Aktualności

Nowy Multivan nagrodzony w plebiscycie Moto Awards 2021

Aktualności

Nowy Multivan nagrodzony w plebiscycie Moto Awards 2021

18.02.2022

W kolejnej, czwartej już edycji plebiscytu Moto Awards zorganizowanej przez redakcję tygodnika Auto Świat, Nowy Multivan marki Volkswagen Samochody Dostawcze zajął pierwsze miejsce w kategorii „Van”. O tym, które z nominowanych aut zdobędą nagrody w poszczególnych kategoriach decydowali czytelnicy w głosowaniu internetowym – na Nowego Multivana oddano niemal 4700 głosów. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią Covid-19, uroczystość ogłoszenia zwycięzców odbyła się online.

Dziennikarze Auto Świata nominowali do nagród 62 modele w 9 kategoriach, jednak o tym, którym z nich należą się wyróżnienia, zadecydowali czytelnicy w internetowym głosowaniu. W sumie oddano ponad 180 tysięcy głosów. W plebiscycie kandydowały tylko premiery roku 2021 i zupełnie nowe generacje samochodów. Redakcja nie brała pod uwagę zmian typu „face lifting”, czy kolejnych wersji silnikowych. Przy tak dużej konkurencji, zwycięzcą w kategorii „Van” został Nowy Multivan marki Volkswagen Samochody Dostawcze otrzymując prawie 4700 głosów.

„Jestem niezmiernie dumna z tego, że Nowy Multivan został doceniony przez czytelników „Auto Świata”. Bardzo dziękuję czytelnikom i internautom tygodnika za ich głosy. Multivan od zawsze wyróżniał się swoją funkcjonalnością i niezawodnością. Dostępny od kilku miesięcy na rynku Nowy Multivan dodatkowo zachwyca niepowtarzalnym designem, a także przekonuje do siebie szeregiem nowoczesnych systemów bezpieczeństwa i wspierających kierowcę. Ponadto napęd hybrydowy i 7 wygodnych miejsc dla pasażerów, sprawiają, że Nowy Multivan idealnie trafia w potrzeby naszych klientów” – mówi Magda Piekarczyk – Olszak, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Nowy Multivan to model, który swą światową premierę miał w czerwcu 2021 r., a na polskim rynku dostępny jest od jesieni ubiegłego roku. Układ napędowy Multivana i systemy elektroniczne po raz pierwszy bazują na komponentach modułowej platformy dla pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie (Modular Transverse Matrix — MQB). Dzięki wykorzystaniu tej platformy otworzyły się zupełnie nowe możliwości dla implementacji innowacji technicznych w tym modelu. Nigdy wcześniej Multivan nie był tak elastyczny jeśli chodzi o aranżację wnętrza, tak ekologiczny i nie miał tak rozbudowanego systemu infotainment. Asortyment układów napędowych Nowego Multivana po raz pierwszy obejmuje również hybrydę typu plug-in: Multivan eHybrid porusza się po mieście jako pojazd o zerowej emisji, a jednocześnie z łatwością radzi sobie z wyjazdami w dalekie trasy.

Może zainteresują Cię również:

Produkowany w Poznaniu Volkswagen Caddy 5 zdobywa 5 gwiazdek Euro NCAP

Stworzony od podstaw Nowy Multivan - ikoniczna linia modelowa marki Volkswagen Samochody Dostawcze już w Polsce!

Nowy Volkswagen Amarok: z Afryki Południowej w Świat

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

  • Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %). Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
  • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html