Na piaszczystym podłożu stoi Nowa California 6.1 z rozłożonym dachem i otwartym bagażnikiem a obok niej jest czteroosobowa rodzina

Nowa California 6.1 zmiany w kultowym kamperze marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Nowa California 6.1 zmiany w kultowym kamperze marki Volkswagen Samochody Dostawcze

7 sierpnia 2019

Światowa premiera nowej Californii 6.1* będzie miała miejsce podczas Caravan- Salon w Düsseldorfie już pod koniec sierpnia. Volkswagen Samochody Dostawcze wprowadził liczne zmiany nie tylko w wyglądzie zewnętrznym najpopularniejszego kampera na świecie, ale również w wyposażeniu wnętrza. Po raz pierwszy do Californii będą oferowane cyfrowe zegary i systemy audio ze zintegrowaną kartą eSIM. Na potrzeby nowych cyfrowych elementów przeprojektowano tablicę rozdzielczą. Nowy elektromechaniczny układ kierowniczy sprawia, że jazda kamperem jest jeszcze bezpieczniejsza i łatwiejsza niż do tej pory dzięki – między innymi – zastosowaniu takich systemów asystujących, jak Lane Assist.

Na piaszczystym podłożu stoi Nowa California 6.1 z otworzonym dachem

Kampera marki Volkswagen Samochody Dostawcze pokochali globtroterzy na całym świecie: łączna sprzedaż Californii wynosi już ponad 175.000 egzemplarzy. Szósta generacja kultowego Bulliego – California 6.1 – doczekała się liftingu zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Pierwsze zdjęcia, na których zaprezentowano Californię Ocean 6.1, pokazują jak po zmianach prezentuje się topowa wersja najpopularniejszego kampera na świecie. Zmiany widać już w przedniej części nadwozia – chromowany element osłony chłodnicy tworzy jedną całość z nowymi światłami LED do jazdy dziennej. Poniżej wlotu powietrza znajduje się kolejny, który zapewnia właściwe chłodzenie najmocniejszych silników. Chromowana listwa zdobi również nowy zderzak Californii Ocean 6.1. Dzięki podłużnym chromowanym elementom wersja Ocean różni się od odmian Beach i Coast. Zadaniem tych elementów jest optyczne zwiększenie i podkreślenie szerokości auta. Dzięki nim popularny kamper budzi większą sympatię na drodze.

California, używana na co dzień jako klasyczny van, od zawsze zachwyca przemyślanymi detalami. W wypadku wersji Coast i Ocean obejmują one również kompaktową kuchnię, która w Californii 6.1 została ulepszona i wyposażona w nowe elementy, jak – na przykład – dwa dodatkowe gniazda USB. Nowe aluminiowe klamki we wszystkich drzwiach są jeszcze bardziej praktyczne i eleganckie niż dotychczas. Nowością są także przyciski do otwierania blatu kuchennego, które obejmuje zlewozmywak, kuchenkę i lodówkę. Żaluzje w tylnej szafce zastąpiono przesuwanymi drzwiami, a aluminiowe uchwyty mają teraz ten sam wzór na wszystkich drzwiczkach. Przeprojektowano też kolory eleganckich frontów szafek z widocznymi słojami. Teraz fronty mają kolor Jasny Dąb (jaśniejszy) i Grafitowy Szary (ciemniejszy). Do nowego wystroju wnętrza projektanci dopasowali także nowe, ciemniejsze pokrowce na siedzenia w kolorze Szary Palladium

Wnętrze Nowej Californii 6.1
Rodzina bawi się na plaży, obok stoi Nowa California 6.1 z rozłożonym dachem sypialnym i markizą
Kobieta czyta książkę dzieciom siedząc na łóżku w Nowej California 6.1

Jeszcze większy komfort oferują też łóżka. Górne jest wyposażone w podstawę ze sprężynami, a podwójne siedzisko z tyłu, które po rozłożeniu tworzy łóżko, łatwo można przekształcić w wygodną sofę z podnóżkiem. Dzięki temu wnętrze Californii 6.1 szybko można zmienić w przytulny salon z miejscem do czytania lub do relaksu. Lepszą ochronę przed zbyt dużą ilością światła docierającego do wnętrza kampera zapewniają ciemnoszare płócienne rolety zamontowane w podstawie górnego łóżka. Indywidualnie sterowane diody LED, które znajdują się w dachu oraz w części mieszkalnej, umożliwiają zaprogramowanie nie tylko czasu włączenia, ale również określenie jak szybko i do jakiego poziomu natężenia światła mają się zaświecić.

Zarówno tą funkcją, jak i wieloma innymi steruje się za pośrednictwem nowego panelu sterowania, który znajduje się w górnej konsoli. Stosowany wcześniej wyświetlacz monochromatyczny zastąpiono dużym, kolorowym ekranem dotykowym o znacznie większej liczbie funkcji. Za pomocą panelu sterowania można uzyskać dostęp do wielu informacji i zmieniać ustawienia trybu kemping, lodówki, światła i systemu. Za pomocą menu można sterować podnoszonym dachem, który w Californii Ocean 6.1 standardowo jest wyposażony w elektrohydrauliczne sterowanie. Podobnie jest z seryjnym ogrzewaniem powietrznym. Bardzo praktyczną funkcją jest nowa funkcja „Poziom” – wskaźnik wychylenia pokazuje wzdłużne i poprzeczne wychylenie, pod jakimi California 6.1 jest zaparkowana na kempingu. Dzięki temu kampera można bardzo łatwo wypoziomować, aby zapewnić maksymalny komfort przebywania w nim.

Panel sterowania na górnej konsoli