Aktualności

Produkowany w Poznaniu Volkswagen Caddy 5 zdobywa 5 gwiazdek Euro NCAP

14 grudnia 2021

Volkswagen Caddy piątej generacji – samochód marki Volkswagen Samochody Dostawcze produkowany wyłącznie w polskich zakładach Volkswagen Poznań, po przejściu najnowszej serii testów zderzeniowych Euro NCAP otrzymał najwyższą ocenę - pięciu gwiazdek. Konsorcjum badawcze wykazało tym samym, że Nowy Caddy jest nie tylko bardzo bezpiecznym pojazdem, ale należy także do grupy samochodów osobowych z najwyższą obecnie oceną, które wyjątkowo dobrze radzą sobie w różnych scenariuszach zderzeniowych.

Najwyższy wynik: pięć gwiazdek przyznanych przez Euro NCAP dla najnowszej, piątej generacji produkowanego w zakładach Volkswagen Poznań rodzinnego MPV, to najlepsza ocena w tym rankingu. To również wynik o jedną gwiazdkę wyższy niż w przypadku poprzedniej generacji tego modelu. Wymagania stawiane przez konsorcjum badawcze w zakresie przeprowadzanych testów zderzeniowych były i są z biegiem lat coraz bardziej rygorystyczne i coraz szerzej zakrojone.

Piąta generacja świetnie sprzedającego się Caddy, którego od początku, od pierwszej generacji, wyprodukowano już ponad trzy miliony egzemplarzy, po raz pierwszy uzyskała w testach pięć gwiazdek i tym samym znalazła się w wąskim gronie najwyżej ocenionych samochodów osobowych w 2021 roku. Mimo zaostrzonych wymogów testowych, Caddy w wersji osobowej okazał się być o gwiazdkę lepszy w stosunku do poprzedniego modelu. W porównaniu z innymi małymi MPV w segmencie A, wyznaczył również znacznie wyższy poziom odniesienia dla wszystkich swoich rywali.

Ze szczegółowego raportu z testów Euro NCAP wynika, że Caddy 5 uzyskał na przykład 84-procentowy wynik w zakresie ochrony osób dorosłych i 82-procentowy w zakresie ochrony dzieci. Również w zakresie systemów bezpieczeństwa zamontowanych w pojeździe Caddy 5 uzyskał wysokie noty, co przyczyniło się do zdobycia najwyższej oceny - pięciu gwiazdek. W zakresie bezpieczeństwa biernego, nowe rozwiązania, takie jak poduszki powietrzne chroniące głowę we wszystkich rzędach siedzeń (niezależnie od tego, czy pojazd jest 2-, 5- czy 7-miejscowy) oraz ochrona pasażera w przypadku zderzenia bocznego, przyczyniły się do spełnienia przez Caddy 5 nowego poziomu specyfikacji Euro NCAP. W sytuacji awaryjnej, system ochrony pasażera napełnia poduszkę powietrzną umieszczoną pomiędzy pasażerem, a kierowcą siedzącymi z przodu. Ponadto, dzięki bezprzewodowej transmisji danych, funkcja bezprzewodowego ostrzegania pasażerów Caddy 5 o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa jest możliwa również w przypadku demontowanych siedzeń, jakie w tym modelu występują.

Caddy 5, wszechstronny samochód marki Volkswagen Samochody Dostawcze, bazuje na modułowej platformie dla samochodów z silnikiem umieszczonym poprzecznie - MQB, stosowanej również w Volkswagenie Golfie. Dzięki temu, w Caddy 5 zastosowano wiele nowych rozwiązań technicznych, które sprawiają, że jest on jeszcze bardziej praktyczny, wydajny i imponujący.

Organizatorem i edytorem wyników badań bezpieczeństwa nowych modeli samochodów osobowych jest konsorcjum Euro NCAP, w którego skład wchodzą europejskie ministerstwa odpowiedzialne za drogi i autostrady, stowarzyszenia motoryzacyjne i automobilkluby, organizacje branżowe firm ubezpieczeniowych oraz instytuty badawcze. Szczegółowe informacje dotyczące uzyskanych w nich wynikach Caddy 5, znaleźć można w oficjalnym rankingu bezpieczeństwa VW Caddy 2021 (euroncap.com)Opens an external link

Może zainteresują Cię również:

Stworzony od podstaw Nowy Multivan - ikoniczna linia modelowa marki Volkswagen Samochody Dostawcze już w Polsce!

Nowy Volkswagen Amarok: z Afryki Południowej w Świat

Rok temu w zakładach Volkswagen Poznań ruszyła produkcja modelu Caddy 5

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).
*Warunki rabatowe na modele elektryczne marki Volkswagen Samochody Dostawcze: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/oferta-dla-samochodow-elektrycznych.html