Kobieta przed California 6.1 na łące
Kobieta przed California 6.1 na łące
Kobieta przed California 6.1 na łące
Kobieta przed California 6.1 na łące
Aktualności

The Best of Moto 2020 dla Californii 6.1

Aktualności

The Best of Moto 2020 dla Californii 6.1

04.12.2020

Czytelnicy i internauci w plebiscycie portalu Moto.pl zdecydowali, że statuetkę w kategorii Samochód legenda otrzymał Volkswagen California 6.1. 

Protoplastą tego modelu była pierwsza California zaprezentowana w 1988 roku w Esssen w trakcie salonu samochodów i przyczep kempingowych. Właśnie wtedy Volkswagen udowodnił, że samochód kempingowy niekoniecznie musi mieć wielkie rozmiary i dużo kosztować. Wystarczy dobrze zaprojektować jego wnętrze. Designerzy Volkswagena dobrze o tym wiedzieli już wcześniej konstruując Transportera T1 i T2 popularny „Bulli” i „ogórek”, bo również te samochody oferowane były w wersji kempingowej.

Natomiast California stała się modelem stricte kempingowym i prawdziwym bestsellerem. Już w pierwszym roku produkcji sprzedano 5 tysięcy egzemplarzy. Najnowszy model – wersja 6.1 – pojawił się jesienią 2020, a jego poprzednik osiągnął światowy rekord sprzedaży – aż 175 tysięcy egzemplarzy. Dzięki swojej funkcjonalności uznawany jest za ,,szwajcarski scyzoryk” wśród kamperów.

California na swoje uznania zapracowała przede wszystkim przemyślanym designem i umiejętnością maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Designerzy Volkswagena zintegrowali miejsce do spania z podnoszonym dachem, wprowadzili składane krzesła schowane w pokrywie bagażnika, a składany stół został zamontowany na drzwiach przesuwnych. Tutaj każdy centymetr przestrzeni został podporządkowany komfortowi podróżników. Wszystko po to, by w samochodzie można było wygodnie nocować i spędzać czas wolny. California 6.1 dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia: Coast, Ocean i Beach. Dwie pierwsze wersje pojazdu mają typowo mieszkalne, kempingowe wyposażenie, natomiast wersja Beach jest bardziej uniwersalna. To kompaktowy, a jednocześnie komfortowy salon, kuchnia i sypialnia w jednym. Idealnie sprawdzi się podczas wycieczki na plażę lub na zakupy w mieście. Najlepiej przekonać się o tym samemu oglądając Californię 6.1 w salonach Volkswagen Samochody Dostawcze.

Dziękujemy za uznanie kierowców i niezmiernie cieszymy się z wyróżnienia The Best of Moto 2020.