Wnętrze Volkswagen e-Crafter

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Myśl globalnie, działaj lokalnie

e‑Crafter pracuje dla sieci sklepów Żabka

Choć elektryczne samochody dostawcze nie są jeszcze mocno widoczne w centrach naszych miast, to one z pewnością są przyszłością miejskiej logistyki, a szczególnie tzw. dostaw ostatniej mili, czyli bezpośrednio do klienta. Ich zerowa emisja – wpływająca na ochronę środowiska – a także praktycznie zerowy hałas – czynnik niezmiernie ważny w miejskim zgiełku – sprawiają, że pojazdom takim jak Volkswagen e‑Crafter coraz baczniej przyglądają się sieci handlowe i firmy logistyczne.

Dzięki jego zaletom, dostawy towarów do wybranych poznańskich sklepów Żabka odbywały się o wiele szybciej.

Volkswagen e-Crafter przed sklepem Żabka

Działania proekologiczne i prospołeczne, zgodne z zasadą „myśl globalnie, działaj lokalnie”, są szczególnie ważne w naszym najbliższym otoczeniu. Wiedzą o tym firmy Żabka Polska i Volkswagen Samochody Dostawcze, bardzo mocno osadzone w najbliższym im, poznańskim środowisku, które postanowiły wspólnie stworzyć i przeprowadzić projekt mający na celu ograniczenie negatywnego wpływu działalności transportowej na otoczenie. W jego ramach Żabka, największa w Polsce sieć sklepów typu convinience, w swoich operacjach logistycznych ostatniej mili testowała przez kilka tygodni w pełni elektryczny samochód dostawczy Volkswagen e‑Crafter. Korzyść z tego odniosło nie tylko środowisko naturalne, ale również lokalne wspólnoty, którym obie firmy pokazały, że codzienne dostawy do ich okolicznego sklepu nie muszą się już wiązać z zanieczyszczeniem powietrza spalinami i z wysokim poziomem hałasu. Elektryczny e‑Crafter wydatnie wpływa na ich ograniczenie.

Dodatkowo, zgodnie z przepisami prawa, takie auto może korzystać z bezpłatnych parkingów i buspasów

Testowany przez Żabkę e‑Crafter jest nowoczesnym, zeroemisyjnym samochodem, który dzięki swoim atrybutom bezpośrednio wpływa na redukcję hałasu i smogu w miastach. Podobnie jak jego konwencjonalny odpowiednik jest wyposażony w obszerną przestrzeń ładunkową, elektromechaniczne wspomaganie kierownicy i liczne systemy wspierające kierowcę, zapewniające bezpieczeństwo podczas jazdy, dlatego idealnie sprawdza się w codziennych dostawach do klientów. Dodatkowo, zgodnie z przepisami prawa, takie auto może korzystać z bezpłatnych parkingów i buspasów, co przy dużym natężeniu ruchu w centrach miast pozwala na oszczędność czasu i przyspieszenie transportu. Dzięki jego zaletom, dostawy towarów do wybranych poznańskich sklepów Żabka odbywały się o wiele szybciej.

Samochody Dostawcze z siecią Żabka, to nie jedyny projekt w którym uczestniczy e‑Crafter.

Rozwój floty samochodów elektrycznych na drogach i korzystanie z nich przez duże firmy z różnych branż to ważny element zrównoważonego transportu miejskiego, a współpraca Volkswagen Samochody Dostawcze z siecią Żabka, to nie jedyny projekt w którym uczestniczy e‑Crafter. Kilka miesięcy wcześniej, ten sam model testowany był w operacjach logistycznych prowadzonych w Warszawie dla marek IKEA i H&M.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.
  Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Informujemy, iż całkowita cena danego modelu wymaga dodatkowej weryfikacji i potwierdzenia z Autoryzowanym Dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Brak informacji o cenie niektórych elementów wyposażenia nie oznacza, że wchodzą one w skład wyposażenia standardowego. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. Wszelkie informacje prezentowane w pliku pobranym z Konfiguratora lub jego wydruku są aktualne na dzień pobrania pliku. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html
 • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km.
  Wszystkie powyższe wartości podano na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego. Wartości oparte na NEDC nie są porównywalne z wartościami opartymi na WLTP. Pojazdy z roku modelowego 2020 i 2021 uzyskały homologacje zgodnie z procedurą WLTP, więcej informacji na stronie: WLTP. Dane na podstawie świadectw homologacji typu: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html
  O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen Samochody Dostawcze lub sprawdź na stronie vwdostawcze.pl
 • Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państw o na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html