Aktualności

Grand Californią na Bałkany - Atanas Valkov w poszukiwaniu ginącej muzyki

Aktualności

Grand Californią na Bałkany - Atanas Valkov w poszukiwaniu ginącej muzyki

26.07.2022

Atanas Valkov, nominowany do nagrody „Fryderyk” polsko-bułgarski kompozytor, znany m.in. ze stworzenia ścieżki muzycznej do seriali „Król”, „Belfer”, „Pułapka”, do filmu „Ostatnia rodzina”, czy do szeregu gier komputerowych, wyruszył dziś z niezwykłą misją na Bałkany. W czasie niemal miesięcznej podróży, w ramach projektu MASVOBODA realizowanego wspólne z żoną Jagodą Valkov, poszukiwał będzie źródeł ludowej muzyki i nagrywał ginące jej przykłady. Towarzyszami Jagody i Atanasa w podróży będą dwa Volkswageny Grand California, na pokładzie których kompozytor i jego współpracownicy nie tylko będą mogli nocować i komfortowo spędzać czas, ale dostępna w nich przestrzeń pozwoli również na stworzenie mobilnego studia nagrań i montażu wideoklipów, z którego korzystać będzie Franciszek Lubicz-Łapiński ze studia filmowego 16/9.

MASVOBODA to unikalny długofalowy projekt muzyczno - filmowy o potencjale międzynarodowym, inspirowany polską, słowiańską i bałkańską kulturą ludową. Wykorzystuje współczesne techniki kompozytorskie i produkcyjne, łącząc tradycyjne, klasyczne, etniczne i elektroniczne instrumenty oraz biały śpiew wielogłosowy. Album, który powstanie w czasie miesięcznej podróży Atanasa i Jagody Valkov do źródeł muzyki ludowej, połączy tradycję z nowoczesnością. Integralną częścią projektu będą materiały audio-wizualne, wideoklipy oraz krótkie formy dokumentalne. Nagrania – zarówno dźwiękowe, w formacie 96 kHz oraz w immersyjnym dźwięku 360 Reality Audio, jak i wizualne w Full HD i VR360 – które powstaną podczas wyprawy, już na miejscu będą montowane w mobilnym studio, na pokładzie jednego z dwóch Volkswagenów Grand California.

„Kampery Volkswagen Grand California dadzą nam wolność i możliwość podążania za muzyką w otoczeniu natury. To będzie niezwykła przygoda, bo będziemy mogli zatrzymać się i nocować w dowolnie wybranych miejscach – kamper daje tę niepowtarzalną swobodę. Planujemy odwiedzić m.in. etniczne festiwale w górach w Bułgarii, czy miasto Burgas - miejsce moich narodzin. Spotkamy się tam z lokalnymi muzykami i wspólnie będziemy tworzyć. Następnie wyruszymy w kierunku Grecji, na Peloponez, gdzie w gajach oliwnych, w kolebce cywilizacji, będziemy grać o wschodach i zachodach słońca”- mówi Atanas Valkov.

Jak podkreśla kompozytor, również prywatnie zdecydowanie wybiera podróżowanie kamperem: „Często wyjeżdżamy i każdą wolną chwilę spędzamy na łonie natury. Kamper, taki jak Volkswagen Grand California, jest dla nas zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.”

Volkswagen Grand California to największy i najbardziej komfortowy z kamperów oferowanych przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze. Przestronne wnętrze, łazienka z prysznicem i w pełni wyposażona kuchnia z lodówką i zamrażarką, dają nie tylko możliwość ucieczki od cywilizacji, ale też niezależnego nocowania w dowolnym miejscu, np. w niewielkiej wiosce, gdzieś w górach Bułgarii. W Grand Californii jest wystarczająco dużo miejsca, by w podróż zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, ale również by wydzielić w niej specjalną strefę, w której Atanas Valkov będzie mógł nagrywać. A to nie wszystko. Po całym dniu spędzonym na odkrywaniu i tworzeniu muzyki, ale też po podróży czy po całodziennym plażowaniu, można swobodnie odpocząć na świeżym powietrzu. Rozkładana markiza oraz stół kempingowy z dwoma krzesłami to standardowe wyposażenie tego modelu. Dzięki nim, w kilka minut stworzyć można komfortowy taras na świeżym powietrzu, na którym kompozytor wraz ze swoimi towarzyszami będą mogli wieczorami dzielić się swoimi wrażeniami i pomysłami dotyczącymi projektu MASVOBODA.

„Niezwykle się cieszymy, że Atanas Valkov – ambasador naszej marki - wybrał na swoją podróż właśnie Volkswagena Grand Californię. Jesteśmy pewni, że komfortowe cechy i udogodnienia tego samochodu pozwolą nie tylko wygodnie podróżować po bałkańskich drogach i dojechać do miejsc nie odwiedzanych przez większość turystów, ale sprawią również, że zespół mile i wygodnie spędzi w Grand Californii cały miesiąc, gromadząc i nagrywając dźwiękowe świadectwa zanikających ludowych kultur” – mówi Magda Piekarczyk – Olszak, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Rozpoczynająca się dziś w Warszawie podróż Atanasa Valkova z projektem MASVOBODA, ma w planach m.in. zdjęcia i nagrania w Burgas z Peterem Bonevem, wirtuozem słynnej bułgarskiej kobzy ''Kaba Gajda'', odwiedziny na festiwalu muzyki i sztuki ludowej w Kotel, nagrania w górach w poszukiwaniu dźwięków natury, wizytę na festiwalu muzyki ludowej i tańca w Kopriwszticy, Sredna Gora, a tam nagrania biorących udział w festiwalu muzyków i solistów pochodzących ze wszystkich regionów Bułgarii. Na koniec oba Volkswageny Grand California i cała ekipa projektu odbędzie muzyczną podróż po antycznym półwyspie Peloponez w Grecji.

Krótki film ukazujący artystów przy pracy i w podróży Volkswagenem Grand California zobaczyć można tutaj:

--:--

Atanas Valkov - Polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego, pianista, multi-instrumentalista i producent muzyczny wychowany w Lublinie. Zdobył główną nagrodę (sponsorowany wyjazd do największych filmowych studiów nagraniowych w Hollywood) w 7. edycji Berlinale VW Score Competition ufundowanej przez Volkswagena w 2009. Był nominowany do European Talent Award w Kolonii w 2010. Finalista 4. Konkursu FMF Young Talent Award 2016, Golden Orange International Film 2018 oraz FMF Soundtrack of the Year 2019. Dwukrotnie, w latach 2019 i 2021 nominowany do nagrody „Fryderyk”. Zdobywca nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku 2021 oraz nagrody publiczności 2021 za muzykę do serialu „Król”.

Jagoda Valkov - Artystka multimedialna. Zawodowo zajmuje się scenografią, fotografią oraz filmem. Autorka wystaw fotografii w CSW Kijowie, w galerii MO w Lwowie; w ramach Festiwalu Mythogenesis – Niemirów, Ukraina oraz fotografii prac LandArtowych w Galerii Białej w Lublinie. Projektantka i współtwórczyni społecznego projektu „Piazza”- Bezinteresowna przestrzeń miejska II” oraz "Sztuki dialogu" - projektu realizowanego przez Fundację Piękno Panie, w ramach programu Miasto Kultury 2019. Laureatka międzynarodowego konkursu fotograficznego SHOWOFF 2021, KRAKOW PHOTO WEEK 2021.Koordynatorka dużych imprez artystycznych i wystawienniczych w Polsce. Pomysłodawczyni i organizatorka Targów Designu WZORY, współorganizatorka Festiwalu dla kobiet Kręgi. Prowadzi pracownie Wzory Studio i z Marią Lubicz-Łapinską i firmę modową Bamayo.

Może zainteresują Cię również:

Elegancja utrzymana w ciemnych odcieniach - specjalna edycja modelu Caddy: „Dark Label”

Pick-up udoskonalony w każdym calu: światowa premiera nowego Amaroka marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Ruszyła przedsprzedaż: można już zamawiać modele ID. Buzz i ID. Buzz Cargo

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

  • Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %). Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
  • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html