Grupa ludzi wypoczywająca nad jeziorem, w tle kampery Volkswagen
Kampery

Volkswagen Samochody Dostawcze partnerem przewodnika „Europa na czterech kółkach” wydawnictwa Pascal 

Kampery

Volkswagen Samochody Dostawcze partnerem przewodnika „Europa na czterech kółkach” wydawnictwa Pascal 

4 czerwca 2019

„W ubiegłym roku marka Volkswagen Samochody Dostawcze była mecenasem wydania „Polski na weekend” – od dwudziestu lat ulubionego przewodnika Polaków. Na targach książki głównym elementem stoiska wydawnictwa Pascal był wtedy Volkswagen California, doskonały samochód, o którym marzą wszyscy miłośnicy turystyki kempingowej. To właśnie ich głos zdecydował, że postanowiliśmy iść za ciosem i wydać „Europę na czterech kółkach” – mówi prezes wydawnictwa Pascal, Agnieszka Hetnał. Tym razem model Volkswagen California pojawił się na okładce najnowszego przewodnika jako symbol podróży i hasła w drodze jak w domu.

California stoi na plaży, obok dwaj serferzy
Para odpoczywa siedząc przed Californią i podziwiając piękne widoki gór
Volkswagen California to doskonały samochód, o którym marzą wszyscy miłośnicy turystyki kempingowej. 
Agnieszka Hetnał
Prezes wydawnictwa Pascal

„Mamy ogromny sentyment do Volkswagena i jego kamperów. Westfalią podróżowała kiedyś część naszych autorów, zbierając materiały do przewodników. To były niesamowite wyprawy” – wspomina Agnieszka Hetnał. W przewodniku „Europa na czterech kółkach” są opisane 24 trasy samochodowe po Europie, które wiodą do fiordów Norwegii i na słoneczne wybrzeże Adriatyku, prowadzą przez Niemcy, Hiszpanię i Francję oraz na południe – do Chorwacji i Grecji. Dokładny przebieg proponowanych tras prezentują szczegółowe mapy, na których zaznaczono najważniejsze zabytki, ciekawe miejsca, parki narodowe i krajobrazowe. Uzupełnieniem opisu tras są adresy kempingów.

Miłośnicy podróży pełnych wolności będą mogli dowolnie modyfikować opisane w przewodniku trasy dostosowując je do swoich zainteresowań i tempa zwiedzania. To właśnie kwintesencja podróży na czterech kółkach, szczególnie takim modelem jak Volkswagen California, który został okrzyknięty mianem kultowego. Od debiutu w 1988 roku California od razu zyskała status najlepszego pojazdu rekreacyjnego na świecie. Na przestrzeni trzech dekad doczekała się sprzedaży na poziomie ponad 160.000 egzemplarzy.

Okładka przewodnika Europa na czterech kółkach

Może zainteresują Cię również:

Nowa California 6.1

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje Transportera 6.1

California – 30 lat wolności. A przygoda toczy się dalej.

Może zainteresują Cię również: