Aktualności

Popularność i rynkowy sukces przewodników „… na czterech kółkach” marki Volkswagen Samochody Dostawcze i Wydawnictwa Pascal

Aktualności

Popularność i rynkowy sukces przewodników „… na czterech kółkach” marki Volkswagen Samochody Dostawcze i Wydawnictwa Pascal

5 października 2022

Zmieniające się od kilku lat zwyczaje dotyczące spędzania wakacji przez Polaków wskazują, że coraz większy odsetek osób wybierających się na urlop organizuje go na własną rękę szukając miejsc, w których nie tylko będzie można zobaczyć coś ciekawego, ale również choć na krótki czas uciec od zgiełku. Rośnie popularność turystyki samochodowej i coraz bardziej widoczne jest zainteresowanie dłuższymi, krajowymi i zagranicznymi podróżami kamperem. Osoby spędzające wakacje w taki właśnie indywidualny sposób, przy planowaniu tras i przebiegu podróży często sięgają po niestandardowe przewodniki, takie jak seria „… na czterech kółkach”, przygotowana przez Wydawnictwo Pascal i markę Volkswagen Samochody Dostawcze. 

Seria ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem na rynku i odniosła wydawniczy sukces – od roku 2018 na rynek trafiło 80 000 egzemplarzy przewodników po różnych częściach Europy pod wspólnym tytułem „Na czterech kółkach” oraz „Polska na weekend”:

Polska na czterech kółkach
Chorwacja na czterech kółkach
Włochy na czterech kółkach
Bałkany na czterech kółkach
Europa na czterech kółkach
Polska na weekend

„Od kilku lat wyraźnie widać zmianę w formie spędzania wolnego czasu przez Polaków. Z roku na rok coraz więcej osób samodzielnie planuje i organizuje wakacje, wyruszając na urlop w gronie najbliższych, własnym samochodem. Jednocześnie coraz bardziej popularny staje się tzw. vanlife, czyli spędzanie wakacji w kamperze oferującym niemal nieograniczoną wolność podróżowania, zapewniającym bliski kontakt z naturą i możliwość poznawania wielu nowych miejsc. A wszystko we własnym  empie i niemal nieograniczonej niezależności. To wszystko sprawia, że coraz bardziej poszukiwane są przewodniki pomagające dobrze zaplanować wypoczynek. Zgromadzone w nich informacje inspirują także w trakcie podróży i pozwalają dostosowywać pogram wyprawy np. do pogody lub nagły impuls zmienić w dopracowany pomysł. Stąd tak dużą popularnością cieszą się przewodniki z serii „Na czterech kółkach”” - mówi Agnieszka Hetnał, prezes Wydawnictwa Pascal.

Wydany jeszcze w roku 2018 przewodnik Pascala „Polska na weekend” był pierwszym z całej serii, któremu patronowała marka Volkswagen Samochody Dostawcze. Zamieszczono w nim starannie dobrane 52 trasy – po jednej na każdy weekend roku – które można przemierzyć samochodem. To gotowe pomysły na krótkie weekendowe wypady własnym autem.

„Pierwsze wydanie rozeszło się w kilka tygodni i musieliśmy wykonać szybki dodruk by zdążyć jeszcze na sezon. Polska na weekend to od lat ulubiony przewodnik Polaków, którzy doceniają jego przemyślaną formę. Wystarczy zatankować i w drogę” - opowiada Agnieszka Hetnał.

Ten sukces sprawił, że w roku 2019, partnerzy podjęli decyzję o wspólnym wydaniu całej serii przewodników, pod wspólnym tytułem „Na czterech kółkach”.

Jeszcze w tym samym roku ukazała się „Europa na czterech kółkach”, a w 2020 r. „Polska na czterech kółkach” - opis 22 najciekawszych tras turystycznych w Polsce, polecanych bezpośrednio z pokładu Volkswagena Californii, którym podróżował Mikołaj Gospodarek – globtroter i znany z tworzenia pejzaży fotograf. Autor, jeżdżąc po całym kraju najpopularniejszym z gamy kamperów marki Volkswagen Samochody Dostawcze, pokazał w przewodniku najpiękniejsze jego zdaniem zakątki naszego kraju. Jednocześnie na kartach przewodnika wskazał miejsca, w których zatrzymać się można kamperem i udzielił praktycznych porad dotyczących podróżowania i spędzania wakacji w tego typu samochodzie.

„Oba tytuły okazały się strzałem w dziesiątkę. Wskazały one alternatywę spędzania wakacji w postaci bezpiecznego podróżowania kamperem w trudnej rzeczywistości roku 2020, czyli czasu pandemii”  – kontynuuje Agnieszka Hetnał.

Kontynuując ten sukces, Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Wydawnictwo Pascal w roku 2021 wydały wspólnie „Bałkany na czterech kółkach”, a w 2022 „Włochy na czterech kółkach” oraz „Chorwację na czterech kółkach”. One również spotkały się z ogromnym zainteresowaniem czytelników. Badania opinii publicznej wskazują jasno, że wśród indywidualnych turystów, to właśnie Włochy, Chorwacja, czy szerzej Bałkany, cieszą się największą popularnością. Przewodniki te nie tylko dostarczają gotowych wakacyjno-weekendowych tras dla zmotoryzowanych na cenionym przez Polaków południu Europy, ale także pokazują wszystkie korzyści płynące ze spędzania wakacji w nieśpiesznym i niezależnym, kamperowym stylu.

Obecnie Wydawnictwo Pascal i Volkswagen Samochody Dostawcze pracują nad kolejnymi pozycjami z serii „Na czterech kółkach”. Pierwsza z nich ukaże się już na przełomie wiosny i lata 2023 roku.

Może zainteresują Cię również:

Volkswagen ID. Buzz Cargo nagrodzony tytułem “International Van of the
Year 2023”

Grand Californią na Bałkany - Atanas Valkov w poszukiwaniu ginącej muzyki

Elegancja utrzymana w ciemnych odcieniach - specjalna edycja modelu Caddy: „Dark Label”

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html