Transporter do przewozu niepełnosprawnych

Transporter do przewozu niepełnosprawnych

Volkswagen Transporter do przewozu osób niepełnosprawnych.

Volkswagen Transporter jest jednym z najczęściej wykorzystywanych samochodów do przewozu osób niepełnosprawnych. Można tu wygospodarować miejsce nawet dla trzech osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Łatwiejsza integracja

Dzięki przepisom unijnym, rynek pojazdów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych znacznie się ożywił. Na każde państwo nałożono obowiązek ułatwienia  osobom o ograniczeniach ruchowych integrację ze zdrowymi. Dzięki długiemu rozstawowi osi, Transporter spełnia określone przepisami wymogi dotyczące przewożenia osób niepełnosprawnych i umożliwia aranżację przestrzeni dla nawet 3 wózków inwalidzkich.

Podróżowanie bez barier

W Transporterze wysokość do podłogi jest niewielka, co ułatwia wprowadzanie wózków po rampie. Opcjonalnie może się to odbywać przy pomocy windy załadowczej. W Transporterze przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych znajdują się także wymagane przepisami niezależne systemy mocowania  wózków oraz pasażerów. Wózki mocuje się do podłogi przy pomocy 4-punktowego systemu pasów, a dla pasażerów przygotowano pasy biodrowe. Dzięki szynom do mocowania wózka inwalidzkiego, które znajdują się w podłodze, a także specjalnie przystosowanym pasom posiadającym zwijacze i szybkozłączki, mocowanie wózków nie sprawia najmniejszego problemu. Duży komfort podróżowania i doskonałe właściwości jezdne Volkswagena Transportera sprawiają, że przewóz osób niepełnosprawnych staje się o wiele prostszy.

 

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

  • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Niektóre elementy wyposażenia dodatkowego dostępne są tylko w połączeniu z innymi elementami lub konkretnymi wersjami wyposażeniowymi lub silnikowymi. Ceny niektórych elementów mogą różnić się od podanych w zależności od wersji wyposażeniowej lub silnikowej. Ze względu na pojawiające się akcje promocyjne możliwe są zmiany cen i wyposażenia prezentowanych modeli. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
  • Wersje osobowe Caddy i T6 z Roku Modelowego 2018 uzyskały homologację zgodnie z procedurą NEDC, natomiast pojazdy z Roku Modelowego 2019 zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na stronie: WLTP.
    Dane na podstawie świadectw homologacji typu.