ID. Buzz Cargo
Aktualności

Odlicz 100% VAT i ciesz się swoim nowym dostawczym Volkswagenem

01.11.2023

Samochód dostawczy jest niezbędnym narzędziem pracy wielu przedsiębiorców – zarówno tych prowadzących duże firmy, jak i tych mających jednoosobową działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy tacy szukają pojazdów nie tylko pomagających w codziennym funkcjonowaniu ich firm, ale również takich, których użytkowanie może być rozliczone w kosztach prowadzenia działalności gospodarczej. Volkswagen Samochody Dostawcze podpowiada, które spośród oferowanych modeli kwalifikują się do pełnego lub częściowego odliczenia podatku VAT od wartości ich zakupu.

Aby odliczyć podatek VAT od zakupu samochodu, trzeba być czynnym podatnikiem VAT. Wówczas od wszystkich wydatków możemy odliczyć 50% lub 100% wartości podatku VAT.

Przy zakupach modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze – Volkswagen ID. Buzz Cargo, Volkswagen Caddy Cargo i Volkswagen Crafter w swoich wersjach czysto dostawczych, tj. służących do przewozu towarów, a nie osób, co do zasady odliczyć można 100% podatku VAT. Spełnione muszą być jednak przy tym następujące warunki:

  • samochód musi być wykorzystywany do czynności opodatkowanych;
  • musi być prowadzona ewidencja przebiegu pojazdu (zapisy przejechanych tras, odczyt licznika);
  • musi być stworzony regulamin użytkowania pojazdu w firmie;
  • samochód musi być zgłoszony przez formularz VAT-26 do Urzędu Skarbowego w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym poniesiony zostanie pierwszy wydatek związany z pojazdem (nie później jednak niż w dniu przesłania ewidencji JPK_V7);
  • samochód może być użytkowany wyłącznie w ramach działalności gospodarczej.

Pełną wartość podatku VAT, przy zachowaniu powyższych warunków, odliczyć można np. od wartości zakupu w pełni elektrycznego Volkswagena ID. Buzz Cargo. Dzięki nowoczesnej stylistyce przestrzeni ładunkowej, ID. Buzz Cargo imponuje dużą ilością miejsca, która pozwala na umieszczenie w jego środku dwóch w pełni załadowanych europalet. Przestrzeń ładunkowa w tym modelu to 3,9 metra sześciennego. Gdybyśmy zdecydowali się jednak na ID. Buzza Cargo w wariancie zabudowy z dwoma rzędami siedzeń, pamiętać musimy, że w tym przypadku od wartości zakupu odliczyć będziemy mogli tylko 50% VAT.

Możliwością odliczenia 100% podatku VAT cieszyć się można również przy zakupie Volkswagena Caddy Cargo. Ten na pierwszy rzut oka niewielki samochód dostawczy to znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Caddy Cargo z łatwością może przewieźć do 772 kg ładunku, w tym do 100 kg na dachu. Wyjątkowo szerokie drzwi przesuwne z boku (dostępne w wersji Caddy Cargo Maxi) oraz mocne tylne drzwi skrzydłowe bez okien, zapewniają wyjątkowo łatwy dostęp do wnętrza pojazdu.

Największy w gamie modeli Volkswagen Samochody Dostawcze Volkswagen Crafter, przedstawia najlepsze w swojej klasie możliwości ładunkowe. Z Crafterem Furgonem transport materiałów wielkogabarytowych nie będzie problemem, nawet, gdy nadejdzie potrzeba, by pociągnąć przyczepę. Crafter Furgon może holować przyczepę o masie całkowitej do 3,5 tony. Co do zasady odliczyć można 100% wartości VAT od zakupu Volkswagena Craftera, wyjątkiem jest jednak wersja przebudowana na 9-osobowe kombi oraz furgon przerobiony na zabudowę MIXT z 2 rzędami siedzeń – w tych wypadkach odliczeniu podlega 50% wartości VAT.

Możliwości odliczenia 100% lub 50% wartości podatku VAT – w zależności, czy spełnia kumulatywnie wymogi dla samochodów osobowych podane powyżej - podlega również Volkswagen Multivan. Multivan to wielofunkcyjny samochód, który z łatwością spełni wymagania każdej rodziny, ale również wymagania dotyczące komfortowego przewozu pasażerów w firmie. Dzięki lekkim, składanym i wyjmowanym tylnym fotelom można zaaranżować różne układy siedzeń. Twarzą do siebie z wielofunkcyjnym stolikiem na środku – idealny układ do firmowych rozmów między pasażerami podczas podróży, z wszystkimi fotelami zwróconymi w kierunku jazdy czy też z wyjętymi fotelami w celu przewiezienia większego ładunku. Ten rodzinny, ale mogący funkcjonować jako firmowy, podlegający odliczeniu podatku VAT przy zakupie model, dostępny jest również w wersji hybrydowej typu plug-in.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).
*Warunki rabatowe na modele elektryczne marki Volkswagen Samochody Dostawcze: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/oferta-dla-samochodow-elektrycznych.html