Wnętrze Volkswagen e-Crafter
Wnętrze Volkswagen e-Crafter
Wnętrze Volkswagen e-Crafter
Wnętrze Volkswagen e-Crafter

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Myśl globalnie, działaj lokalnie

e‑Crafter pracuje dla sieci sklepów Żabka

Choć elektryczne samochody dostawcze nie są jeszcze mocno widoczne w centrach naszych miast, to one z pewnością są przyszłością miejskiej logistyki, a szczególnie tzw. dostaw ostatniej mili, czyli bezpośrednio do klienta. Ich zerowa emisja – wpływająca na ochronę środowiska – a także praktycznie zerowy hałas – czynnik niezmiernie ważny w miejskim zgiełku – sprawiają, że pojazdom takim jak Volkswagen e‑Crafter coraz baczniej przyglądają się sieci handlowe i firmy logistyczne.

Dzięki jego zaletom, dostawy towarów do wybranych poznańskich sklepów Żabka odbywały się o wiele szybciej.

Volkswagen e-Crafter przed sklepem Żabka

Działania proekologiczne i prospołeczne, zgodne z zasadą „myśl globalnie, działaj lokalnie”, są szczególnie ważne w naszym najbliższym otoczeniu. Wiedzą o tym firmy Żabka Polska i Volkswagen Samochody Dostawcze, bardzo mocno osadzone w najbliższym im, poznańskim środowisku, które postanowiły wspólnie stworzyć i przeprowadzić projekt mający na celu ograniczenie negatywnego wpływu działalności transportowej na otoczenie. W jego ramach Żabka, największa w Polsce sieć sklepów typu convinience, w swoich operacjach logistycznych ostatniej mili testowała przez kilka tygodni w pełni elektryczny samochód dostawczy Volkswagen e‑Crafter. Korzyść z tego odniosło nie tylko środowisko naturalne, ale również lokalne wspólnoty, którym obie firmy pokazały, że codzienne dostawy do ich okolicznego sklepu nie muszą się już wiązać z zanieczyszczeniem powietrza spalinami i z wysokim poziomem hałasu. Elektryczny e‑Crafter wydatnie wpływa na ich ograniczenie.

Dodatkowo, zgodnie z przepisami prawa, takie auto może korzystać z bezpłatnych parkingów i buspasów

Testowany przez Żabkę e‑Crafter jest nowoczesnym, zeroemisyjnym samochodem, który dzięki swoim atrybutom bezpośrednio wpływa na redukcję hałasu i smogu w miastach. Podobnie jak jego konwencjonalny odpowiednik jest wyposażony w obszerną przestrzeń ładunkową, elektromechaniczne wspomaganie kierownicy i liczne systemy wspierające kierowcę, zapewniające bezpieczeństwo podczas jazdy, dlatego idealnie sprawdza się w codziennych dostawach do klientów. Dodatkowo, zgodnie z przepisami prawa, takie auto może korzystać z bezpłatnych parkingów i buspasów, co przy dużym natężeniu ruchu w centrach miast pozwala na oszczędność czasu i przyspieszenie transportu. Dzięki jego zaletom, dostawy towarów do wybranych poznańskich sklepów Żabka odbywały się o wiele szybciej.

Samochody Dostawcze z siecią Żabka, to nie jedyny projekt w którym uczestniczy e‑Crafter.

Rozwój floty samochodów elektrycznych na drogach i korzystanie z nich przez duże firmy z różnych branż to ważny element zrównoważonego transportu miejskiego, a współpraca Volkswagen Samochody Dostawcze z siecią Żabka, to nie jedyny projekt w którym uczestniczy e‑Crafter. Kilka miesięcy wcześniej, ten sam model testowany był w operacjach logistycznych prowadzonych w Warszawie dla marek IKEA i H&M.