Nowy skład MTB Team stoi z rowerem na czarnym tle

Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team rozpoczyna sezon z nowymi zawodnikami

Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team rozpoczyna sezon z nowymi zawodnikami

11 stycznia 2019

Wraz z nowym rokiem Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team wita w zespole nowych kolarzy. W nadchodzącym sezonie do reprezentacji dołączą Zuzanna Krzystała i Aleksandra Podgórska oraz Stanisław Nowak i Bartłomiej Wawak.

W najbliższych latach jest planowany rozwój drużyny oraz intensywne przygotowania do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Głównym celem na ten sezon jest zbudowanie odpowiedniego zespołu, który umożliwi zdobycie kwalifikacji olimpijskich. Pozostałe cele drużyny to, przed wszystkim, starty w indywidualnych oraz drużynowych Mistrzostwach Polski, pucharach świata, największych imprezach typu maratony w Polsce i na świecie oraz w wyścigach przełajowych. Niezmiennie, zespół będzie trenowany przez Bogdana Czarnotę.

Nowi zawodnicy, który dołączyli do zespołu zostali wybrani na podstawie licznych osiągnięć sportowych, a także wyróżniającej się woli walki oraz determinacji.

Pod koniec 2018 roku pożegnaliśmy zawodników, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do licznych sukcesów zespołu na arenie krajowej i międzynarodowej – Katarzynę Solus-Miśkowicz, Michalinę Ziółkowską, Bartosza Janowskiego oraz Jakuba Zamroźniaka. Cała czwórka dostarczyła kibicom wielu pozytywnych emocji oraz dumy. Z początkiem lutego ponad dwuletnią przygodę z drużyną Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team zakończy także Marek Konwa, który po raz ostatni wystartuje w barwach zespołu w Mistrzostwach Świata CX w Bogense w Danii.

Team MTB z koszulką z logo VW

Wraz z rozpoczęciem 2019 roku wprowadziliśmy w zespole wiele zmian. Jesteśmy przekonani, że nowi zawodnicy wniosą do drużyny dużo pozytywnej energii i motywacji, która przełoży się na znakomite wyniki podczas startów. Mamy nadzieję, że dzięki zmianom zawodnicy zespołu Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team będą mieli okazję reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować Kasi, Michalinie, Kubie, Bartkowi i Markowi za kilometry przejechane w naszych barwach, zdobyte tytuły i zaangażowanie w rozwój zespołu. – powiedziała Magda Piekarczyk, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Wypowiedzi i najważniejsze osiągnięcia zawodników:

Bartłomiej Wawak stoi przed autem MTB i pokazuje swoje nazwisko na okleinie samochodu

Bartłomiej Wawak

Z sentymentem wspominam swój pierwszy rower – trójkołowiec, na którym zaliczyłem również pierwszy wypadek. Najtrudniejsze momenty na trasie mam wtedy, kiedy myślę, że już dalej nie dam rady. Mimo trudnych chwil, uwielbiam sport, jakim jest kolarstwo. Moim największym rowerowym sukcesem jest 1. miejsce na Mistrzostwach Europy Maraton Singen 2013 (U23). Moim największym sportowym marzeniem jest teraz kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Kolarstwo pochłania sporą część mojego życia, ale nie jest jedyną aktywnością, którą lubię. Od czasu do czasu jeżdżę na gokartach, idę na strzelnicę czy chodzę po górach. Poza tym, kocham gotowanie i dobre jedzenie – moje ulubione potrawy to sushi, owoce morza oraz pizza. Interesuję się też motoryzacją.

Najważniejsze osiągnięcia:   

- 6. miejsce Mistrzostw Świata Maraton Pietermaritzberg 2014 (Elita)
- 6. miejsce Mistrzostw Europy Maraton Irlandia 2014 (Elita)
- 1. miejsce Mistrzostw Europy Maraton Singen 2013 (U23)
- 4. miejsce Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Singapur 2010
- Mistrz Polski XCO/XCM: 2009-2011 i 2013-2018

Aleksandra Podgórska

Przygodę z kolarstwem zaczynałam jako młodsza juniorka w klubie w Bielawie. Pierwsze miejsca na podium zdobyłam w 2016 roku, kiedy wywalczyłam tytuł akademickiej wicemistrzyni świata MTB XCO na Filipinach. Jestem również wielokrotną zwyciężczynią i medalistką Mistrzostw Polski MTB XCO oraz XCM. Poza zawodami studiuję psychologię na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Interesuję się zdrowym stylem życia, fitnessem oraz dietetyką. W wolnych chwilach zajmuję się wychowaniem i tresurą swojego psa – owczarka australijskiego o imieniu Beza.

Najważniejsze osiągnięcia:

- Wielokrotna zwyciężczyni oraz medalistka Mistrzostwa Polski MTB XCO i XCM.
- Akademicka Wicemistrzyni Świata MTB XCO 2016 (Filipiny).
- Udział w Mistrzostwach Świata MTB XCO: 6. miejsce w Austrii w 2012 roku, 13. miejsce w Czechach w 2016 roku.
- Mistrzostwa Europy MTB XCO: 5. miejsce w Rosji w 2012 roku,
- 11. miejsce w Szwecji w 2016 roku.

Aleksandra Podgórska stoi przed autem MTB i pokazuje swoje nazwisko na okleinie samochodu
Stanisław Nowak stoi przed autem MTB i pokazuje swoje nazwisko na okleinie samochodu

Stanisław Nowak

Przygodę z kolarstwem rozpocząłem 10 lat temu. Co w nim najbardziej lubię? To, że każdy kolejny kilometr może być zupełnie nową przygodą, doświadczeniem, a zarazem niezapomnianą historią. Moim aktualnym celem sportowym jest systematyczne podnoszenie formy z każdym sezonem tak, aby finalnie powalczyć na równi z równym w światowej czołówce XC/CX. Poza sportową pasją lubię spędzać czas ze znajomymi, słuchając dobrej muzyki lub oglądając ciekawe filmy.

Najważniejsze osiągnięcia:

- Mistrz Polski MTB XCO 2015 (junior młodszy), 2016 (junior)
- Mistrz Polski MTB Cross Country Maraton 2017 (junior)
- Mistrz Polski CX 2017 (junior)
- I-Wicemistrz Polski MTB XCO 2017 (junior)
- Mistrz Polski BMX Racing 2013, 2015

Zuzanna Krzystała

Ściganie rozpoczęłam dwa lata temu. W 2018 roku wzięłam udział w ponad 50 zawodach w największych cyklach maratonów MTB oraz CX w Polsce zajmując czołowe pozycje. Moim pierwszym celem w barwach zespołu Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team są styczniowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym, które kończą sezon zimowy i jednocześnie będą przygotowaniem do sezonu letniego, w którym nie zamierzam zwalniać tempa. Jestem absolwentką studiów II. stopnia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na kierunku budownictwo i od 7 lat pracuję w zawodzie. Sport jest dla mnie idealną odskocznią od zawodowych obowiązków. W wolnych chwilach uprawiam też inne dyscypliny sportu oraz oddaję się pozostałym pasjom takim, jak gotowanie, podróże, fotografia czy muzyka.

Najważniejsze osiągnięcia:
- 1. miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie PRO – Bike Atelier MTB Maraton w 2017 i 2018 roku
- 1. miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie MEGA – Bike Maraton w 2018 roku
- 1. miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie MEDIO – Vienna Life Lang Maraton w 2018 roku
- 1. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu etapowego na dystansie FUN – Bike Adventure w 2017 i 2018 roku

Zuzanna Krzystała stoi przed autem MTB i pokazuje swoje nazwisko na okleinie samochodu
Volkswagen Crafter oraz Volkswagen California oklejone w logo MTB Team stoją na tle górzystego lasu

W sezonie 2019/2020 zespół Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team ma do swojej dyspozycji dwa samochody: Volkswagena Craftera oraz Volkswagena Californię. Samochody są wyposażone w wiele elementów, które zapewniają wygodne i bezpieczne podróżowanie z możliwością przewiezienia zarówno rowerów, jak i potrzebnego sprzętu. Tak jak w poprzednich latach, zawodnicy będą ścigali się na rowerach najwyższej klasy marki SCOTT.

Może zainteresują Cię również:

Wspieramy Dominikę Kasieczko podczas zawodów Red Bull X-Alps 

Jesteśmy partnerem przewodnika „Europa na czterech kółkach”

Nowa California 6.1

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).