Transporter do przewozu niepełnosprawnych

Transporter do przewozu niepełnosprawnych

Volkswagen Transporter do przewozu osób niepełnosprawnych.

Volkswagen Transporter jest jednym z najczęściej wykorzystywanych samochodów do przewozu osób niepełnosprawnych. Można tu wygospodarować miejsce nawet dla trzech osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Łatwiejsza integracja

Dzięki przepisom unijnym, rynek pojazdów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych znacznie się ożywił. Na każde państwo nałożono obowiązek ułatwienia  osobom o ograniczeniach ruchowych integrację ze zdrowymi. Dzięki długiemu rozstawowi osi, Transporter spełnia określone przepisami wymogi dotyczące przewożenia osób niepełnosprawnych i umożliwia aranżację przestrzeni dla nawet 3 wózków inwalidzkich.

Podróżowanie bez barier

W Transporterze wysokość do podłogi jest niewielka, co ułatwia wprowadzanie wózków po rampie. Opcjonalnie może się to odbywać przy pomocy windy załadowczej. W Transporterze przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych znajdują się także wymagane przepisami niezależne systemy mocowania  wózków oraz pasażerów. Wózki mocuje się do podłogi przy pomocy 4-punktowego systemu pasów, a dla pasażerów przygotowano pasy biodrowe. Dzięki szynom do mocowania wózka inwalidzkiego, które znajdują się w podłodze, a także specjalnie przystosowanym pasom posiadającym zwijacze i szybkozłączki, mocowanie wózków nie sprawia najmniejszego problemu. Duży komfort podróżowania i doskonałe właściwości jezdne Volkswagena Transportera sprawiają, że przewóz osób niepełnosprawnych staje się o wiele prostszy.

 

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

  • Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.
  • Wersje osobowe Caddy i T6 z Roku Modelowego 2018 uzyskały homologację zgodnie z procedurą NEDC, natomiast pojazdy z Roku Modelowego 2019 zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na stronie: WLTP.
    Dane na podstawie świadectw homologacji typu.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68
  • Safari od wersji 11
  • Firefox od wersji 61
  • Edge od wersji 42
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,
Zespół Volkswagen Samochody Dostawcze