California 6.1 Beach na stromej drodze

Światowa premiera Californii 6.1. Beach z nowo zaprojektowaną kuchnią

2 września 2019

Podczas targów Caravan Salon w Dusseldorfie, które trwać będą do 8 września, Volkswagen Samochody Dostawcze przedstawia kolejną niespodziankę – światową premierę nowej Californii 6.1, której bazowa wersja Beach po raz pierwszy jest wyposażona w kuchnię. Do tej pory było to wyposażenie zarezerwowane dla wyższych wersji – Coast oraz Ocean. Tym razem rozwiązanie jest zupełnie nowe – w przeciwieństwie do dużej kuchni w modelach Coast i Ocean, wersja Beach jest wyposażona w rozkładaną mini kuchnię zaprojektowaną na nowo. Wersje Coast i Ocean, ze względu na szerszą kuchnię, są oferowane z dwuosobową ławką w przedziale pasażerskim. Californię Beach 6.1, dzięki węższej mini kuchni, można zamówić również z ławką trzyosobową. po raz pierwszy otwiera to możliwość biwakowania dla rodziny pięcioosobowej.

Część kuchenna Chalifornii 6.1 Beach

Nowa California 6.1 Beach z mini kuchnią otrzyma dodatkowy opis „Camper”. Wersja bez mini kuchni będzie odtąd mieć dopisek „Tour”. Nowością w tej wersji są, montowane seryjnie, przesuwane drzwi po lewej i prawej stronie auta. Dotychczas wersja Beach była dostępna tylko z przesuwanymi drzwiami po prawej stronie nadwozia. Obie wersje Beach – Tour i Camper – łączy fakt, że nowa cyfrowa jednostka sterująca funkcjami kampera w konsoli dachowej jest uzupełnieniem standardowej specyfikacji (w poprzednim modelu nie było tej opcji). Po raz pierwszy w obydwu modelach istnieje także możliwość zamówienia, jako opcji, hydraulicznej obsługi podnoszonego dachu zamiast klasycznego rozwiązania z podnośnikiem ręcznym. W tym wypadku otwieranie i zamykanie dachu jest kontrolowane, podobnie jak wiele innych funkcji, za pośrednictwem cyfrowej jednostki sterującej funkcjami kampera.

Nowa mini kuchnia poszerza wszechstronność Californii 6.1 Beach. Aby ją rozłożyć, wyciąga się jej elementy z panelu bocznego umieszczonego między słupkiem B i C. Płyta stworzona ze stali nierdzewnej ma kuchenkę gazową z pojedynczą płytą po lewej stronie i blat roboczy po prawej stronie. Nad częścią palnikową znajduje się osłona, która po podniesieniu podczas gotowania służy jako ochrona przed zbrudzeniem.

Jeśli płyta grzewcza nie jest potrzebna, wystarczy ją schować do panelu bocznego, który jest taki sam dla wszystkich wersji. Pod blatem przy bocznej ścianie znajduje się duży otwarty schowek oraz zamknięta szafka na butlę gazową o wadze 1,8 kg.

Tyle siedzenia w Californii 6.1 Beach
Pojedyncze miejsce w drugim rzędzie w Californii 6.1 Beach

Z Californii 6.1 rodziny korzystają często jak z dużego vana. Czasami zachodzi potrzeba przewozu więcej niż czterech lub pięciu osób. W takich sytuacjach Volkswagen Samochody Dostawcze oferuje pojedyncze miejsca w drugim rzędzie. Pomimo wyposażenia w kuchnię, nowa California 6.1 Beach zapewnia miejsce do wykorzystania nie tylko jednego, ale dwóch osobnych miejsc. Po zamknięciu mini kuchni położenie kanapy i pojedynczych siedzeń można zmieniać bez żadnych ograniczeń. W zależności od wersji ławki w trzecim rzędzie, kamper staje się wtedy vanem sześcio- lub siedmioosobowym. Należy jednak pamiętać, że każda California Beach z homologacją samochodu kempingowego może mieć maksymalnie pięć miejsc. Każdy, kto chce korzystać z wersji z mini kuchnią i sześcioma lub siedmioma siedzeniami, musi zamówić ją jako wersję Tour z homologacją samochodu osobowego, a nie jako wersję Camper. Mini kuchnia wyklucza wtedy zastosowanie drzwi przesuwnych po lewej stronie. Kuchnia o kompaktowej konstrukcji sprawia, że w gronie kamperów California 6.1 jest autem bardziej wszechstronnym niż kiedykolwiek wcześniej.

California 6.1 Beach na plaży, obok młoda para przygotowująca się do sportów wodnych

Wybrane elementy standardowego wyposażenia Californii 6.1 Beach Camper:

 • Wysuwany aluminiowy dach z bokami w kolorze bazaltowy
 • Jednostka sterująca kampera z ekranem dotykowym w konsoli dachowej
 • Łóżko dachowe, przeprojektowane z podstawą sprężynową
 • Obrotowe fotele z przodu z podparciem pod lędźwiami i podłokietnikami
 • Oświetlenie przedziału pasażerskiego
 • Dwumiejscowa ławka oraz rozkładane przedłużenie łóżka wraz z materacem poniżej oraz boczne schowki
 • Składany stół w przesuwanych drzwiach, składane krzesła w tylnej klapie
 • System klimatyzacji „Climatic”
 • Szyny markizy w kolorze czarnym
 • System radiowy Composition Colour z 6 głośnikami
 • Przesuwne okno po lewej stronie
 • Drzwi przesuwne po prawej stronie
 • Składana mini kuchnia
 • Schowek w formie szuflady
 • Tkaniny zaciemniające kabinę
 • Podświetlane progi z napisem „California”
 • Podwójne gniazdo USB w fotelu pasażera
 • Zaciemnienie kabiny i przedziału pasażerskiego
 • Gniazdo 230 V z konwerterem AC obok fotela kierowcy (300 W)

Może zainteresują Cię również:

Volkswagen Grand California – kamper z Polski podbije Europę

Jesteśmy partnerem przewodnika „Europa na czterech kółkach”

Nowa California 6.1

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).