Kobieta przed California 6.1 na łące
Aktualności

The Best of Moto 2020 dla Californii 6.1

Aktualności

The Best of Moto 2020 dla Californii 6.1

04.12.2020

Czytelnicy i internauci w plebiscycie portalu Moto.pl zdecydowali, że statuetkę w kategorii Samochód legenda otrzymał Volkswagen California 6.1. 

Protoplastą tego modelu była pierwsza California zaprezentowana w 1988 roku w Esssen w trakcie salonu samochodów i przyczep kempingowych. Właśnie wtedy Volkswagen udowodnił, że samochód kempingowy niekoniecznie musi mieć wielkie rozmiary i dużo kosztować. Wystarczy dobrze zaprojektować jego wnętrze. Designerzy Volkswagena dobrze o tym wiedzieli już wcześniej konstruując Transportera T1 i T2 popularny „Bulli” i „ogórek”, bo również te samochody oferowane były w wersji kempingowej.

Natomiast California stała się modelem stricte kempingowym i prawdziwym bestsellerem. Już w pierwszym roku produkcji sprzedano 5 tysięcy egzemplarzy. Najnowszy model – wersja 6.1 – pojawił się jesienią 2020, a jego poprzednik osiągnął światowy rekord sprzedaży – aż 175 tysięcy egzemplarzy. Dzięki swojej funkcjonalności uznawany jest za ,,szwajcarski scyzoryk” wśród kamperów.

California na swoje uznania zapracowała przede wszystkim przemyślanym designem i umiejętnością maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Designerzy Volkswagena zintegrowali miejsce do spania z podnoszonym dachem, wprowadzili składane krzesła schowane w pokrywie bagażnika, a składany stół został zamontowany na drzwiach przesuwnych. Tutaj każdy centymetr przestrzeni został podporządkowany komfortowi podróżników. Wszystko po to, by w samochodzie można było wygodnie nocować i spędzać czas wolny. California 6.1 dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia: Coast, Ocean i Beach. Dwie pierwsze wersje pojazdu mają typowo mieszkalne, kempingowe wyposażenie, natomiast wersja Beach jest bardziej uniwersalna. To kompaktowy, a jednocześnie komfortowy salon, kuchnia i sypialnia w jednym. Idealnie sprawdzi się podczas wycieczki na plażę lub na zakupy w mieście. Najlepiej przekonać się o tym samemu oglądając Californię 6.1 w salonach Volkswagen Samochody Dostawcze.

Dziękujemy za uznanie kierowców i niezmiernie cieszymy się z wyróżnienia The Best of Moto 2020.