Aktualności

Volkswagen ID. Buzz zdobywcą tytułu „Electric Car of the Year” w konkursie Top Gear Electric Awards 2022

7 kwietnia 2022

W prestiżowym konkursie Top Gear Electric Awards 2022, nowy Volkswagen ID. Buzz nagrodzony został tytułem „Electric Car of the Year – elektryczny samochód roku”. Członkowie jury docenili ID. Buzz, który wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku, za jego ikoniczny styl inspirowany kultowym Volkswagenem T1. Za niezmiernie imponujące uznano też wysoką jakość i responsywność podczas jazdy.

Redaktorzy Top Gear zwrócili również uwagę na wymiary ID. Buzz oferującego mnóstwo miejsca we wnętrzu pojazdu, a zwłaszcza na pojemność bagażnika, która jest dwukrotnie większa niż w standardowych SUV’ach. „Ludzie, którzy udają, że prowadzą aktywny tryb życia, jeżdżą SUV’ami, ci, którzy są aktywni rzeczywiście, jeżdżą Volkswagenem Busem. Wszystkim, z którymi się spotkaliśmy podobało się, że marka odkryła na nowo swojego ducha. Wszyscy podkreślali też, że Buzz wygląda świeżo. Czyż to nie wspaniałe, że Volkswagen w końcu odważył się na nowo odkryć oryginał? Jest urzekająco prosty, a jednocześnie wyniesiony na zupełnie nowy poziom. I właśnie dlatego uznaliśmy ID. Buzz za elektryczny samochód roku” – powiedział Ollie Marriage, szef działu testów samochodowych w Top Gear.

ID. Buzz jest pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Zbudowany na platformie MEB (Modular Electric Drive Kit) ID. Buzz, został stworzony od podstaw jako model czysto elektryczny. W momencie wprowadzenia na rynek będzie dostępny jako pięciomiejscowe auto osobowe, ale także jako samochód dostawczy ID. Buzz Cargo.

Cian O'Brien, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze, podczas odbioru nagrody powiedział: „Jako marka znajdujemy się na drodze do elektryfikacji, a długo oczekiwany ID. Buzz oznacza początek tego ekscytującego doświadczenia. Wprowadzenie na rynek samochodu o atrakcyjnym wyglądzie, który jest jednocześnie ekologiczny to doskonały sposób, by pokazać naszym klientom, że można robić wszystko to, co się lubi, podróżować gdziekolwiek się chce, a jednocześnie mieć pozytywny wpływ na środowisko. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego debiutu ID.Buzz, niż otrzymanie – jeszcze zanim samochód pojawił się w sprzedaży – prestiżowej nagrody ‘Electric Car of the Year’ przyznawanej przez Top Gear”.

Może zainteresują Cię również:

Renesans genialnej idei – elektryczny Ogórek wraca po pół wieku

Ikona powraca: Volkswagen ID. Buzz i ID. Buzz Cargo zaprezentowane!

Nowy Amarok: inspirujący design nowego pick-upa marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).