Kobieta przed California 6.1 na łące
Aktualności

The Best of Moto 2020 dla Californii 6.1

Aktualności

The Best of Moto 2020 dla Californii 6.1

4 grudnia 2020

Czytelnicy i internauci w plebiscycie portalu Moto.pl zdecydowali, że statuetkę w kategorii Samochód legenda otrzymał Volkswagen California 6.1. 

Protoplastą tego modelu była pierwsza California zaprezentowana w 1988 roku w Esssen w trakcie salonu samochodów i przyczep kempingowych. Właśnie wtedy Volkswagen udowodnił, że samochód kempingowy niekoniecznie musi mieć wielkie rozmiary i dużo kosztować. Wystarczy dobrze zaprojektować jego wnętrze. Designerzy Volkswagena dobrze o tym wiedzieli już wcześniej konstruując Transportera T1 i T2 popularny „Bulli” i „ogórek”, bo również te samochody oferowane były w wersji kempingowej.

Natomiast California stała się modelem stricte kempingowym i prawdziwym bestsellerem. Już w pierwszym roku produkcji sprzedano 5 tysięcy egzemplarzy. Najnowszy model – wersja 6.1 – pojawił się jesienią 2020, a jego poprzednik osiągnął światowy rekord sprzedaży – aż 175 tysięcy egzemplarzy. Dzięki swojej funkcjonalności uznawany jest za ,,szwajcarski scyzoryk” wśród kamperów.

California na swoje uznania zapracowała przede wszystkim przemyślanym designem i umiejętnością maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Designerzy Volkswagena zintegrowali miejsce do spania z podnoszonym dachem, wprowadzili składane krzesła schowane w pokrywie bagażnika, a składany stół został zamontowany na drzwiach przesuwnych. Tutaj każdy centymetr przestrzeni został podporządkowany komfortowi podróżników. Wszystko po to, by w samochodzie można było wygodnie nocować i spędzać czas wolny. California 6.1 dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia: Coast, Ocean i Beach. Dwie pierwsze wersje pojazdu mają typowo mieszkalne, kempingowe wyposażenie, natomiast wersja Beach jest bardziej uniwersalna. To kompaktowy, a jednocześnie komfortowy salon, kuchnia i sypialnia w jednym. Idealnie sprawdzi się podczas wycieczki na plażę lub na zakupy w mieście. Najlepiej przekonać się o tym samemu oglądając Californię 6.1 w salonach Volkswagen Samochody Dostawcze.

Dziękujemy za uznanie kierowców i niezmiernie cieszymy się z wyróżnienia The Best of Moto 2020.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

  • Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html 
    Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %).
    Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
    Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
  • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km.
    Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html