Wymiana klocków hamulcowych

Pamiętaj o hamulcach
Podjedź w porę po nowe klocki i tarcze hamulcowe dla Twojego dostawczego Volkswagena

Dlaczego należy wymieniać 
klocki hamulcowe? 

Nie odkładaj na potem wymiany klocków. Ich sprawność jest kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa na drodze. W Autoryzowanym Serwisie Volkswagen Samochody Dostawcze otrzymasz oryginalne, najwyższej jakości elementy, które odpowiednio przeszkolony zespół, zamontuje je zgodnie z zaleceniami producenta. 

 • Box1

  Zgodność Oryginalnych części Volkswagen z tarczą hamulcową oraz innymi komponentami układu hamulcowego i zawieszenia 

  Przy silnym hamowaniu klocki hamulcowe są dociskane do tarcz hamulcowych ze średnią siłą 1000 kg. Dlatego tak ważne jest perfekcyjne sparowanie ich z resztą elementów, które pracują podczas hamowania pojazdu.

 • Box2

  Dłuższa żywotność oryginalnych klocków hamulcowych Volkswagen 

  Oryginalne klocki hamulcowe wyróżnia wysoka odporność na zanieczyszczenia, działanie chemiczne soli do posypywania ulic, płynów hamulcowych, paliw i innych czynników otoczenia. Dzięki temu wolniej się zużywają i nie wymagają częstej wymiany. 

 • Box3

  Krótsza droga hamowania ze stabilnym torem jazdy także w ekstremalnych sytuacjach 

  Przy dwukrotnym wzroście prędkości droga hamowania rośnie czterokrotnie, a podczas zjazdu ze wzniesienia temperatura klocków hamulcowych sięga od ok. 800°C do 1000°C. Ważna jest zatem sprawność i regularna wymiana części układu hamulcowego, w tym klocków hamulcowych. 

Skontaktuj się z serwisem

Dowiedz się więcej o usłudze i jej cenie korzystając z formularza kontaktowego lub zadzwoń do swojego Autoryzowanego Serwisu Volkswagen Samochody Dostawcze.

Praktyczne porady