OPTIMUM i OPTIMUM+: specjalne wersje modelowe Volkswagena Craftera już w sprzedaży!

OPTIMUM i OPTIMUM+: specjalne wersje modelowe Volkswagena Craftera już w sprzedaży!

OPTIMUM i OPTIMUM+: specjalne wersje modelowe Volkswagena Craftera już w sprzedaży!

26.02.2024

Volkswagen Crafter to największy model oferowany przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze. Jest ekonomiczny, funkcjonalny i nowoczesny. Teraz, z myślą o głównych potrzebach klientów, marka wprowadza na rynek specjalną wersję modelową Craftera w konfiguracji OPTIMUM. Ceny Craftera w tej konfiguracji zaczynają się już od 149.000 złotych netto.

Volkswagen Crafter w wersji furgon to największy z modeli oferowanych przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze. Dostępny jest w dwóch wersjach wysokości – z regularnym (2355 mm) oraz z wysokim (2590 mm) dachem, a także w dwóch wariantach rozstawu osi: 3640 mm i dłuższy 4490 mm. Teraz, w odpowiedzi na zapytania klientów, Volkswagen Samochody Dostawcze wprowadza na rynek specjalny wariant modelowy wersji z wysokim dachem – OPTIMUM. Wariant ten – oferowany w obu rozstawach osi – napędzany jest silnikiem wysokoprężnym 2.0 TDI o mocy 103 kW/140 KM. W wersji OPTIMUM jest on połączony z 6-biegową manualną skrzynią biegów, natomiast wersja z 8-biegową skrzynią automatyczną nosi oznaczenie OPTIMUM+. Homologowany jako samochód ciężarowy kategorii N1 (dopuszczalna masa całkowita pojazdu do 3,5 t włącznie), Volkswagen Crafter OPTIMUM i OPTIMUM+ jest przemyślanym i odpowiadającym na wszystkie potrzeby kierowcy pojazdem.

Oprócz standardowych systemów bezpieczeństwa, samochód wyposażony jest w systemy asystujące takie jak: asystent bocznego wiatru (Cross Wind Assist), asystent wjazdu na wzniesienia (Hill Hold Control) czy czujniki parkowania w przednim i tylnym zderzaku.  Systemy wspomagania i bezpieczeństwa w Crafterze OPTIMUM i OPTIMUM+ są pomocne w wielu trudnych sytuacjach: na wielkich placach budowy i małych leśnych ścieżkach, w wąskich osiedlowych uliczkach lub podczas porywistych wiatrów na autostradzie.

Tylko teraz, Crafter w konfiguracji OPTIMUM oferowany jest w cenie 149 000 zł netto. Dostępny z wysokoprężnym silnikiem 2.0 TDI o mocy 140 KM z manualną skrzynią biegów i wyposażony standardowo w: 

  • Asystenta wjazdu na wzniesienia – Hill Hold Control
  • System ESP z asystentem hamowania, systemy ABS, ASR i EDS
  • Asystenta bocznego wiatru – Cross Wind Assist
  • Czujniki parkowania w przednim i tylnym zderzaku
  • Wielofunkcyjną kierownicę umożliwiającą obsługę radia i telefonu komórkowego
  • Zintegrowany zestaw głośnomówiący Bluetooth oraz radio „Composition Color” z 6,5-calowym  kolorowym wyświetlaczem
  • Schowki nad głową oraz lampkę do czytania
  • Klimatyzację manualną
  • Komfortowy fotel kierowcy, z pełną regulacją i podłokietnikiem po prawej stronie
  • Siedzenie dwuosobowe obok kierowcy ze schowkiem pod siedziskiem i ze stolikiem pod środkowym oparciem

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).