Volkswagen Amarok
Aktualności

Nowy Volkswagen Amarok: z Afryki Południowej w Świat

8 grudnia 2021

Miejsc i okoliczności wykorzystywania samochodów typu pick-up jest na całym świecie nieskończenie wiele. Mogą dostarczać lekarstwa i żywność do odległych miejsc, pomagać w ochronie dzikich zwierząt na afrykańskiej sawannie albo ratować życie w górach i na plażach. Nowy Volkswagen Amarok – wszechstronny i terenowy, stworzony jest by realizować właśnie takie zadania. Ponadto doskonale sprawdza się również na otwartym terenie, np. na placu budowy, czy podczas jazdy po leśnych, nierównych drogach. Zaprojektowany przez zespoły konstruktorów z Australii i z Europy nowy pick-up klasy premium, będzie w przyszłości produkowany w RPA. Nowy Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze zadebiutuje w roku 2022.

Bez znaczenia, czy to Południowa Afryka, Australia, czy Europa - pick-upy reprezentują pewien styl i pewne podejście do życia. Bez nich wiele prac i zadań byłoby niemożliwych do wykonania. Duży ładunek do przewiezienia, trudna droga, a nawet bezdroża – ten kto jest właścicielem pick-upa wie, że może na nim polegać. Volkswagen Amarok już od 2011 roku jest wykorzystywany do ochrony dzikich zwierząt w RPA. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze jest bowiem partnerem Wilderness Foundation Africa (WFA) w jej ważnych działaniach na rzecz ochrony nosorożców.

Zupełnie nowy samochód z “klarownym genotypem Volkswagena”

Wygląda świetnie i ma wiele możliwości: nowy Amarok nie tylko zyskał całkowicie nowy wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, ale będzie miał też o wiele bogatsze wyposażenie, które przyda się nie tylko jako narzędzie pracy. Amarok umożliwia to, co w wielu miejscach na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe: ułatwia życie swoim użytkownikom, pomagając im w pracy i życiu codziennym” - mówi dr Lars Krause, członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze ds. sprzedaży i marketingu. „To dlatego, że Amarok dostarcza rozwiązania, które umożliwiają naszym klientom osiąganie ich celów - szczególnie wtedy, gdy sprawy stają się trudne.”

W swojej trzeciej generacji, nowy pojazd ma znacznie więcej systemów wspomagania kierowcy i wie, jak zaimponować klientom w zakresie łączności. Nowy Amarok, którego produkcja rozpocznie się w roku 2022, będzie wyposażony w innowacje, które nie były wcześniej spotykane w tym segmencie pojazdów. I oczywiście nadal nie odstraszy go żaden trudny teren.

Jako wszechstronny samochód marki Volkswagen Samochody Dostawcze, nowy Amarok zachwyca pięknie poprowadzonymi liniami i ogólnym wyglądem. „Masywny i charakterystyczny przód, a przede wszystkim definiujący cały samochód design, wyróżniają nowego Amaroka i podkreślają jego ambicje bycia liderem segmentu” - mówi Albert-Johann Kirzinger, szef działu designu w Volkswagen Samochody Dostawcze. „Nadaliśmy sile i mocy nowego Amaroka jednoznaczny wyraz - z wyraźnym DNA Volkswagena zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.”.

Model Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze produkowany jest od 2010 roku, a najnowsza generacja tego pick-upa klasy premium wytwarzana będzie w Silverton w RPA. W ciągu ostatniej dekady na całym świecie sprzedano ponad 800 000 Amaroków.

W Europie nowego Amaroka zamawiać będzie można pod koniec roku 2022.

Może zainteresują Cię również:

Rok temu w zakładach Volkswagen Poznań ruszyła produkcja modelu Caddy 5

5 lat fabryki Volkswagena we Wrześni

Światowy Kongres ITS wskazuje przyszłość transportu: autonomiczny Volkswagen ID. BUZZ już w roku 2025 pojawi się na ulicach Hamburga

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).
*Warunki rabatowe na modele elektryczne marki Volkswagen Samochody Dostawcze: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/oferta-dla-samochodow-elektrycznych.html