Nowoczesny sposób finansowania aut dostawczych

Samochody dostawcze to szczególny rodzaj aut, w których mniejszą uwagę skupia się na designie, jeśli nie ma on większego przełożenia na ich funkcjonalność. Aby były one jak najbardziej przydatne w codziennej pracy, ich nadwozia dostosowuje się do indywidualnych potrzeb użytkowników, tworząc pojazdy specjalistyczne: serwisowe, chłodnicze, przystosowane do transportu pasażerów, transportu międzynarodowego, służb mundurowych czy ambulanse sanitarne.

Dotychczas, firmy lub instytucje, których rodzaj prowadzonej działalności wymagał specjalistycznej zabudowy samochodów, w pierwszej kolejności myślały o zakupie odpowiedniego modelu (zazwyczaj za pomocą leasingu), by następnie oddać go do firmy przygotowującej indywidualną zabudowę pojazdu. Od niedawna proces ten został ułatwiony. Z myślą o potrzebach klientów, marka Volkswagen Samochody Dostawcze zaczęła oferować auta dostawcze z gotową zabudową przygotowane do potrzeb danej firmy, dostępne w kompleksowym finansowaniu. 

Jakie zabudowy?

Nie ma jednego idealnego samochodu dostawczego, który spełniałby wymagania każdego przedsiębiorstwa czy instytucji. Dlatego w ofercie marki Volkswagen Samochody Dostawcze dla poszczególnych modeli aut dostępne są różne zabudowy w zależności od ich przeznaczenia. Można je podzielić na kilka kategorii:

 • bankowóz – dostępny dla modeli Caddy, Transporter i Crafter,
 • chłodnia/izoterma – dostępne dla modeli Caddy, Transporter i Crafter,
 • autolaweta/pomoc drogowa – dostępne dla modeli Transporter i Crafter,
 • skrzynia, kontener – dostępne dla modeli Transporter i Crafter,
 • skrzynia ze sleeperem do transportu międzynarodowego – dostępne dla modelu Crafter,
 • pogotowie techniczne – dostępne dla modeli Amarok, Caddy, Transporter i Crafter,
 • ambulans sanitarny – dostępne dla modeli Caddy, Transporter i Crafter,
 • karawan pogrzebowy – dostępne dla modelu Transporter,

przystosowane do przewozu osób:

 • kamper – Caddy Beach, Transporter California, Crafter kamper
 • do przewozu osób niepełnosprawnych – Transporter, Crafter
 • autobus – Crafter 50.

Jak sfinansować auto dostawcze z zabudową?

Dużym ułatwieniem dla klientów marki Volkswagen Samochody Dostawcze jest fakt, że pojazd z gotową zabudową można w pełni sfinansować w programie Volkswagen Financial Services, w ramach klasycznego produktu leasingowego o nazwie CarePort Leasing. Klient może dopasować parametry do własnych potrzeb. Wystarczy wybrać okres leasingu od 2 do 5 lat, a opłatę wstępną od 10% do 45%. Dzięki tej ofercie, np. Volkswagen Crafter Furgon (2.0 TDI o mocy 177 KM i 6-stopniowa manualną skrzynia biegów), z zabudową międzynarodową o łącznej wartości ponad 184 467 zł brutto, w kontrakcie na 3 lata (35 rat), z 10 proc. opłatą wstępną, dostępny jest w miesięcznej racie 3 953,06 zł netto. Podwajając opłatę wstępną, miesięczne zobowiązania zostaną zredukowane do kwoty 3 509,23 zł netto. Wykup auta w obu przypadkach następuje za kwotę 1 proc. wartości pojazdu. 

Istnieje także możliwość skorzystania z nowoczesnego modelu finansowania opartego na rynkowej wartości końcowej, o nazwie PROFIT Lease, w którym klient spłaca jedynie przewidywaną utratę wartości pojazdu w trakcie umowy. W przypadku tego produktu, każdy sam decyduje o długości leasingu (2-5 lat), opłacie wstępnej (0-30%) i o całkowitym przebiegu kilometrów (nawet do 240 tys. km). W rezultacie, to samo auto w produkcie z tzw. niskimi ratami i na podobnych warunkach (35 rat, 10% opłaty wstępnej, 40 tys. km rocznego przebiegu) będzie kosztowało co miesiąc 1 920,27 zł netto. Natomiast w innym wariancie, wniesienie 20% opłaty wstępnej obniży kwotę nawet do 1 478,47 zł netto (pozostałe parametry bez zmian).

Jak widać miesięczne opłaty w nowoczesnym finansowaniu mogą być o połowę niższe (lub więcej) w stosunku do produktu klasycznego. Na koniec umowy, w obu produktach, przedsiębiorca może wykupić pojazd lub zostawić go w rozliczeniu u dealera – decyzję o przyszłości samochodu klient może podjąć dopiero pod koniec umowy.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Informujemy, iż całkowita cena danego modelu wymaga dodatkowej weryfikacji i potwierdzenia z Autoryzowanym Dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Brak informacji o cenie niektórych elementów wyposażenia nie oznacza, że wchodzą one w skład wyposażenia standardowego.  Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.
  Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane w pliku pobranym z Konfiguratora lub jego wydruku są aktualne na dzień pobrania pliku. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
 • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km.
  Wszystkie powyższe wartości podano na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego. Wartości oparte na NEDC nie są porównywalne z wartościami opartymi na WLTP. Pojazdy z roku modelowego 2020 i 2021 uzyskały homologacje zgodnie z procedurą WLTP, więcej informacji na stronie: WLTP. Dane na podstawie świadectw homologacji typu: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html
  O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen Samochody Dostawcze lub sprawdź na stronie vwdostawcze.pl
 • Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państw o na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html