1. Ekran dotykowy o przekątnej 23 cm (9,2 cala) i sterowanie za pomocą gestów sprawiają, że podczas drogi do celu podróży będziesz nie tylko doskonale poinformowany,  ale także zupełnie zrelaksowany.

To jeszcze nie wszystko. Innowacyjna funkcja internetowa „We Connect” zapewnia informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, aktualizacje map online, bezkluczowy dostęp do Twojego pojazdu i wiele więcej. Ponadto funkcja „App-Connect” umożliwia bezprzewodową integrację aplikacji na smartfony z systemem informacyjno-rozrywkowym. Dzięki temu możesz być online i pozostawać w kontakcie z innymi także w czasie jazdy.

Dynamika, najnowszy stan

Silnik w szczegółach

Nowoczesna technologia BlueMotion zastosowana w silniku Multivana 6.1 zapewnia moc i osiągi silnika oraz oszczędność. To doskonały wybór, jeśli na co dzień dużo jeździsz i chcesz cieszyć się dynamiką jazdy na wysokim poziomie.  Samochód dostępny jest w różnych wariantach silnika i skrzyni biegów. Opcjonalna dwusprzęgłowa skrzynia biegów (DSG) jest szczególnie wygodna w użytkowaniu i oszczędna: zapewnia brak przerw w przenoszeniu momentu obrotowego na koła podczas zmiany przełożeń. Multivan 6.1 posiada opcjonalny napęd na cztery koła 4MOTION, dzięki czemu pozostaje najbardziej terenowym pojazdem w swojej klasie.

Może zainteresują Cię również:

Rekord dostaw pojazdów
w pierwszym kwartale 2019 roku 

We współpracy z 4Mobility uruchamiamy usługę carsharingu

Pełna gama elektrycznych samochodów dostawczych Volkswagen

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).