AdBlue®

Paliwo dla nowoczesnych silników wysokoprężnych

AdBlue® jest bezzapachowym roztworem mocznika. Redukuje ilość tlenków azotu w spalinach silników wysokoprężnych, optymalizuje proces spalania i zmniejsza zużycie paliwa nawet o 7%. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o AdBlue®? Dowiedz się tutaj! 

Obecnie wiele samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze z silnikiem wysokoprężnym wyposażonych jest w technologię SCR (Selective Catalytic Reduction). SCR zmniejsza emisję szkodliwych dla środowiska tlenków azotu i tym samym spełnia wymogi normy emisji spalin EU 6. Środek redukujący AdBlue®, wtryskiwany jest do układu wydechowego, co wywołuje reakcję chemiczną zmieniającą tlenki azotu w nietoksyczny azot i wodę. W ten sposób AdBlue® optymalizuje proces spalania i zmniejsza zużycie paliwa nawet o 7%.

Bez AdBlue® nie ruszysz

Bez wystarczającej ilości AdBlue® w zbiorniku nie można uruchomić silnika. Trzeba zatem regularnie uzupełniać ten środek. Częstotliwość uzupełniania zależy od stylu jazdy, obciążenia silnika i temperatury otoczenia. Komputer pokładowy odpowiednio wcześnie ostrzega kierowcę: przy pozostałym zasięgu ok. 2400 km oraz powtórnie przy 1000 km. Najlepiej uzupełnić płyn już po pierwszym ostrzeżeniu. 

Często zadawane pytania na temat AdBlue®

Tutaj znajdziesz wskazówki dot. stosowania AdBlue i odpowiedzi na często zadawane pytania.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68
  • Safari od wersji 11
  • Firefox od wersji 61
  • Edge od wersji 42
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,
Zespół Volkswagen Samochody Dostawcze