Wymiana klocków hamulcowych

Pamiętaj
o hamulcach

Podjedź w porę po nowe klocki i tarcze hamulcowe dla Twojego dostawczego Volkswagena

Podjedź w porę po nowe klocki i tarcze hamulcowe dla Twojego dostawczego Volkswagena

Dlaczego należy wymieniać 
klocki hamulcowe? 

Nie odkładaj na potem wymiany klocków. Ich sprawność jest kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa na drodze. W Autoryzowanym Serwisie Volkswagen Samochody Dostawcze otrzymasz oryginalne, najwyższej jakości elementy, które odpowiednio przeszkolony zespół, zamontuje je zgodnie z zaleceniami producenta. 

 • Box1

  Zgodność Oryginalnych części Volkswagen z tarczą hamulcową oraz innymi komponentami układu hamulcowego i zawieszenia 

  Przy silnym hamowaniu klocki hamulcowe są dociskane do tarcz hamulcowych ze średnią siłą 1000 kg. Dlatego tak ważne jest perfekcyjne sparowanie ich z resztą elementów, które pracują podczas hamowania pojazdu.

 • Box2

  Dłuższa żywotność oryginalnych klocków hamulcowych Volkswagen 

  Oryginalne klocki hamulcowe wyróżnia wysoka odporność na zanieczyszczenia, działanie chemiczne soli do posypywania ulic, płynów hamulcowych, paliw i innych czynników otoczenia. Dzięki temu wolniej się zużywają i nie wymagają częstej wymiany. 

 • Box3

  Krótsza droga hamowania ze stabilnym torem jazdy także w ekstremalnych sytuacjach 

  Przy dwukrotnym wzroście prędkości droga hamowania rośnie czterokrotnie, a podczas zjazdu ze wzniesienia temperatura klocków hamulcowych sięga od ok. 800°C do 1000°C. Ważna jest zatem sprawność i regularna wymiana części układu hamulcowego, w tym klocków hamulcowych. 

Skontaktuj się z serwisem

Dowiedz się więcej o usłudze i jej cenie korzystając z formularza kontaktowego lub zadzwoń do swojego Autoryzowanego Serwisu Volkswagen Samochody Dostawcze.

Praktyczne porady

­̶  masa samochodu i jego prędkość to nie jedyne parametry decydujące o sile hamowania, wpływa na nią również jakość i stan klocków hamulcowych,

­̶  klocki hamulcowe przy hamowaniu z pełną siłą są dociskane do tarcz hamulcowych ze średnią siłą 1000 kg,

­̶  podczas zjazdu ze wzniesienia klocki hamulcowe muszą wytrzymać temperatury między ok. 800°C a 1000°C,

­̶  przy dwukrotnym wzroście prędkości droga hamowania rośnie czterokrotnie,

­̶  regularna wymiana klocków powinna odbywać się w każdym samochodzie, niezależnie od jego wieku,

­̶  hamulec sterowany pedałem i hamulec ręczny działają niezależne od siebie, więc w przypadku uszkodzenia jednego z nich, drugi może posłużyć do hamowania awaryjnego.

- klocki i tarcze hamulcowe zużywają się bardziej podczas gwałtownego hamowania oraz gdy używamy hamulców podczas jazdy ze wzniesienia zamiast hamować silnikiem,

- regularna wymiana płynu hamulcowego zapewni bezpieczne i prawidłowe funkcjonowanie układu,

- zużycie lub uszkodzenie hamulców możesz rozpoznać po wibracjach pedału hamulca, odgłosach piszczenia/tarcia lub przekroczonym minimalnym wymiarze mechanicznego/elektronicznego wskaźnika zużycia.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %). Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
 • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html