Carsten Intra
Carsten Intra
Carsten Intra
Carsten Intra
Aktualności

Profesor dr Carsten Intra zastąpi dr Thomasa Sedrana na stanowisku prezesa zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Aktualności

Profesor dr Carsten Intra zastąpi dr Thomasa Sedrana na stanowisku prezesa zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze

08.07.2020

Z dniem 1 września 2020 r. funkcję prezesa zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze obejmie prof. dr Carsten Intra. Dotychczasowy prezes zarządu dr Thomas Sedran, będzie w przyszłości zarządzał pojazdami użytkowymi i aktywami inżynieryjnymi w ramach całej Grupy Volkswagen i w tej roli będzie podlegał bezpośrednio członkowi zarządu odpowiedzialnemu za zasoby ludzkie, Gunnarowi Kilianowi, który z kolei zostając członkiem Zarządu Grupy, przejmie odpowiedzialność za dział samochodów ciężarowych i autobusów (Truck & Bus). Zamierzeniem jest, by Thomas Sedran na tym stanowisku w imieniu Zarządu Grupy koordynował strategiczne ukierunkowanie inwestycji Grupy Volkswagen.

W ostatnim czasie, poza zarządzaniem operacyjnym marką Volkswagen Samochody Dostawcze, Thomas Sedran był przede wszystkim zaangażowany w negocjacje i rozwijanie strategicznego sojuszu z Fordem. „Ciągły rozwój branży pojazdów dostawczych zgodnie ze strategią Global-Champion-Strategy oraz strategiczny, dalszy rozwój działalności inżynieryjnej, to dwa kluczowe przyszłe obszary działalności Grupy Volkswagen” - powiedział prezes zarządu Volkswagen AG, dr Herbert Diess.

Profesor dr Carsten Intra od roku 2017 był dyrektorem zasobów ludzkich i relacji przemysłowych w MAN SE i MAN Truck&Bus SE. Jest również członkiem zarządu TRATON SE odpowiedzialnym za zasoby ludzkie i IT. Posiadając tytuł doktorski z inżynierii mechanicznej, Carsten Intra wnosi do marki Volkswagen Samochody Dostawcze swe spore doświadczenie w segmencie samochodów dostawczych. Pracę w ówczesnej firmie MAN Commercial Vehicles AG Intra rozpoczą