Aktualności

Volkswagen ID. Buzz nagrodzony w konkursie The Best of Moto 2022

Aktualności

Volkswagen ID. Buzz nagrodzony w konkursie The Best of Moto 2022

25.11.2022

Innowacyjny, designerski, w pełni elektryczny Volkswagen ID. Buzz otrzymał nagrodę w prestiżowym, organizowanym przez redakcję portalu Moto.pl konkursie – The Best of Moto 2022. Wyróżnienie dla tego nowego modelu, który na polskim rynku pojawi się w przyszłym roku, wręczone zostało w eksperckiej kategorii „Design Moto”. 

Nagrodzony w konkursie The Best of Moto 2022 ID. Buzz, to w pełni elektryczny samochód marki Volkswagen Samochody Dostawcze, oferowany klientom w dwóch wersjach: osobowej i dostawczej Cargo. Nowe auto, choć należy do epoki cyfrowej, czerpie garściami z designu ikony marki, jakim był kultowy model Transporter T1, zwany też Bulli. 

Wraz z ID. Buzz i ID. Buzz Cargo, Volkswagen przenosi DNA modelu T1 w teraźniejszość i przyszłość. ID. Buzz wygląda świetnie i jest jednocześnie niezwykle funkcjonalny. Te cechy czynią go wyjątkowym.

„Bardzo dziękuję ekspertom – jurorom konkursu The Best of Moto 2022, za tą prestiżową nagrodę, jaką wyróżniono nasz nowy model, Volkswagena ID. Buzz” – mówi Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze. „Design to obok w pełni elektrycznego napędu jedna z najbardziej wyróżniających się cech tego samochodu. Dzięki wyjątkowym kształtom, wyjątkowej stylistyce, ID. Buzz i ID. Buzz Cargo idą śladami swojego przodka – modelu T1 Bulli. On też w dziedzinie samochodowego designu otwierał zupełnie nową erę. ID. Buzz, czyli nowy Bulli, to nie tylko praktyczny, wielofunkcyjny samochód rodzinny albo dostawczy, ale również dzięki wyrazistej stylistyce i niezrównanej funkcjonalności pojazd przełomowy.”

Design nowego ID. Buzz odzwierciedla kluczowe założenia stylistyczne marki Volkswagen Samochody Dostawcze: przyszłość i nowoczesność, 

a jednocześnie hołd dla tradycji. Już rzut oka na przednią część nadwozia ukazuje, jak wyraźne są w nim elementy stylistyczne nawiązujące do T1. Przetłoczenie w kształcie litery V i duże, wyraźne logo VW sprawiają, że przód wygląda świetnie, co dodatkowo podkreśla listwa świetlna łącząca reflektory. Z boku i z tyłu kontynuowany jest podział nadwozia na strefę górną i dolną. Szczególnie efektownie wygląda to w opcjonalnym, dwukolorowym malowaniu, które nawiązuje do malowania historycznego modelu T1.

ID. Buzz i ID. Buzz Cargo odnoszą się do klasycznego modelu T1 na swój własny, nowoczesny sposób. Filozofia ta jest widoczna również we wnętrzu, na przykład w oszczędnej w formie desce rozdzielczej z elementami rozmieszczonymi w przemyślany sposób, wielofunkcyjną kierownicą i dwoma wyświetlaczami. Ważną rolę w doborze materiałów do wnętrza 

ID. Buzza odegrał zrównoważony rozwój. Wyeliminowano tu całkowicie skórę i materiały pochodzenia zwierzęcego. Na przykład jedna z tkanin obiciowych wykonana jest z przędzy składającej się z przetworzonych butelek PET i plastiku odzyskanego z morza. We wnętrzu zastosowano różne kombinacje materiałów wysokiej jakości. Stawiając na ekologię, użyto lakieru zamiast chromu i efektu drewna zamiast prawdziwego drewna.

Red Bull X-Alps 2023: Volkswagen Samochody Dostawcze partnerem mobilności zawodów 

California Center – wyspecjalizowani dealerzy marki Volkswagen Samochody Dostawcze dedykowani modelom kamperowym

Lukas Podolski nowym ambasadorem marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

  • Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %). Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
  • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html