Aktualności

Popularność i rynkowy sukces przewodników „… na czterech kółkach” marki Volkswagen Samochody Dostawcze i Wydawnictwa Pascal

Aktualności

Popularność i rynkowy sukces przewodników „… na czterech kółkach” marki Volkswagen Samochody Dostawcze i Wydawnictwa Pascal

05.10.2022

Zmieniające się od kilku lat zwyczaje dotyczące spędzania wakacji przez Polaków wskazują, że coraz większy odsetek osób wybierających się na urlop organizuje go na własną rękę szukając miejsc, w których nie tylko będzie można zobaczyć coś ciekawego, ale również choć na krótki czas uciec od zgiełku. Rośnie popularność turystyki samochodowej i coraz bardziej widoczne jest zainteresowanie dłuższymi, krajowymi i zagranicznymi podróżami kamperem. Osoby spędzające wakacje w taki właśnie indywidualny sposób, przy planowaniu tras i przebiegu podróży często sięgają po niestandardowe przewodniki, takie jak seria „… na czterech kółkach”, przygotowana przez Wydawnictwo Pascal i markę Volkswagen Samochody Dostawcze. 

Seria ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem na rynku i odniosła wydawniczy sukces – od roku 2018 na rynek trafiło 80 000 egzemplarzy przewodników po różnych częściach Europy pod wspólnym tytułem „Na czterech kółkach” oraz „Polska na weekend”:

Polska na czterech kółkach
Chorwacja na czterech kółkach
Włochy na czterech kółkach
Bałkany na czterech kółkach
Europa na czterech kółkach
Polska na weekend

„Od kilku lat wyraźnie widać zmianę w formie spędzania wolnego czasu przez Polaków. Z roku na rok coraz więcej osób samodzielnie planuje i organizuje wakacje, wyruszając na urlop w gronie najbliższych, własnym samochodem. Jednocześnie coraz bardziej popularny staje się tzw. vanlife, czyli spędzanie wakacji w kamperze oferującym niemal nieograniczoną wolność podróżowania, zapewniającym bliski kontakt z naturą i możliwość poznawania wielu nowych miejsc. A wszystko we własnym  empie i niemal nieograniczonej niezależności. To wszystko sprawia, że coraz bardziej poszukiwane są przewodniki pomagające dobrze zaplanować wypoczynek. Zgromadzone w nich informacje inspirują także w trakcie podróży i pozwalają dostosowywać pogram wyprawy np. do pogody lub nagły impuls zmienić w dopracowany pomysł. Stąd tak dużą popularnością cieszą się przewodniki z serii „Na czterech kółkach”” - mówi Agnieszka Hetnał, prezes Wydawnictwa Pascal.

Wydany jeszcze w roku 2018 przewodnik Pascala „Polska na weekend” był pierwszym z całej serii, któremu patronowała marka Volkswagen Samochody Dostawcze. Zamieszczono w nim starannie dobrane 52 trasy – po jednej na każdy weekend roku – które można przemierzyć samochodem. To gotowe pomysły na krótkie weekendowe wypady własnym autem.

„Pierwsze wydanie rozeszło się w kilka tygodni i musieliśmy wykonać szybki dodruk by zdążyć jeszcze na sezon. Polska na weekend to od lat ulubiony przewodnik Polaków, którzy doceniają jego przemyślaną formę. Wystarczy zatankować i w drogę” - opowiada Agnieszka Hetnał.

Ten sukces sprawił, że w roku 2019, partnerzy podjęli decyzję o wspólnym wydaniu całej serii przewodników, pod wspólnym tytułem „Na czterech kółkach”.

Jeszcze w tym samym roku ukazała się „Europa na czterech kółkach”, a w 2020 r. „Polska na czterech kółkach” - opis 22 najciekawszych tras turystycznych w Polsce, polecanych bezpośrednio z pokładu Volkswagena Californii, którym podróżował Mikołaj Gospodarek – globtroter i znany z tworzenia pejzaży fotograf. Autor, jeżdżąc po całym kraju najpopularniejszym z gamy kamperów marki Volkswagen Samochody Dostawcze, pokazał w przewodniku najpiękniejsze jego zdaniem zakątki naszego kraju. Jednocześnie na kartach przewodnika wskazał miejsca, w których zatrzymać się można kamperem i udzielił praktycznych porad dotyczących podróżowania i spędzania wakacji w tego typu samochodzie.

„Oba tytuły okazały się strzałem w dziesiątkę. Wskazały one alternatywę spędzania wakacji w postaci bezpiecznego podróżowania kamperem w trudnej rzeczywistości roku 2020, czyli czasu pandemii”  – kontynuuje Agnieszka Hetnał.

Kontynuując ten sukces, Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Wydawnictwo Pascal w roku 2021 wydały wspólnie „Bałkany na czterech kółkach”, a w 2022 „Włochy na czterech kółkach” oraz „Chorwację na czterech kółkach”. One również spotkały się z ogromnym zainteresowaniem czytelników. Badania opinii publicznej wskazują jasno, że wśród indywidualnych turystów, to właśnie Włochy, Chorwacja, czy szerzej Bałkany, cieszą się największą popularnością. Przewodniki te nie tylko dostarczają gotowych wakacyjno-weekendowych tras dla zmotoryzowanych na cenionym przez Polaków południu Europy, ale także pokazują wszystkie korzyści płynące ze spędzania wakacji w nieśpiesznym i niezależnym, kamperowym stylu.

Obecnie Wydawnictwo Pascal i Volkswagen Samochody Dostawcze pracują nad kolejnymi pozycjami z serii „Na czterech kółkach”. Pierwsza z nich ukaże się już na przełomie wiosny i lata 2023 roku.

Może zainteresują Cię również:

Volkswagen ID. Buzz Cargo nagrodzony tytułem “International Van of the
Year 2023”

Grand Californią na Bałkany - Atanas Valkov w poszukiwaniu ginącej muzyki

Elegancja utrzymana w ciemnych odcieniach - specjalna edycja modelu Caddy: „Dark Label”

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

  • Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %). Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
  • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html