Ilustracja przedstawia wersję przewidzianą do produkcji seryjnej

Światowa premiera:
Nowy Multivan

1.
Prezentowany pojazd jest modelem prototypowym
2.
Zdjęcia przedstawiają modele z wyposażeniem opcjonalnym

Światowa premiera:
Nowy Multivan

Każdy nowy model Multivana od zawsze zachwyca fanów unikatowymi, nowymi zaletami. Nowy Multivan nie stanowi pod tym względem wyjątku, a w dodatku jest czymś więcej niż zwykłym pojazdem. Jest miejscem spotkań i realizacji potrzeb różnych pokoleń, przestrzenią, domem i środkiem transportu w jednym.

Skonfiguruj swojego wymarzonego Nowego MultivanaOpens an external link

Kiedy samochód staje się miejscem spotkań

Nowy Multivan jest samochodem wielofunkcyjnym, który może się dostosować do niezliczonych koncepcji mobilności. Zarówno jego wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny został zdefiniowany zupełnie od nowa, oczywiście bez zrywania ciągłości z tradycją Multivana. Każdy Multivan wyróżnia się bowiem wielofunkcyjnością, praktycznością i wszechstronnymi zaletami, którym towarzyszą innowacyjne funkcje. Ponad dwadzieścia układów wspomagania sprawia, że Nowy Multivan jest jeszcze bezpieczniejszy. W połączeniu z wyrafinowanymi systemami łączności i zintegrowaną usługą Amazon Alexa3 stanowi świadectwo nowoczesnej innowacji. Ponadto ma niezliczone zalety, od szklanego dachu panoramicznego4 poprzez pierwszy w historii napęd hybrydowy plug-in4 po nową koncepcję wnętrza zapewniającą Multivanowi nowy poziom wielofunkcyjności.

Charyzmatyczny design: perła estetyczna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz

Zwracający uwagę element zewnętrzny

Również pod względem optycznym Multivan nawiązuje do wyrazistego, ponadczasowego designu swoich poprzedników, jednak interpretuje go na nowo. Klasyczny dwubarwny lakier4 przerywa w Nowym Multivanie pasek chromowany4, przebiegający pośrodku od reflektorów aż po tył. Elegancki design oświetlenia z reflektorami IQ.Light LED Matrix5 uzupełnia na zewnątrz standardowe wyposażenie w tylne światła LED i światła projekcyjne6 – Twój Nowy Multivan powita Cię przy wsiadaniu, rzutując na ziemię swoją sylwetkę. Z nowym designem zewnętrznym koresponduje szeroki wybór eleganckich barw i obręczy – na przykład nowych 19-calowych obręczy4 – dzięki czemu możesz nadać swojemu Multivanowi wygląd zgodny z Twoim gustem.

Kiedy napęd staje się alternatywą

Nowy Multivan oferuje niespotykaną dotychczas różnorodność napędów. Obok standardowej automatycznej skrzyni biegów shift-by-wire nasz wielozadaniowy pojazd można teraz poznać również w wersji hybrydy plug-in4, która zapewni Ci całkowicie nową przyjemność z jazdy Multivanem. Multivanem eHybrid będziesz się poruszać po lokalnych trasach bezemisyjnie i niemal bezdźwięcznie. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 13 kWh (brutto) umożliwia pojazdowi taki zasięg, by mógł on pokonywać zwykłe codzienne dystanse wyłącznie w trybie elektrycznym. W Nowym Multivanie eHybrid moc systemu maszyny elektrycznej i silnika turbobenzynowego (TSI) wynosi 160 kW / 218 KM. Ciesz się nowymi wrażeniami z jazdy, komfortem Multivana i obsługą przyrządów godną aut osobowych klasy premium. Wykorzystuj czas postoju swojego Multivana, podłączając go na przykład do domowej sieci elektrycznej za pomocą własnej ładowarki ID. Charger od Elli (Electric Life Group)Opens an external link.8

Mężczyzna z ładowarką w ręku i dziewczynka w kasku przed VW Multivan Energetic

Prawdziwy Multivan – niezwykła wielofunkcyjność i praktyczność

Kiedy ruch staje się dynamiką

Nowy Multivan zapewnia ulepszoną obsługę połączoną z komfortem dynamicznej jazdy godnym aut osobowych klasy premium. Do wyboru masz model podstawowy (4,98 m) i wersję przedłużoną (5,18 m) – obie o mniejszej wysokości pojazdu, ale niezmienionej wysokości wnętrza. Szklany dach panoramiczny4 nie tylko tworzy wrażenie większej przestrzeni, lecz także zwiększa realną wysokość wnętrza Multivana. Maksymalna pojemność bagażowa wersji przedłużonej wyposażonej w szklany dach panoramiczny wynosi 4053 l (przy wykorzystaniu całej przestrzeni za pierwszym rzędem siedzeń aż po wysokość dachu), pojemność bagażnika za trzecim rzędem siedzeń wynosi 763 l (469 l w modelu podstawowym). Choć wymiary zewnętrzne zostały nieco zmniejszone, wnętrze stało się jeszcze szersze. Dzięki temu silne strony Multivana ujawniają się również w jeździe po mieście – w połączeniu z licznymi układami wspomagania pojazdem można manewrować w wielkomiejskim ścisku równie płynnie, jak samochodem osobowym.

Kiedy komfort staje się pierwszą klasą

Kiedy dach staje się niebem

Absolutnym novum jest bardzo duży dwuczęściowy szklany dach panoramiczny, którego jeszcze w Multivanie nie było. Wnętrze dające wrażenie jeszcze większej przestrzeni i o lekko zwiększonej rzeczywistej wysokości jest w dzień pełne światła, a w nocy zapewnia niezapomniane chwile pod rozgwieżdżonym niebem. Powłoka LowE ze​ szkła wielowarstwowego redukuje promieniowanie cieplne o 78%. Dla pasażerów auta oznacza to, że mogą się po prostu wygodnie rozsiąść i cieszyć jazdą.

Technologia – kiedy Nowy Multivan staje się inteligentnym domem

Musisz zrobić listę zakupów jeszcze na autostradzie? Chciałbyś zwiększyć ogrzewanie, nie odrywając oczu od drogi? Poznaj już dziś łączność z przyszłości – jako cyfrowa asystentka mowy będzie Ci towarzyszyć stworzona przez firmę Amazon Alexa3. Ponadto znajdujący się w standardowym wyposażeniu system Car2X umożliwiający komunikację z innymi pojazdami i infrastrukturą sieciową na czas będzie Cię ostrzegał o niebezpieczeństwach. Poczucie komfortu technologicznego dodatkowo zwiększa możliwość wygodnego indukcyjnego naładowania smartfona10, dostępu do internetu oraz korzystania z licznych wejść USB-C w przedziale kierowcy i przedziale pasażerskim. Podróż przez codzienność ułatwi Ci również standardowe wyposażenie w mobilne usługi online We Connect11 i We Connect Plus. Cyfrowy kokpit z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 26,03 cm (10,25 cali), wyświetlaczem head-up4, standardowym systemem rozpoznawania znaków drogowych i systemem infotainment z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 25,4 cm (10 cali) zapewni Ci inforozrywkę w najnowocześniejszej formie. Dzięki systemowi dźwiękowemu klasy premium firmy Harman Kardon4 z czternastoma głośnikami wysokiej mocy otrzymasz wrażenia akustyczne na zupełnie nowym poziomie. Nie zapominajmy też o mobilnych usługach online, które w Nowym Multivanie fetują światową premierę. Dzięki innowacyjnej digitalizacji Multivan pod względem obsługi, ergonomii i zakresu funkcji zmienił się w coś zupełnie nowego – niejako w inteligentny dom.

Eine Hand hält ein Smartphone. Im Hintergrund sieht man den VW Multivan Energetic verschwommen.
  • Amazon Alexa3

  • Usługi dla pojazdów elektrycznych

  • We Upgrade

  • We Connect11

  • We Connect Plus

  • Bezprzewodowa15 łączność aplikacji

Więcej bezpieczeństwa na wysokim poziomie

Twój Nowy Multivan jest nie tylko bardzo wygodny i skomunikowany, ale także niezwykle bezpieczny. Nowe reflektory IQ.Light LED Matrix5, wyjątkowo inteligentne i przewidujące, z regulacją świateł drogowych i świateł skrętu, oświetlają jezdnię jeszcze lepiej. Ponadto Multivan jest wyposażony w liczne systemy wspomagania i bezpieczeństwa w standardzie aut osobowych klasy premium – w sumie jest ich ponad dwadzieścia. W standardowym wyposażeniu znalazł się – w połączeniu z układem automatycznej regulacji odległości ACC – system Car2X umożliwiający komunikację z innymi pojazdami z dostępem do sieci i infrastrukturą sieciową, aby na czas ostrzegać o potencjalnych niebezpieczeństwach. Premierę w Nowym Multivanie ma system widoku otoczenia Area View4 zapewniający rzeczywisty widok 360 stopni z lotu ptaka. Dzięki temu bezpieczeństwo parkowania zyskuje zupełnie nowy wymiar. Twój Nowy Multivan łączy komfort z bezpieczeństwem.

Wersje wyposażenia

Materiały do pobrania

Nowy Multivan – Pojazd orkiestra staje się prekursorem

Oto nowa wersja ikony. Nowy Multivan nawiązuje do zalet swoich poprzedników – tak jak oni jest wygodny, przestronny i funkcjonalny. Jest jednak bardziej nowoczesny niż kiedykolwiek. Wyróżnia go zupełnie nowy poziom bezpieczeństwa, praktyczności i wielofunkcyjności. Duży szklany dach panoramiczny zapewnia jeszcze większy komfort i podkreśla nowy,
charyzmatyczny design. Opcjonalny napęd hybrydowy plug-in otwiera go na nową epokę. Dzięki temu Nowy Multivan łączy podwyższony komfort jazdy z troską o środowisko – zobacz film, aby poznać nowy napęd.