Czerwony Multivan 6.1 z przodu po przekątnej
Multivan 6.1

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje Multivana 6.1

Multivan 6.1

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje Multivana 6.1

18 lutego 2019

Od ponad 70 lat Multivan jest idealnym towarzyszem wszelakich wyzwań, jakie stawia na naszej drodze codzienność. Jego dostosowywana do potrzeb klientów, przytulna przestrzeń i nieporównywalny wygląd  od zawsze były inspirujące. Zastanawialiśmy się, czy bylibyśmy w stanie jeszcze bardziej udoskonalić to, co doskonałe. Dlatego, wspólnie z naszymi klientami, opracowaliśmy wszechstronny model samochodu spełniający wszelkie nowoczesne wymagania.

 

Multivan 6.1 na żywo

Multivan 6.1 został po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności podczas Geneva Motor Show w marcu 2019 roku. To tam wszyscy fani mogli z bliska przyjrzeć się pojazdowi uznawanemu za prawdopodobnie najlepszego towarzysza podróży. Tam przekonali się również o jego nowoczesnych systemach informacyjno-rozrywkowych i wspomagających kierowcę, oraz o jego bezkompromisowej wielofunkcyjności.

Tablica rozdzielcza Multivana 6.1 w szczegółach
Studium koncepcyjne Multivana 6.1
Multivan 6.1 z profilu

Wielkie wejście

Oprócz przeprojektowanego wyglądu zewnętrznego i nowych felg z metalu lekkiego, reflektorów (H7 i LED) oraz świateł tylnych (standardowych i LED), w Multivanie 6.1 znajduje się kolejna, ulepszona wersja elektroniki pokładowej, a także komfortowe wnętrze zapewniające użytkownikom odpowiednią przestrzeń. Nowe wyposażenie samochodu umożliwia wygodne życie w ciągłym ruchu.

Z myślą o komforcie

Tablica rozdzielcza Multivana 6.1

Oczywiście, Multivan 6.1 oferuje również wiele innowacyjnych i użytecznych udogodnień, które podwyższają poziom komfortu. Obejmują one znacznie ulepszone wyposażenie standardowe i wiele dodatków przyczyniających się do nieskomplikowanej obsługi samochodu. Podwyższona pozycja foteli i opcjonalna elektryczna regulacja odcinka lędźwiowego w czterech kierunkach zapewniają doskonały komfort jazdy.

Całkowicie nowa koncepcja z elektromechanicznym układem kierowniczym oferuje aktywne i adaptacyjne wsparcie w praktycznie wszystkich sytuacjach drogowych. Jednocześnie stanowi podstawę dla szerokiej gamy zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, takich jak asystent wiatru bocznego, parkowania, utrzymywania pasa ruchu i wyjazdu, oraz system rozpoznawania znaków drogowych.

Duże, cyfrowe wyświetlacze pokazują w całkowicie nowy sposób istotne informacje.

Przyszłość w zasięgu wzroku

Multivan 6.1 na nowo definiuje sprawdzone standardy dzięki swojemu zmodernizowanemu, modułowemu panelowi sterowania. Dostępny na życzenie „Digital Cockpit” o wysokiej rozdzielczości 26 cm (10,25 cala) oprócz prędkości i wskaźnika paliwa dostarcza kierowcy wielu dodatkowych informacji. 

Nie ma znaczenia, czy podczas jazdy prowadzisz rozmowę telefoniczną, otrzymujesz najnowsze informacje o ruchu drogowym, czy po prostu dobrze się bawisz: opcjonalny intuicyjny system nawigacji „Discover Pro” to centrum informacyjno-rozrywkowe Multivana 6.1. Ekran dotykowy o przekątnej 23 cm (9,2 cala) i sterowanie za pomocą gestów sprawiają, że podczas drogi do celu podróży będziesz nie tylko doskonale poinformowany,  ale także zupełnie zrelaksowany.

To jeszcze nie wszystko. Innowacyjna funkcja internetowa „We Connect” zapewnia informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, aktualizacje map online, bezkluczowy dostęp do Twojego pojazdu i wiele więcej. Ponadto funkcja „App-Connect” umożliwia bezprzewodową integrację aplikacji na smartfony z systemem informacyjno-rozrywkowym. Dzięki temu możesz być online i pozostawać w kontakcie z innymi także w czasie jazdy.

Dynamika, najnowszy stan

Silnik w szczegółach

Nowoczesna technologia BlueMotion zastosowana w silniku Multivana 6.1 zapewnia moc i osiągi silnika oraz oszczędność. To doskonały wybór, jeśli na co dzień dużo jeździsz i chcesz cieszyć się dynamiką jazdy na wysokim poziomie.  Samochód dostępny jest w różnych wariantach silnika i skrzyni biegów. Opcjonalna dwusprzęgłowa skrzynia biegów (DSG) jest szczególnie wygodna w użytkowaniu i oszczędna: zapewnia brak przerw w przenoszeniu momentu obrotowego na koła podczas zmiany przełożeń. Multivan 6.1 posiada opcjonalny napęd na cztery koła 4MOTION, dzięki czemu pozostaje najbardziej terenowym pojazdem w swojej klasie.

Może zainteresują Cię również:

Rekord dostaw pojazdów
w pierwszym kwartale 2019 roku 

We współpracy z 4Mobility uruchamiamy usługę carsharingu

Pełna gama elektrycznych samochodów dostawczych Volkswagen

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.
  Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Informujemy, iż całkowita cena danego modelu wymaga dodatkowej weryfikacji i potwierdzenia z Autoryzowanym Dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Brak informacji o cenie niektórych elementów wyposażenia nie oznacza, że wchodzą one w skład wyposażenia standardowego. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. Wszelkie informacje prezentowane w pliku pobranym z Konfiguratora lub jego wydruku są aktualne na dzień pobrania pliku. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html
 • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km.
  Wszystkie powyższe wartości podano na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego. Wartości oparte na NEDC nie są porównywalne z wartościami opartymi na WLTP. Pojazdy z roku modelowego 2020 i 2021 uzyskały homologacje zgodnie z procedurą WLTP, więcej informacji na stronie: WLTP. Dane na podstawie świadectw homologacji typu: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html
  O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen Samochody Dostawcze lub sprawdź na stronie vwdostawcze.pl
 • Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państw o na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html