Nowy Volkswagen Transporter T6.1 na drodze
Aktualności

Nowe Volkswageny Transporter T6.1 trafiły do PKP PLK S.A.

Aktualności

Nowe Volkswageny Transporter T6.1 trafiły do PKP PLK S.A.

25 czerwca 2020

180 nowych Volkswagenów Transporter T6.1 trafiło do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Samochody przekazano w ramach przetargu publicznego na usługi flotowe (Car Fleet Management) wygranego i obsługiwanego przez Volkswagen Financial Services.

Rozstrzygnięty w ramach postępowania zamówień publicznych kontrakt jest odnowieniem dotychczasowych umów pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. a Volkswagen Financial Services. Kontrakt został zawarty na usługę Full Service Leasing, czyli finansowanie samochodów leasingiem operacyjnym oraz ich pełną obsługę administracyjną i serwisową. Współpraca będzie trwała 48 miesięcy.

„Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. należy do kluczowych klientów Volkswagen Financial Services. Dlatego ten kontrakt jest dla nas szczególnie ważny. Dodatkowo dużo satysfakcji daje nam fakt, że klient tak pozytywnie ocenia współpracę z VWFS. W kolejnych czterech latach również udowodnimy, że spełniamy najwyższe standardy usług CFM” – podkreśla Daniel Trzaskowski, Dyrektor Zarządzający Biznesu Flotowego w Volkswagen Financial Services.

W ramach obsługi zapewniono przeglądy i serwisowanie samochodów, ich ubezpieczenie pakietowe, likwidację szkód komunikacyjnych, Assistance i samochody zastępcze na terenie całego kraju, a także wymianę i przechowywanie opon oraz karty paliwowe. Nowe Volkswageny Transporter T6.1 trafiły do pracowników PKP PLK S.A. oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w całej Polsce.

Volkswagen Transporter T6.1 to samochód wielozadaniowy – oferuje wszystko, czego oczekiwać mogą pracownicy PKP PLK, czy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei” – mówi Mikołaj Matuszewski, kierownik komunikacji marketingowej i PR Volkswagen Samochody Dostawcze. „Można nim w łatwy sposób przewozić ładunki, a wersja osobowa ma aż sześć miejsc siedzących. Uniwersalne, ergonomiczne wnętrze i wydajne, a zarazem oszczędne jednostki napędowe pozwalają na użytkowanie tego samochodu w każdych warunkach pracy na kolei.”

Wydania pojazdów rozpoczęły się w marcu i trwały łącznie 3 miesiące. Proces przekazywania samochodów użytkownikom został zorganizowany tak, aby w jednym miejscu mogli oni zwrócić pojazdy z zakończonej umowy i od razu odebrać nowe. W procedurach wymiany samochodów uwzględniono zachowanie szczególnych warunków sanitarnych w związku z epidemią COVID-19.

Może zainteresują Cię również:

30 Volkswagenów Transporter T6 trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych

Zmiana w zarządzie spółki Volkswagen Poznań

Zwiedzaj Polskę kamperem – 22 najciekawsze trasy turystyczne w przewodniku Pascala

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.
  Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Informujemy, iż całkowita cena danego modelu wymaga dodatkowej weryfikacji i potwierdzenia z Autoryzowanym Dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Brak informacji o cenie niektórych elementów wyposażenia nie oznacza, że wchodzą one w skład wyposażenia standardowego. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. Wszelkie informacje prezentowane w pliku pobranym z Konfiguratora lub jego wydruku są aktualne na dzień pobrania pliku. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html
 • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km.
  Wszystkie powyższe wartości podano na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego. Wartości oparte na NEDC nie są porównywalne z wartościami opartymi na WLTP. Pojazdy z roku modelowego 2020 i 2021 uzyskały homologacje zgodnie z procedurą WLTP, więcej informacji na stronie: WLTP. Dane na podstawie świadectw homologacji typu: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html
  O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen Samochody Dostawcze lub sprawdź na stronie vwdostawcze.pl
 • Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państw o na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html