Leasing na zabudowy specjalistyczne w marce Volkswagen Samochody Dostawcze

Mężczyzna na placu budowy.

Samochody dostawcze to szczególny rodzaj aut, w których mniejszą uwagę skupia się na designie, jeśli nie ma on większego przełożenia na ich funkcjonalność. Aby były one jak najbardziej przydatne w codziennej pracy, ich nadwozia dostosowuje się do indywidualnych potrzeb użytkowników, tworząc pojazdy specjalistyczne: serwisowe, chłodnicze, przystosowane do transportu pasażerów, transportu międzynarodowego, służb mundurowych czy ambulanse sanitarne.

Dotychczas, firmy lub instytucje, których rodzaj prowadzonej działalności wymagał specjalistycznej zabudowy samochodów, w pierwszej kolejności myślały o zakupie odpowiedniego modelu (zazwyczaj za pomocą leasingu), by następnie oddać go do firmy przygotowującej indywidualną zabudowę pojazdu. Od niedawna proces ten został ułatwiony. Z myślą o potrzebach klientów, marka Volkswagen Samochody Dostawcze zaczęła oferować auta dostawcze z gotową zabudową przygotowane do potrzeb danej firmy, dostępne w kompleksowym finansowaniu. 

Jakie zabudowy?

Nie ma jednego idealnego samochodu dostawczego, który spełniałby wymagania każdego przedsiębiorstwa czy instytucji. Dlatego w ofercie marki Volkswagen Samochody Dostawcze dla poszczególnych modeli aut dostępne są różne zabudowy w zależności od ich przeznaczenia. Można je podzielić na kilka kategorii:

 • bankowóz – dostępny dla modeli Caddy, Transporter i Crafter,
 • chłodnia/izoterma – dostępne dla modeli Caddy, Transporter i Crafter,
 • autolaweta/pomoc drogowa – dostępne dla modeli Transporter i Crafter,
 • skrzynia, kontener – dostępne dla modeli Transporter i Crafter,
 • skrzynia ze sleeperem do transportu międzynarodowego – dostępne dla modelu Crafter,
 • pogotowie techniczne – dostępne dla modeli Amarok, Caddy, Transporter i Crafter,
 • ambulans sanitarny – dostępne dla modeli Caddy, Transporter i Crafter,
 • karawan pogrzebowy – dostępne dla modelu Transporter,
 • przystosowane do przewozu osób
 • kamper – Caddy Beach, Transporter California, Crafter kamper
 • do przewozu osób niepełnosprawnych – Transporter, Crafter
 • autobus – Crafter 50.

Jak sfinansować auto dostawcze z zabudową?

Dużym ułatwieniem dla klientów marki Volkswagen Samochody Dostawcze jest fakt, że pojazd z gotową zabudową można w pełni sfinansować w programie Volkswagen Financial Services, w ramach klasycznego produktu leasingowego o nazwie CarePort Leasing. Klient może dopasować parametry do własnych potrzeb. Wystarczy wybrać okres leasingu od 2 do 5 lat, a opłatę wstępną od 10% do 45%. Dzięki tej ofercie, np. Volkswagen Crafter Furgon (2.0 TDI o mocy 177 KM i 6-stopniowa manualną skrzynia biegów), z zabudową międzynarodową o łącznej wartości ponad 184 467 zł brutto, w kontrakcie na 3 lata (35 rat), z 10 proc. opłatą wstępną, dostępny jest w miesięcznej racie 3 953,06 zł netto. Podwajając opłatę wstępną, miesięczne zobowiązania zostaną zredukowane do kwoty 3 509,23 zł netto. Wykup auta w obu przypadkach następuje za kwotę 1 proc. wartości pojazdu.

Istnieje także możliwość skorzystania z nowoczesnego modelu finansowania opartego na rynkowej wartości końcowej, o nazwie PROFIT Lease, w którym klient spłaca jedynie przewidywaną utratę wartości pojazdu w trakcie umowy. W przypadku tego produktu, każdy sam decyduje o długości leasingu (2-5 lat), opłacie wstępnej (0-30%) i o całkowitym przebiegu kilometrów (nawet do 240 tys. km). W rezultacie, to samo auto w produkcie z tzw. niskimi ratami i na podobnych warunkach (35 rat, 10% opłaty wstępnej, 40 tys. km rocznego przebiegu) będzie kosztowało co miesiąc 1 920,27 zł netto. Natomiast w innym wariancie, wniesienie 20% opłaty wstępnej obniży kwotę nawet do 1 478,47 zł netto (pozostałe parametry bez zmian).

Jak widać miesięczne opłaty w nowoczesnym finansowaniu mogą być o połowę niższe (lub więcej) w stosunku do produktu klasycznego. Na koniec umowy, w obu produktach, przedsiębiorca może wykupić pojazd lub zostawić go w rozliczeniu u dealera – decyzję o przyszłości samochodu klient może podjąć dopiero pod koniec umowy.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.
 • Wersje osobowe Caddy i T6 z Roku Modelowego 2018 uzyskały homologację zgodnie z procedurą NEDC, natomiast pojazdy z Roku Modelowego 2019 zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na stronie: WLTP.
  Dane na podstawie świadectw homologacji typu.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68
 • Safari od wersji 11
 • Firefox od wersji 61
 • Edge od wersji 42
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,
Zespół Volkswagen Samochody Dostawcze