Leasing na zabudowy specjalistyczne w marce Volkswagen Samochody Dostawcze

Mężczyzna na placu budowy.

Gotowe zabudowy dostosowane do potrzeb Twojej firmy,
dostępne w kompleksowym finansowaniu

Samochody dostawcze to szczególny rodzaj aut, w których mniejszą uwagę skupia się na designie, jeśli nie ma on większego przełożenia na ich funkcjonalność. Aby były one jak najbardziej przydatne w codziennej pracy, ich nadwozia dostosowuje się do indywidualnych potrzeb użytkowników, tworząc pojazdy specjalistyczne: serwisowe, chłodnicze, przystosowane do transportu pasażerów, transportu międzynarodowego, służb mundurowych czy ambulanse sanitarne.

Dotychczas, firmy lub instytucje, których rodzaj prowadzonej działalności wymagał specjalistycznej zabudowy samochodów, w pierwszej kolejności myślały o zakupie odpowiedniego modelu (zazwyczaj za pomocą leasingu), by następnie oddać go do firmy przygotowującej indywidualną zabudowę pojazdu. Od niedawna proces ten został ułatwiony. Z myślą o potrzebach klientów, marka Volkswagen Samochody Dostawcze zaczęła oferować auta dostawcze z gotową zabudową przygotowane do potrzeb danej firmy, dostępne w kompleksowym finansowaniu. 

Jakie zabudowy?

Nie ma jednego idealnego samochodu dostawczego, który spełniałby wymagania każdego przedsiębiorstwa czy instytucji. Dlatego w ofercie marki Volkswagen Samochody Dostawcze dla poszczególnych modeli aut dostępne są różne zabudowy w zależności od ich przeznaczenia. Można je podzielić na kilka kategorii:

 • bankowóz – dostępny dla modeli Caddy, Transporter i Crafter,
 • chłodnia/izoterma – dostępne dla modeli Caddy, Transporter i Crafter,
 • autolaweta/pomoc drogowa – dostępne dla modeli Transporter i Crafter,
 • skrzynia, kontener – dostępne dla modeli Transporter i Crafter,
 • skrzynia ze sleeperem do transportu międzynarodowego – dostępne dla modelu Crafter,
 • pogotowie techniczne – dostępne dla modeli Amarok, Caddy, Transporter i Crafter,
 • ambulans sanitarny – dostępne dla modeli Caddy, Transporter i Crafter,
 • karawan pogrzebowy – dostępne dla modelu Transporter,
 • przystosowane do przewozu osób
 • kamper – Caddy Beach, Transporter California, Crafter kamper
 • do przewozu osób niepełnosprawnych – Transporter, Crafter
 • autobus – Crafter 50.

Jak sfinansować auto dostawcze z zabudową?

Dużym ułatwieniem dla klientów marki Volkswagen Samochody Dostawcze jest fakt, że pojazd z gotową zabudową można w pełni sfinansować w programie Volkswagen Financial Services, w ramach klasycznego produktu leasingowego o nazwie Leasing KLASYCZNY. Klient może dopasować parametry do własnych potrzeb. Wystarczy wybrać okres leasingu od 2 do 5 lat, a opłatę wstępną od 10% do 45%. Dzięki tej ofercie, np. Volkswagen Crafter Furgon (2.0 TDI o mocy 177 KM i 6-stopniowa manualną skrzynia biegów), z zabudową międzynarodową o łącznej wartości ponad 184 467 zł brutto, w kontrakcie na 3 lata (35 rat), z 10 proc. opłatą wstępną, dostępny jest w miesięcznej racie 3 953,06 zł netto. Podwajając opłatę wstępną, miesięczne zobowiązania zostaną zredukowane do kwoty 3 509,23 zł netto. Wykup auta w obu przypadkach następuje za kwotę 1 proc. wartości pojazdu.

Istnieje także możliwość skorzystania z nowoczesnego modelu finansowania opartego na rynkowej wartości końcowej, o nazwie Leasing JAK ABONAMENT, w którym klient spłaca jedynie przewidywaną utratę wartości pojazdu w trakcie umowy. W przypadku tego produktu, każdy sam decyduje o długości leasingu (2-5 lat), opłacie wstępnej (0-30%) i o całkowitym przebiegu kilometrów (nawet do 240 tys. km). W rezultacie, to samo auto w produkcie z tzw. niskimi ratami i na podobnych warunkach (35 rat, 10% opłaty wstępnej, 40 tys. km rocznego przebiegu) będzie kosztowało co miesiąc 1 920,27 zł netto. Natomiast w innym wariancie, wniesienie 20% opłaty wstępnej obniży kwotę nawet do 1 478,47 zł netto (pozostałe parametry bez zmian).

Jak widać miesięczne opłaty w nowoczesnym finansowaniu mogą być o połowę niższe (lub więcej) w stosunku do produktu klasycznego. Na koniec umowy, w obu produktach, przedsiębiorca może wykupić pojazd lub zostawić go w rozliczeniu u dealera – decyzję o przyszłości samochodu klient może podjąć dopiero pod koniec umowy.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/wltp.html  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23 %), chyba, że zaznaczono inaczej. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze oraz na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/czesci-i-akcesoria/kola-i-opony/informacje-o-oponach.html 
Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html 
*5 letnim pakietem przeglądów serwisowych w standardzie objęte są tylko samochody z ceną z roku produkcji 2024, wyprodukowane w 2024 roku, limit przebiegu 50 000 km z możliwością rozszerzenia pakietu za dodatkową opłatą. Możliwe rozszerzenia limitu do 100 000 km za dopłatą 5000 zł netto (6150 zł brutto); 150 000 km za dopłatą 9000 zł netto (11 070 zł brutto); 200 000 km za dopłatą 13 000 zł netto (15 990 zł brutto); 250 000 km za dopłatą 19 000 zł netto (23 370 zł brutto). Podane ceny obowiązują dla wszystkich modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z wyłączeniem modelu ID. Buzz. Oferta dla modelu ID. Buzz to 3 letni pakiet przeglądów z limitem 90 000 km w standardzie. Możliwe rozszerzenie pakietu do 5 lat z limitem 150 000 km za dopłatą 1500 zł netto (1845 zł brutto).