e-Crafter z otwartymi bocznymi drzwiami
Aktualności

Volkswagen Samochody Dostawcze pomaga Szlachetnej Paczce

Aktualności

Volkswagen Samochody Dostawcze pomaga Szlachetnej Paczce

14.12.2020

Okres przedświąteczny to czas prowadzonych przez wiele firm i organizacji aktywnych działań mających na celu pomaganie najuboższym i najbardziej potrzebującym. Jedną z największych, opierających się na dziele wolontariuszy organizacji zajmujących się taką działalnością w naszym kraju, jest Szlachetna Paczka. W tym roku, w najgorętszym, przedświątecznym okresie, prezenty do najbardziej potrzebujących rodzin dostarczały dwa dostawcze Volkswageny: Caddy 5 i e‑Crafter. W ten sposób marka Volkswagen Samochody Dostawcze włączyła się w wielką akcję czynienia dobra.

Przez cały weekend 12 i 13 grudnia, dwa dostawcze Volkswageny: Caddy 5 i e‑Crafter, udostępnione przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze, wspomagały działania Szlachetnej Paczki, dostarczając świąteczne paczki najuboższym i najbardziej potrzebującym rodzinom. Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Pomysł na działanie Szlachetnej Paczki oparty jest na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy dostarczają najpotrzebniejsze rzeczy rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. W roku 2019 Szlachetna Paczka trafiła do ponad 14 500 rodzin, a łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła niemal 46 milionów złotych. Szlachetna Paczka to cały łańcuch ludzi dobrej woli. Wystarczy wspomnieć, że w tym samym 2019 roku, średnia liczebność grupy przygotowującej jedną paczkę to 38 osób! W tym roku, tylko w Poznaniu i tylko w ciągu tych dwóch dni, pomoc dostarczana Volkswagenem Caddy 5 i Volkswagenem e-Crafterem, trafiła do 300 rodzin.

„12 i 13 grudnia włączyliśmy się do wielkiej akcji pomocy organizowanej przez Szlachetną Paczkę” – mówi Mikołaj Matuszewski, kierownik komunikacji marketingowej i PR Volkswagen Samochody Dostawcze. Volkswagen Caddy 5 i Volkswagen e‑Crafter dostarczyły przygotowane paczki do 300 rodzin w Poznaniu, które najbardziej takiej pomocy potrzebują. W weekendową akcję w stolicy Wielkopolski w sumie zaangażowanych było 166 wolontariuszy. To był dla nas ogromny zaszczyt i przyjemność móc pracować z tak wspaniałą grupą ludzi.”

e-Crafter i Nowy Caddy

W obecnej sytuacji pandemii, w której wiele osób, zwłaszcza starszych, nie wychodzi z domu, pomoc jest wyczekiwana jeszcze bardziej. Ważne jest również to, by wszystkie paczki dostarczyć bezpiecznie, przy zachowaniu najwyższych rygorów pandemicznych ograniczeń.

Oba modele oddane do dyspozycji Szlachetnej Paczki – Volkswagen Caddy 5 i Volkswagen e‑Crafter, idealnie nadają się do udziału w akcji rozwożenia paczek świątecznych. Najnowszy Volkswagen Caddy piątej generacji, którego produkcja rozpoczęła się w fabryce w Poznaniu zaledwie kilka miesięcy temu, to przestronne auto rodzinne wyposażone w szereg najnowszej generacji systemów cyfrowych, a jednocześnie imponujące ilością miejsca wewnątrz i zwiększonymi możliwościami załadunku. Akcja rozwożenia paczek będzie jego debiutem na polskich ulicach – i to od razu w akcji czynienia dobra. Natomiast w pełni elektryczny e‑Crafter to nowoczesny samochód zeroemisyjny, który dzięki swoim atrybutom bezpośrednio wpływa na redukcję hałasu i smogu w miastach. Jego ładowność, napęd i rozwiązania techniczne zostały zaprojektowane w ten sposób, by sprostać wymogom tzw. „dostaw ostatniej mili”. Dodatkowo, zgodnie z przepisami prawa, takie auto może korzystać z bezpłatnych parkingów i buspasów, co przy dużym natężeniu ruchu w centrach miast pozwala na oszczędność czasu i przyspieszenie transportu.

Może zainteresują Cię również:

Volkswagen Samochody Dostawcze: wyprzedaż modeli rocznika 2020

Chcesz cieszyć się wspaniałymi wakacjami w przyszłym roku? 

Volkswagen Multivan 6.1 w klimacie wielkiej przygody - wersja PanAmericana

Może zainteresują Cię również:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.
  Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Informujemy, iż całkowita cena danego modelu wymaga dodatkowej weryfikacji i potwierdzenia z Autoryzowanym Dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Brak informacji o cenie niektórych elementów wyposażenia nie oznacza, że wchodzą one w skład wyposażenia standardowego. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. Wszelkie informacje prezentowane w pliku pobranym z Konfiguratora lub jego wydruku są aktualne na dzień pobrania pliku. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html
 • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km.
  Wszystkie powyższe wartości podano na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego. Wartości oparte na NEDC nie są porównywalne z wartościami opartymi na WLTP. Pojazdy z roku modelowego 2020 i 2021 uzyskały homologacje zgodnie z procedurą WLTP, więcej informacji na stronie: WLTP. Dane na podstawie świadectw homologacji typu: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html
  O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen Samochody Dostawcze lub sprawdź na stronie vwdostawcze.pl
 • Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państw o na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html