Aktualności

Red Bull X-Alps 2023: Volkswagen Samochody Dostawcze partnerem mobilności zawodów

Aktualności

Red Bull X-Alps 2023: Volkswagen Samochody Dostawcze partnerem mobilności zawodów

4 listopada 2022

Volkswagen Samochody Dostawcze będzie partnerem mobilności podczas dwudziestego, jubileuszowego wyścigu Red Bull X-Alps Hike-and-Fly 2023. Ten najtrudniejszy na świecie wyścig przygodowy będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony aż ośmiu Volkswagenów Amarok.

Zawody Red Bull X-Alps, które odbywają się co dwa lata, to wyścig 35 najlepszych, najbardziej wytrzymałych sportowców przez Alpy. Przez około dwa tygodnie zawodnicy pokonują każdego dnia do 150 kilometrów, pieszo lub paralotnią, często zmieniając wysokość nawet o 4000 metrów dziennie. Począwszy od czwartego dnia wyścigu, a następnie co 48 godzin, osoba zajmująca ostatnie miejsce odpada z dalszej rywalizacji.

Ulrich Grill, współtwórca i organizator wyścigu mówi: „Jestem zachwycony, że na pokładzie Red Bull X-Alps 2023 mogę powitać markę Volkswagen Samochody Dostawcze. Nowy Amarok to idealny pojazd wsparcia sportowców podczas wyścigu przez Alpy. Może to oznaczać konieczność poruszania się po różnych drogach, od nieoznakowanych leśnych ścieżek, po strome górskie przełęcze, ale też autostrady. Czasami nadążenie za nimi może być prawdziwym wyzwaniem!”

Dzięki swoim zdolnościom terenowym i mocy silnika V6, nowy Amarok jest uosobieniem solidnego i niezawodnego pojazdu użytkowego. Na swojej dużej powierzchni ładunkowej, ten pick-up może przewieźć ponad tonę sprzętu, zapewniając najwyższą wydajność, zwłaszcza w trudnym terenie. Dzięki temu Amarok – model marki Volkswagen Samochody Dostawcze, jest idealnym partnerem tego wyścigu, bezpiecznie przewożąc sprzęt, a także uczestników zawodów i ich ekipy oraz zapewniając wszechstronne wsparcie przy organizacji wydarzenia.

Lars Krause, członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze ds. sprzedaży i marketingu, mówi: „Nasza marka, dzięki swoim solidnym i wszechstronnym produktom, od dziesięcioleci jest synonimem przygody, terenowej jazdy i wolności. Jako partner tych wyjątkowych zawodów korzystamy teraz z okazji, by zaprezentować możliwości naszego nowego Amaroka. Nie możemy się już doczekać rozpoczęcia najtrudniejszego na świecie wyścigu przygodowego!”

Jako partner mobilności Red Bull X-Alps 2023, Volkswagen Samochody Dostawcze ma możliwość zaprezentowania nowego Amaroka szerokiej publiczności. Wyścig ma rzesze zwolenników i generuje duże zainteresowanie we wszystkich mediach.

RED BULL X-ALPS

Red Bull X-Alps to najtrudniejszy wyścig przygodowy na świecie. Około trzydziestu pięciu światowej klasy sportowców bierze udział w dwutygodniowym wyścigu, w którym muszą dotrzeć do ustalonych punktów kontrolnych zlokalizowanych na najwyższych szczytach Alp, a także w znanych kurortach wakacyjnych. Ponieważ zawodnicy często wspinają się na wysokość do 4000 metrów dziennie i pokonują ponad sto kilometrów pieszo, wyścig jest nie tylko testem ich wytrzymałości fizycznej, ale także umiejętności latania na paralotni. Red Bull X-Alps to test ciała i umysłu przeznaczony wyłącznie dla najlepszych pilotów paralotniowych i sportowców na świecie.

Red Bull X-Alps został założony w 2003 roku przez Ulricha Grilla i nieżyjącego już poszukiwacza przygód Hannesa Archa. Odbywa się co dwa lata. W 2023 roku wyścig obchodzi więc swoje dwudziestolecie. Ciekawostką jest, że od roku 2009 każdą z edycji wygrywała jedna i ta sama osoba: Szwajcar Christian Maurer, zwany "Chrigel the Eagle".

California Center – wyspecjalizowani dealerzy marki Volkswagen Samochody Dostawcze dedykowani modelom kamperowym

Lukas Podolski nowym ambasadorem marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Popularność i rynkowy sukces przewodników „… na czterech kółkach” marki Volkswagen Samochody Dostawcze i Wydawnictwa Pascal

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html