Pakiet Przeglądów dla samochodów Volkswagen

Wyprostujemy to
Umów się na pomiar geometrii kół i kontrolę zawieszenia Twojego dostawczego Volkswagena

Dlaczego należy regularnie zlecać
geometrię kół i kontrolę zawieszenia?

Regularna kontrola zawieszenia jest podstawą bezpiecznej i komfortowej jazdy. W Autoryzowanym Serwisie Volkswagen Samochody Dostawcze przeprowadzają ją wykwalifikowani fachowcy, którzy operują profesjonalnymi narzędziami.   

 • Dłuższa żywotność silnika

  Pewność za kierownicą

  Przynajmniej raz do roku należy sprawdzać geomterię kół i kontrolować zawieszenie. Prawidłowo ustawione parametry w tym zakresie zaprocentują lepszą przyczepnością pojazdu do jezdni, pewniejszym prowadzeniem, utrzymaniem stabilnego toru jazdy, np. na krętych drogach. 

 • Jakość oryginalnych olejów Volkswagen

  Większa oszczędność

  Dopilnowany stan układu zawieszenia i geometrii kół to także więcej zaoszczędzonych pieniędzy. Jazda z właściwie położonymi kołami oznacza wolniejsze zużywanie się ogumienia, czy elementów układu zawieszenia, a więc i mniejsze wydatki.

 • Profesjonalne serwisowanie

  Fachowe serwisowanie

  Takie kluczowe elementy jak: zbieżność kół, kąt ich nachylenia, kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy oraz kąt jej wyprzedzania powinny być dokładnie sprawdzone. W Autoryzowanym Serwisie Volkswagen Samochody Dostawcze oceny tych elementów dokonuje się przy użyciu wyspecjalizowanych narzędzi. 

Skontaktuj się z serwisem

Dowiedz się więcej o usłudze i jej cenie korzystając z formularza kontaktowego lub zadzwoń do swojego Autoryzowanego Serwisu Volkswagen Samochody Dostawcze.

Praktyczne porady

Czy wiesz, że...

­̶  położenie kół zmienia się na skutek zużywania elementów zawieszenia i jazdy po nierównym podłożu, dlatego zaleca się raz do roku wykonać kontrolę tego układu,

­̶  zwiększone zużycie paliwa, wszelkiego rodzaju trzaski, zgrzyty, stukot słyszany podczas jazdy mogą wskazywać na niewłaściwą geometrię kół,

­̶  jednym z najczęstszych sygnałów, które powinny skłonić do kontroli geometrii kół jest krzywe położenie kierownicy przy jeździe na wprost oraz ściąganie auta na jedną stronę.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
 • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html