Partner Serwisowy Volkswagena z klientem oświetla latarką nadkole samochodu dostawczego.

Amortyzatory

Zachowaj
stabilność
toru jazdy

Amortyzatory to niewidzialni pomocnicy w Twoim samochodzie, dzięki którym możesz wygodnie i bezpiecznie pokonywać zarówno ostre zakrętyi poruszać się w trudnym terenie. Amortyzatory pochłaniają wstrząsy, utrzymują koła w styczności z nawierzchnią i sprawiają, że samochód pewniej zachowuje się podczas jazdy. Szczególnie ważne dla samochodów dostawczych: pełni sprawne amortyzatory, są szczególnie ważne dla samochodów dostawczych, gdyż pozwalają na optymalne wykorzystanie pełnej ładowności pojazdu.

Oryginalne amortyzatory Volkswagen

Wybierz jakość i bezpieczeństwo. 

Zespołowa praca dla większego komfortu i bezpieczeństwa. Oryginalne amortyzatory Volkswagen są dopasowane do Twojego samochodu dostawczego i do jego masy całkowitej. Amortyzatory pochłaniają wstrząsy spowodowane nierównościami nawierzchni i stabilizują w ten sposób zachowanie się samochodu podczas jazdy, nawet gdy wieziesz ciężki ładunek lub całą rodzinę.

Bezpieczeństwo

Przy odpowiednim sposobie jazdy zapewniają stały i stabilny kontakt wszystkich opon z nawierzchnią. Redukują drgania i wspierają działanie systemów wspomagających.

Obciążenie

Ich zadaniem jest amortyzowanie drgań spowodowanych np. muldami, dziurami na nawierzchni, czy bocznym wiatrem. Zapewniają bezpieczną i spokojną jazdę także przy dużym obciążeniu ładunkiem i holowaniu przyczepy.

Oszczędność

Chronią nadwozie i podzespoły zawieszenia przed zbyt szybkim zużywaniem się.

Wskazówki i ciekawostki

Test porównawczy amortyzatorów1

Niezależny instytut badawczy TÜV NORD przeprowadził w marcu 2015 roku testy Oryginalnych amortyzatorów Volkswagen i trzech produktów konkurencyjnych. Głównym celem testów było sprawdzenie działania amortyzatorów gazowych tylnej osi w VW T5. Wszystkie testowane amortyzatory miały przejść milion zmian obciążeń, co odpowiada przeciętnej żywotności amortyzatora.

Oryginalny amortyzator Volkswagen po 1 000 000 zmian obciążeń.
Oryginalny amortyzator Volkswagen po 1 000 000 zmian obciążeń.

Oryginalny amortyzator Volkswagen

Oryginalny amortyzator Volkswagen zaliczył wymagany milion zmian obciążeń bez żadnych usterek i nieprawidłowości działania.

Amortyzator dostawcy 1 po 1 000 000 zmian obciążeń.
Amortyzator dostawcy 1 po 1 000 000 zmian obciążeń.

Amortyzator dostawcy 1 także zaliczył wymaganą liczbę miliona zmian obciążeń, jednak zaobserwowano mocne wytarcie gumy przy dolnej i górnej tulei oraz cienką warstwę oleju na uszczelkach zamykających.

Przedwczesne przerwanie testu: amortyzator dostawcy 2 po 544 175 zmianach obciążeń.
Przedwczesne przerwanie testu: amortyzator dostawcy 2 po 544 175 zmianach obciążeń.

Podczas testu doszło do znacznego wzrostu temperatury – przekroczyła ona temperaturę graniczną 80°C. Na uszczelkach zamykających stwierdzono znaczny wyciek oleju.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
Źródło: Test porównawczy produktów na zlecenie Volkswagen Nutzfahrzeuge, TÜV NORD, Institut für Fahrzeugtechnik und Mobilität, 45307 Essen (marzec 2015). Protokoły badań TÜV NORD są dostępne do wglądu w Volkswagen Nutzfahrzeuge, Vertrieb After Sales, NV-KM/O, Brieffach 2946, Postfach 21 05 80, D-30405 Hannover.
  • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen Samochody Dostawcze zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Informujemy, iż całkowita cena danego modelu wymaga dodatkowej weryfikacji i potwierdzenia z Autoryzowanym Dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Brak informacji o cenie niektórych elementów wyposażenia nie oznacza, że wchodzą one w skład wyposażenia standardowego.  Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.
    Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane w pliku pobranym z Konfiguratora lub jego wydruku są aktualne na dzień pobrania pliku. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.
  • Dla Craftera 50 o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t parametry zużycia paliwa i emisji CO2 zostały określone zgodnie z procedurą NEDC i wynoszą w zależności od wariantu i wersji: zużycie paliwa od 9,3 l/100 km do 9,4 l/100 km, emisja CO2 - od 244 g/km do 247 g/km.
    Wszystkie powyższe wartości podano na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego. Wartości oparte na NEDC nie są porównywalne z wartościami opartymi na WLTP. Pojazdy z roku modelowego 2020 i 2021 uzyskały homologacje zgodnie z procedurą WLTP, więcej informacji na stronie: WLTP. Dane na podstawie świadectw homologacji typu: https://www.vwdostawcze.pl/pl/swiat-volkswagena/warto-wiedziec/wltp.html
    O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen Samochody Dostawcze lub sprawdź na stronie vwdostawcze.pl
  • Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państw o na stronach: https://www.vwdostawcze.pl/pl/uslugi-i-serwis/wazne-informacje-dla-klientow/recykling-pojazdow-wycofanych-z-eksploatacji.html