Leasing na zabudowy specjalistyczne w marce Volkswagen Samochody Dostawcze

Mężczyzna na placu budowy.

Samochody dostawcze to szczególny rodzaj aut, w których mniejszą uwagę skupia się na designie, jeśli nie ma on większego przełożenia na ich funkcjonalność. Aby były one jak najbardziej przydatne w codziennej pracy, ich nadwozia dostosowuje się do indywidualnych potrzeb użytkowników, tworząc pojazdy specjalistyczne: serwisowe, chłodnicze, przystosowane do transportu pasażerów, transportu międzynarodowego, służb mundurowych czy ambulanse sanitarne.

Dotychczas, firmy lub instytucje, których rodzaj prowadzonej działalności wymagał specjalistycznej zabudowy samochodów, w pierwszej kolejności myślały o zakupie odpowiedniego modelu (zazwyczaj za pomocą leasingu), by następnie oddać go do firmy przygotowującej indywidualną zabudowę pojazdu. Od niedawna proces ten został ułatwiony. Z myślą o potrzebach klientów, marka Volkswagen Samochody Dostawcze zaczęła oferować auta dostawcze z gotową zabudową przygotowane do potrzeb danej firmy, dostępne w kompleksowym finansowaniu. 

Jakie zabudowy?

Nie ma jednego idealnego samochodu dostawczego, który spełniałby wymagania każdego przedsiębiorstwa czy instytucji. Dlatego w ofercie marki Volkswagen Samochody Dostawcze dla poszczególnych modeli aut dostępne są różne zabudowy w zależności od ich przeznaczenia. Można je podzielić na kilka kategorii:

 • bankowóz – dostępny dla modeli Caddy, Transporter i Crafter,
 • chłodnia/izoterma – dostępne dla modeli Caddy, Transporter i Crafter,
 • autolaweta/pomoc drogowa – dostępne dla modeli Transporter i Crafter,
 • skrzynia, kontener – dostępne dla modeli Transporter i Crafter,
 • skrzynia ze sleeperem do transportu międzynarodowego – dostępne dla modelu Crafter,
 • pogotowie techniczne – dostępne dla modeli Amarok, Caddy, Transporter i Crafter,
 • ambulans sanitarny – dostępne dla modeli Caddy, Transporter i Crafter,
 • karawan pogrzebowy – dostępne dla modelu Transporter,
 • przystosowane do przewozu osób
 • kamper – Caddy Beach, Transporter California, Crafter kamper
 • do przewozu osób niepełnosprawnych – Transporter, Crafter
 • autobus – Crafter 50.

Jak sfinansować auto dostawcze z zabudową?

Dużym ułatwieniem dla klientów marki Volkswagen Samochody Dostawcze jest fakt, że pojazd z gotową zabudową można w pełni sfinansować w programie Volkswagen Financial Services, w ramach klasycznego produktu leasingowego o nazwie CarePort Leasing. Klient może dopasować parametry do własnych potrzeb. Wystarczy wybrać okres leasingu od 2 do 5 lat, a opłatę wstępną od 10% do 45%. Dzięki tej ofercie, np. Volkswagen Crafter Furgon (2.0 TDI o mocy 177 KM i 6-stopniowa manualną skrzynia biegów), z zabudową międzynarodową o łącznej wartości ponad 184 467 zł brutto, w kontrakcie na 3 lata (35 rat), z 10 proc. opłatą wstępną, dostępny jest w miesięcznej racie 3 953,06 zł netto. Podwajając opłatę wstępną, miesięczne zobowiązania zostaną zredukowane do kwoty 3 509,23 zł netto. Wykup auta w obu przypadkach następuje za kwotę 1 proc. wartości pojazdu.

Istnieje także możliwość skorzystania z nowoczesnego modelu finansowania opartego na rynkowej wartości końcowej, o nazwie PROFIT Lease, w którym klient spłaca jedynie przewidywaną utratę wartości pojazdu w trakcie umowy. W przypadku tego produktu, każdy sam decyduje o długości leasingu (2-5 lat), opłacie wstępnej (0-30%) i o całkowitym przebiegu kilometrów (nawet do 240 tys. km). W rezultacie, to samo auto w produkcie z tzw. niskimi ratami i na podobnych warunkach (35 rat, 10% opłaty wstępnej, 40 tys. km rocznego przebiegu) będzie kosztowało co miesiąc 1 920,27 zł netto. Natomiast w innym wariancie, wniesienie 20% opłaty wstępnej obniży kwotę nawet do 1 478,47 zł netto (pozostałe parametry bez zmian).

Jak widać miesięczne opłaty w nowoczesnym finansowaniu mogą być o połowę niższe (lub więcej) w stosunku do produktu klasycznego. Na koniec umowy, w obu produktach, przedsiębiorca może wykupić pojazd lub zostawić go w rozliczeniu u dealera – decyzję o przyszłości samochodu klient może podjąć dopiero pod koniec umowy.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %).
  Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Informujemy, iż całkowita cena danego modelu wymaga dodatkowej weryfikacji i potwierdzenia z Autoryzowanym Dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Brak informacji o cenie niektórych elementów wyposażenia nie oznacza, że wchodzą one w skład wyposażenia standardowego. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. Wszelkie informacje prezentowane w pliku pobranym z Konfiguratora lub jego wydruku są aktualne na dzień pobrania pliku. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html
 • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km.
  Wszystkie powyższe wartości podano na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego. Wartości oparte na NEDC nie są porównywalne z wartościami opartymi na WLTP. Pojazdy z roku modelowego 2020 i 2021 uzyskały homologacje zgodnie z procedurą WLTP, więcej informacji na stronie: WLTP. Dane na podstawie świadectw homologacji typu: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html
  O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen Samochody Dostawcze lub sprawdź na stronie vwdostawcze.pl