Carsten Intra
Carsten Intra
Carsten Intra
Carsten Intra
Aktualności

Profesor dr Carsten Intra zastąpi dr Thomasa Sedrana na stanowisku prezesa zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Aktualności

Profesor dr Carsten Intra zastąpi dr Thomasa Sedrana na stanowisku prezesa zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze

8 lipca 2020

Z dniem 1 września 2020 r. funkcję prezesa zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze obejmie prof. dr Carsten Intra. Dotychczasowy prezes zarządu dr Thomas Sedran, będzie w przyszłości zarządzał pojazdami użytkowymi i aktywami inżynieryjnymi w ramach całej Grupy Volkswagen i w tej roli będzie podlegał bezpośrednio członkowi zarządu odpowiedzialnemu za zasoby ludzkie, Gunnarowi Kilianowi, który z kolei zostając członkiem Zarządu Grupy, przejmie odpowiedzialność za dział samochodów ciężarowych i autobusów (Truck & Bus). Zamierzeniem jest, by Thomas Sedran na tym stanowisku w imieniu Zarządu Grupy koordynował strategiczne ukierunkowanie inwestycji Grupy Volkswagen.

W ostatnim czasie, poza zarządzaniem operacyjnym marką Volkswagen Samochody Dostawcze, Thomas Sedran był przede wszystkim zaangażowany w negocjacje i rozwijanie strategicznego sojuszu z Fordem. „Ciągły rozwój branży pojazdów dostawczych zgodnie ze strategią Global-Champion-Strategy oraz strategiczny, dalszy rozwój działalności inżynieryjnej, to dwa kluczowe przyszłe obszary działalności Grupy Volkswagen” - powiedział prezes zarządu Volkswagen AG, dr Herbert Diess.

Profesor dr Carsten Intra od roku 2017 był dyrektorem zasobów ludzkich i relacji przemysłowych w MAN SE i MAN Truck&Bus SE. Jest również członkiem zarządu TRATON SE odpowiedzialnym za zasoby ludzkie i IT. Posiadając tytuł doktorski z inżynierii mechanicznej, Carsten Intra wnosi do marki Volkswagen Samochody Dostawcze swe spore doświadczenie w segmencie samochodów dostawczych. Pracę w ówczesnej firmie MAN Commercial Vehicles AG Intra rozpoczął w roku 2001 jako inżynier produkcji, a już w roku 2004 powierzono mu zarządzanie operacją centralnego planowania sieci zakładów. Od 2006 roku kierował jednostką HGV. Po objęciu kolejnych stanowisk kierowniczych w Turcji i Brazylii, Intra w 2004 r. przejął kierownictwo nad produkcją i logistyką w zarządzie MAN Truck & Bus AG. Od listopada 2015 r. był również odpowiedzialny za wytyczanie kierunków badań i rozwoju.

Thomas Sedran posiada doktorat z ekonomii i w latach 1988-2012 pracował jako doradca korporacyjny. W 2012 roku Sedran został powołany do zarządu Adam Opel AG i pełnił tam funkcję tymczasowego dyrektora generalnego. W 2015 r. Volkswagen powierzył mu stanowisko szefa Strategii Grupy. Z dniem 1 września 2018 r., Sedran został prezesem zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Wspólnie z całym zarządem opracował strategię GRIP 2025+, rozpoczynając tym samym największą w historii transformację marki. Najważniejszym założeniem strategii jest rozwój marki w kierunku elektromobilności, czego wyrazem jest w pełni elektryczny samochód dostawczy ID. BUZZ, który począwszy od roku 2022 będzie produkowany w fabryce Volkswagena w Hanowerze. Podpisana w czerwcu 2020 roku umowa o współpracy z koncernem Ford, pozwoli wykorzystać całe moce produkcyjne fabryk VWSD. Pod kierownictwem dr Sedrana, marka przejęła również odpowiedzialność na poziomie Grupy za rozwój pojazdów autonomicznych.

Thomas Sedran

Może zainteresują Cię również:

Piękne podróże na pokładzie Volkswagena California 6.1

Nowe Volkswageny Transporter T6.1 trafiły do PKP PLK S.A.

30 Volkswagenów Transporter T6 trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych

Może zainteresują Cię również: