• Cena katalogowaOd 276 920 zł netto
 • Moc silnika100 kW
 • Liczba miejsc2-3

Elektryczny, praktyczny, innowacyjny. Przyszłość samochodów dostawczych.

e‑Crafter już dziś spełnia wymagania przyszłości. Jednocześnie oferuje nieograniczoną przestrzeń ładunkową. Tak, jak oczekiwałbyś tego od Craftera przyszłości.

E-Crafter z tyłu po przekątnej. Przez otwarte tylne skrzydła drzwi widać przestrzeń ładunkową.

Objętość przestrzeni ładunkowej

Bezproblemowy załadunek

W przypadku usług kurierskich, ekspresowych czy doręczania paczek liczy się każdy centymetr powierzchni ładunkowej. Teraz z e-Crafterem nie musisz rezygnować z żadnego z nich. Bateria jest montowana pod podłogą, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Dzięki temu e‑Crafter wygrywa z konkurencją swoją przestrzenią ładunkową – do 10,7 m3, i wysokością przestrzeni ładunkowej – 1 861 mm.

Ilustracja baterii e-Craftera.

Bateria

Przyśpiesz rozwój swojej firmy

Dzięki e-Crafterowi Twoja firma znajdzie się nie tylko w czołówce technologicznej. Bateria litowo-jonowa e-Craftera ma zasięg do 115 km przy pełnym naładowaniu. Pozwala to na bezproblemowe dotarcie na kolejne spotkanie, albo z jednego miejsca dostawy w kolejne. A gdy zbliża się przerwa obiadowa, możesz naładować baterię aż do 80% w ciągu zaledwie 45 minut.

Ilustracja silnika elektrycznego e-Craftera.

Silnik elektryczny

Szybko nabieraj tempa przy kolejnych zadaniach

Już przy starcie silnik elektryczny o mocy 136 KM przenosi na drogę maksymalny moment obrotowy 290 Nm. Jest to wystarczające, aby szybko przyspieszyć i zintegrować się z płynnym ruchem miejskim.

 • Mężczyzna opiera się o pudełka.

  Obciążenie użytkowe

  Sprostaj wielotonowym zadaniom

  Dla e-Craftera żadne zlecenie nie jest zbyt ciężkie. Zaprojektowany specjalnie z myślą o usługach kurierskich, ekspresowych i tych związanych z doręczaniem paczek, posiada ładowność do około 1 tony.

 • E-Crafter przejeżdża nocą przez jasno oświetlone miasto.

  Połączenie najlepszych cech

  Jeździj nowocześnie. Zachowaj to, co sprawdzone.

  Solidny, energooszczędny, mocny – i pomimo zagrożenia wprowadzeniem zakazów jazdy, elastyczny w ruchu drogowych w centrach miast. e‑Crafter łączy wszystkie zalety napędu elektrycznego z benefitami konwencjonalnego pojazdu użytkowego.

Przestrzeń ładunkowa

Napęd przyszłości. Miejsca tyle, co zawsze.

W nowym e-Crafterze system zarządzania bateriami i baterie litowo-jonowe zostały zainstalowane pod podłogą. W ten sposób zachowana zostaje objętość załadunku i wysokość przestrzeni ładunkowej konwencjonalnego Craftera.

 • 10,7 m3 nieograniczonej przestrzeni ładunkowej
 • 1,861 mm wewnętrznej wysokości przestrzeni ładunkowej
 • 3,201 mm wewnętrznej długości przestrzeni ładunkowej
 • 1,832 mm wewnętrznej szerokości przestrzeni ładunkowej

Technologia & Infotainment

Technologia & Infotainment

Systemy asystujące –  poznaj systemy wspomagające kierowcę, które podejmują działania zapobiegawcze w krytycznych sytuacjach, aby można mieć pewność, że każda podróż kończy się tak przyjemnie jak się zaczyna. 

Infotaiment – cyfrowy kokpit, wielofunkcyjna kierownica nawigacja czy interfejs smartfona? Dowiedz się więcej tutaj i bądź na bieżąco z rozwojem technologicznym w Twoim samochodzie.

Technologia i ładowanie

Wysoka wydajność. Niska waga.

Zamiast silnika spalinowego komora silnika e-Craftera kryje kompaktowy, a tym samym znacznie lżejszy silnik elektryczny. Podczas pracy emituje on zerową ilość zanieczyszczeń, jest niezwykle cichy i wymaga znacznie mniejszego nakładu prac serwisowych. I oferuje jeszcze więcej korzyści:

 • 136 KM mocy szczytowej
 • 290 Nm stałego momentu obrotowego w całym zakresie prędkości obrotowych
 • Szybsze, nieprzerwane przyspieszenie na pierwszych 60 metrach dzięki jednostopniowej przekładni

Wersje wyposażenia

Znakomite osiągnięcie

Logo Europejskiej Nagrody w dziedzinie Transportu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju.

e‑Crafter przekonał magazyny „Transport” i „HUSS-Verlag” swoją dopracowaną koncepcją bezemisyjnego ruchu dostaw w centrach miast. Zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Transportery i samochody dostawcze”.

Materiały do pobrania

Jazda testowa

Chcesz poznać e‑Crafter Furgon na żywo podczas jazdy? Czekamy na Twoją propozycję terminu jazdy testowej. Dealer z Twojej okolicy zapozna Cię z e‑Crafter Furgon.

Dobierz finansowanie

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %). Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
 • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html