Geneva International Motor Show

Genewskie ABC: Amarok, Bulli i Cargo e-Bike potwierdzają różnorodność oferty marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Genewskie ABC: Amarok, Bulli i Cargo e-Bike potwierdzają różnorodność oferty marki Volkswagen Samochody Dostawcze

5 marca 2019

Podczas Salonu Genewskiego (07-17 marca) marka Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje Multivana 6.1, czyli najnowszą odświeżoną wersję kultowego modelu T. Samochód ma bogaty zestaw nowych systemów asystujących, po raz pierwszy wyposażono go w cyfrowe wskaźniki oraz w system multimedialny nowej generacji, który zapewnia stały dostęp do Internetu. W hali numer 2 genewskiego salonu można również zobaczyć Amaroka Aventurę w wersji specjalnej Black Style, a także Cargo e-Bike, czyli innowacyjny elektryczny rower towarowy.

Nowy Multivan 6.1 jest najlepszym Bulli w historii    
dr Thomas Sedran    
Prezes Zarządu marki Volkswagen Samochody
Dostawcze  
Boczne światła Multiwana z logo Bulli
Multiwam 6.1 stoi bokiem na rozświetlonym tle

Dr Thomas Sedran, Prezes Zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze, powiedział –„Nowy Multivan 6.1 jest najlepszym Bulli w historii: systemy asystujące i multimedialne oraz wszelkie urządzenia służące do komunikacji ze światem zewnętrznym tego i tak bardzo dobrego modelu prezentują teraz najnowocześniejsze rozwiązania. Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego pozwoliło zastosować cały szereg nowych ważnych systemów asystujących. Ponadto Multivan 6.1 jest pierwszym modelem marki wyposażonym w nowy „Digital Cockpit”. Radio internetowe, streaming audio oraz usługi online dostępne dzięki nowemu systemowi multimedialnemu z wbudowaną kartą e-SIM sprawiły, że samochód ten stał się jeszcze bardziej cyfrowy. Multivan 6.1 wyznacza nowe standardy w dziedzinie bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy” Model wyposażany został w najnowsze silniki TDI o mocy od 90 do 199 KM. Nowością jest również wersja z napędem elektrycznym. Nowy Multivan 6.1 pojawi się na polskim rynku na przełomie roku.

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze będzie oferowała bezemisyjne pojazdy w niemal każdym segmencie rynku. Nowością jest pierwszy dostawczy rower marki – Cargo e-BIKE z elektrycznym napędem. Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne zapewniające mu stabilność oraz umieszczony centralnie silnik o mocy 250 Watt (48V) umożliwiają rozwinięcie prędkości do 25 km/h oraz transport towarów o masie do 210 kg (włącznie z kierującym). Ten nowoczesny pojazd użytkowy stworzony został z myślą o dostawach towarów czy przesyłek do końcowych odbiorców w centrach miast. W niektórych krajach lakierowany na biało Cargo e-BIKE znajdzie się w sprzedaży już tego lata.

Cargo e-BIKE zaprezentowany od boku
Amarok z pakietem „Black Style” stoi na niebieskim tle

Czarne elementy wystroju dominują z kolei w nowym Amaroku z pakietem „Black Style”, który nadaje temu pick-upowi szczególny wygląd. Pakiet jest dostępny w wersji wyposażenia Highline oraz Aventura i zawiera czarne orurowanie, czarne obudowy lusterek zewnętrznych oraz zderzak i stopnie ułatwiające wejście do kabiny, a także osłonę chłodnicy – wszystko w eleganckim czarnym kolorze, podobnie jak 20-calowe obręcze kół z lekkich stopów typu „Talca Black”. Czarne klamki i plakietka z napisem „Black Style” w dolnej części drzwi podkreślają niezwykły charakter stylistyczny tej wersji Amaroka.

Może zainteresują Cię również:

e‑Crafter w projekcie „Misja Zerowa Emisja” 

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje Transportera 6.1

Pełna gama elektrycznych samochodów dostawczych Volkswagen

Może zainteresują Cię również: