Aktualności

Podwójne bezpieczeństwo: pięć gwiazdek Euro NCAP dla dwóch modeli Volkswagen Samochody Dostawcze – ID. Buzza i nowego Amaroka

Aktualności

Podwójne bezpieczeństwo: pięć gwiazdek Euro NCAP dla dwóch modeli Volkswagen Samochody Dostawcze – ID. Buzza i nowego Amaroka

09.12.2022

Europejska organizacja badawcza Euro NCAP opublikowała najnowsze wyniki testów bezpieczeństwa pojazdów. Dwa modele marki Volkswagen Samochody Dostawcze o zupełnie odmiennych koncepcjach technicznych – ID. Buzz i nowy Amarok, otrzymały ocenę „bardzo dobry”, i tym samym każdy z nich wyróżniony został najwyższą notą: „pięć gwiazdek”.

Volkswagen ID. Buzz - Bulli nowej ery, już w ciągu kilku tygodni od premiery zdobył wiele nagród i wyróżnień. Teraz dołączyło do nich kolejne: pięć gwiazdek za bezpieczeństwo pojazdu przyznanych przez Euro NCAP.

Oznacza to znakomity wynik ogólny zarówno w zakresie ochrony przed kolizją, jak i ochrony pasażerów. Jest też świadectwem świetnego wyposażenia pojazdu w rozbudowaną i praktyczną gamę rozwiązań technicznych zapobiegających wypadkom.

ID. Buzz jest seryjnie wyposażony w poduszki powietrzne kierowcy, pasażera siedzącego z przodu, centralne i boczne poduszki powietrzne w kokpicie oraz poduszki kurtynowe. Elektryczny MPV, który uzyskał 92 procent maksymalnej liczby punktów za ochronę pasażerów, tak doskonały wynik osiągnął dzięki połączeniu poduszek powietrznych z odpowiednio zaprojektowaną strukturą nadwozia.

Nowy Amarok uzyskał w testach zderzeniowych podobnie wysoką sumę punktów jak ID. Buzz. Nowy pick-up marki Volkswagen Samochody Dostawcze, który pojawi się w Polsce pod koniec pierwszej połowy przyszłego roku, otrzymał od Euro NCAP również notę „pięć gwiazdek”.

Podobnie jak w przypadku ID. Buzz, także i tutaj największy wpływ na najwyższą notę miało połączenie solidnej konstrukcji nadwozia pojazdu z mnóstwem nowoczesnych systemów wsparcia kierowcy i hamowania awaryjnego. Pick-up posiada nawet kolanowe poduszki powietrzne. Także w połączeniu z fotelikami dziecięcymi dedykowanymi dla VW, Amarok uzyskał bardzo dobre wyniki w testach zderzenia czołowego i bocznego.

Euro NCAP przyznało również najwyższą notę za systemy zapobiegania wypadkom. Do dyspozycji kierowcy zarówno w ID. Buzz, jak i w nowym Amaroku, jest wiele serynie i/lub opcjonalnie montowanych systemów wsparcia kierowcy i hamowania awaryjnego, które zrobiły wrażenie na testujących. Dzięki nim pojazdy uzyskały 90 procent (ID. Buzz) i 84 procent (Amarok) możliwych do zdobycia punktów w kategorii „Safety Assist”.

Szczegóły dotyczące wyników zamieszczone są na www.euroncap.comOpens an external link.

Volkswagen ID. Buzz nagrodzony w konkursie The Best of Moto 2022

Red Bull X-Alps 2023: Volkswagen Samochody Dostawcze partnerem mobilności zawodów 

California Center – wyspecjalizowani dealerzy marki Volkswagen Samochody Dostawcze dedykowani modelom kamperowym

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

  • Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %). Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
  • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html