rodzina Bulli
Aktualności

Odpowiedni dla każdego: kolejna generacja Transportera uzupełni trio modelowe rodziny Bulli

Aktualności

Odpowiedni dla każdego: kolejna generacja Transportera uzupełni trio modelowe rodziny Bulli

12.12.2023

Volkswagen Samochody Dostawcze dostosowuje gamę modelową rodziny Bulli do przyszłości. Od teraz, w centrum uwagi znajdzie się hasło „odpowiedni dla każdego”. Wraz z rozpoczęciem ery elektromobilności nastąpiła transformacja rodziny Bulli i powstały trzy niezależne modele: Transporter, Multivan i ID. Buzz.

W 2021 r. pojawił się nowy Multivan - rekreacyjny i biznesowy mikrobus, po raz pierwszy z opcjonalnym napędem hybrydowym typu plug-in. W 2022 roku na drogi wyjechały ikony elektromobilności: ID. Buzz i ID. Buzz Cargo (ładowność 719 kg). Teraz rozpoczynamy odliczanie do premiery trzeciego nowego modelu w rodzinie: Transportera i jego wersji typu shuttle bus - Caravelle. To samochody dostawcze, ale wyposażone w najnowocześniejsze systemy napędowe i wsparcia kierowcy.

„Nowy Transporter to opracowane przez nas najnowocześniejsze narzędzie dla profesjonalistów. Transporter, Multivan i ID. Buzz to gama modeli precyzyjnie dostosowanych do wszystkich życzeń naszych klientów” - mówi Lars Krause, członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze ds. sprzedaży i marketingu.

Gama wariantów Transportera i Caravelle będzie ogromna. Oferta obejmie wersję furgon w dwóch różnych długościach i wysokościach, wersję Kombi, wersję skrzyniową z podwójną kabiną oraz wariant Caravelle. Ta gama nadwozi może być łączona z najnowocześniejszymi silnikami turbodiesel (TDI), z napędem hybrydowym typu plug-in (eHybrid) oraz z napędem w pełni elektrycznym (e-Transporter i e-Caravelle).

Nowy Transporter i nowy Caravelle – trzecia linia produktowa rodziny Bulli, wpisują się w proces transformacji samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Od 2024 roku te nowe, wszechstronne pojazdy użytkowe będą kontynuować historię sukcesu swoich legendarnych poprzedników.

Materiał wideo o nowej rodzinie modelowej Bulli można znaleźć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=y-TjQmdPD4MOpens an external link

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html